Krievijas deputāti vēlas piedzīt no Latvijas 30 miljardus par Kurzemes hercogisti

Reaģējot uz Baltijas valstu tieslietu ministru paziņojumu par nepieciešamību pieprasīt Krievijai kompensāciju par PSRS okupācijas nodarītajiem zaudējumiem, Krievijas Valsts domes deputāti ierosinājuši pieprasīt no Latvijas 30 miljardus ASV dolāru par Kurzemes hercogisti, vēsta ziņu portāls Izvestia.

Komunistiskās partijas frakcijas deputāti Valērijs Raškins un Sergejs Obuhovs lūguši Krievijas Ārlietu un Tieslietu ministrijām sagatavot pretprasību, ko nosūtīt Baltijas valstīm.

Cita starpā abi deputāti norāda, ka Igaunija un Livonija pēc Lielā Ziemeļu kara saskaņā ar Nīštates miera līgumu 1721.gadā kļuvušas par Krievijas īpašumu. Par Livoniju Krievija Zviedrijai samaksājusi arī kompensāciju – 2 miljonus dālderu. 1795.gadā Kurzemes hercogs par 1,4 miljoniem dālderu Krievijai pārdevis arī Kurzemes hercogisti. Krievu likumdevēji aplēsuši, ka mūsdienu valūtā šīs summas attiecīgi veidotu 100 un 30 miljardus dolāru, ko arī, viņuprāt, vajadzētu piedzīt no Tallinas un Rīgas.

Kā ziņots, Baltijas valstu tieslietu ministri deklarācijā par PSRS okupācijas nodarīto zaudējumu aprēķināšanas un atgūšanas nepieciešamību norāda uz Krievijas pienākumu uzņemties atbildību par okupācijas faktu un zaudējumu kompensāciju.

Deklarācijā norādīts, ka ir pienācis laiks «sakārtot attiecības ar pagātni» un izrēķināt zaudējumus, kurus radīja PSRS okupācijas režīms. Zaudējumu aprēķinu veic PSRS okupācijas zaudējumu apzināšanas komisija.

Ref: 102.000.102.11201

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas