Krievijas austrumos noticis masu gājiens apcietinātā gubernatora atbalstam

Habarovska, 11.jūlijs

Krievijas Tālajos Austrumos notikusi neierasti vērienīga protesta akcija, iedzīvotājiem paužot neapmierinātību ar Habarovskas reģiona gubernatora Sergeja Furgala apcietināšanu uz aizdomu pamata par slepkavību organizēšanu pirms 15 gadiem, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Sestdien, 11.jūlijā, Habarovskas pilsētā ielās izgājuši liels daudzums cilvēku, par kura skaitu skaidrības nav. Reģionālie mediji un opozīcijas aktīvisti to lēš robežās no 5 000 līdz 40 000 cilvēkiem. Habarovskas pilsētā ir aptuveni 600 000 iedzīvotāju.

Protestētāji devušies gājienā, paužot neapmierinātību ar nacionālistiskās Krievijas Liberāldemokrātiskās partijas pārstāvja, gubernatora Furgala apcietināšanu un aizvešanu uz Maskavu ceturtdien, 9.jūlijā. Gājienā izskanējuši saukļi «Brīvību!», «Putins – zaglis!» un «Putin — atkāpies!».

Neierasti Krievijai, ne Habarovskas gājienā, ne arī mazākās protesta akcijās citās reģiona pilsētās policija nav iejaukusies un nav aizturējusi daļu sanākušo.

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija reģionālais birojs vēstījis par Habarovskas gājienu, kas ildzis nepilnas četras stundas, ka tas bijis «absolūts rekords un nebijusi reize, kad sabiedrība pažu vienotību», raksta BBC.

Ziņu portāls BNN jau vēstīja, ka Krievijā uz aizdomu pamata par slepkavību organizēšanu ir aizturēts Habarovskas reģiona gubernators Sergejs Furgals, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS un neatkarīgais ziņu portāls Meduza.

Ceturtdien, 9.jūlijā, Krievijas prezidenta Vladimira Putina pakļautībā strādājošā Krievijas Izmeklēšanas komiteja paziņoja: «Ņemot vērā iegūtos pierādījumus, Izmeklēšanas komitejas izmeklētāji kopā ar Federālā Drošības dienesta virsniekiem aizturēja Habarovskas reģiona gubernatoru Sergeju Furgalu, kurš saskaņā ar izmeklēšanu ir vairāku uzņēmēju slepkavību un viena slepkavības mēģinājuma organizētājs.»

Krimināllietā, kurā izmeklētie noziegumi Krievijas Tālo Austrumu Habarovskas un Amūras reģionos tiek datēti ar 2004. un 2005.gadu, bez gubernatora Furgala ir aizturētas un apsūdzētas vēl četras personas.

Sergejs Furgals ir ieņēmis Habarovskas reģiona gubernatora amatu kopš 2018.gada, kad gubernatora vēlēšanu otrajā kārtā viņš pārspēja ilggadējo reģiona gubernatoru Vjačeslavu Športu. Vēlēšanās Furgals kandidējis, pārstāvot Krievijas Liberāldemokrātisko partiju, bet Šports bijis Krievijā valdošās partijas Vienotā Krievija kandidāts, vēsta Meduza.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas