Krievijas ārvalstu aģentu likums attieksies uz žurnālistiem

Krievijas prezidents Vladimirs Putins

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis ārvalstu aģentu likuma grozījumus. Tie paredz personas, kuras izplata informāciju neierobežotam cilvēku lokam un saņem finansējumu no ārvalstīm, atzīt par ārvalstu aģentiem.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, Putins grozījumu projektu parakstījis pirmdien, 2.decembrī, un tas stāsies spēkā līdz ar tā publicēšanu oficiālajā vēstnesī.

Grozījumi paredz jau esošo ārvalstu aģentu likumu papildināt ar tādu fizisko un juridisko personu sarakstu, kuras, iespējams, varētu tikt uzskatītas par ārvalstu aģentiem. Atbilstoši jaunajām normām personas, kuras izplata informāciju neierobežotam cilvēku lokam, piemēram, internetā, un saņem finansējumu no ārvalstīm, Krievijā jāatzīst par ārvalstu aģentiem.

Ar jēdzienu «finansējums no ārvalstīm» grozījumos domāta nauda vai manta, kas saņemta no citām valstīm, to iestādēm, starptautiskām un ārvalstu organizācijām vai no juridiskām personām Krievijas, kuras saņem finansējumu no šiem avotiem.

Ar ārvalstu aģentu reģistrēšanu nodarbosies Krievijas Tieslietu ministrija, raksta TASS.

Ja ārzemju plašsaziņas līdzeklis vēlēsies strādāt Krievijā, tad tam mēneša laikā pēc ārvalstu aģenta statusa saņemšanas būs jāvēršas ministrijā.

Medijam tiks prasīts norādīt visos publicētajos materiālos, ka tas tiek uzskatīts par ārvalstu aģentu.

Iespēja Kremļa cenzūrai

Būtiski, ka, ja informācija, ko publicēs ārvalstu mediji būs pretrunā Krievijas likumiem, tad Krievijas valdība drīkstēs bloķēt piekļuvi ārvalstu aģentu tīmekļu vietnēm, tā citējot jaunos grozījumus raksta TASS.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas