Krievijas drošībnieki Navaļnija sarunu ar iespējamo indēšanas grupas dalībnieku sauc par viltotu

Novičok indēšanas mēģinājumu pārcietušais Krievijas pretkorupcijas aktīvists Aleksejs Navaļnijs publicējis ierakstu sarunai ar vīrieti, kurš, pēc Navaļnija teiktā, ir Krievijas Federālā Drošības dienesta darbinieks, kurš slēpis ķīmiskā ieroča pēdas uz lietiskiem pierādījumiem, vēsta neatkarīgais Krievijas ziņu portāls Meduza.

Video materiālā, kas Navaļnija YouTube kanālā publicēts krievu valodā pirmdien, 21.decembrī, un diennakts laikā sakrājis 11,8 miljonus skatījumu, Kremļa oponents turpinājis šķetināt starptautiskās pētnieciskās žurnālistikas apvienības Bellingcat pētījumu.

BNN jau vēstīja, ka tajā secināts, ka, iespējams, Navaļniju ilgstoši izsekojuši un 2020.gada augustā neveiksmīgu slepkavības mēģinājumu īstenojusi grupa zināmu Krievijas Federālā Drošības dienesta darbinieku, kuriem ir militārās ķīmijas un medicīnas izglītība.

Lasiet arī: Pētnieciskie žurnālisti un Navaļnijs norāda uz Krievijas drošībnieku lomu viņa indēšanā

21.decembra video materiālā Navaļnijs atklāj, ka īsi pirms Bellingcat pētījuma publiskošanas viņš zvanījis pa tālruni katram no šīs astoņu personu grupas. Tas darīts nemainot zvanītāja balsi, taču zvanā izmantota datorprogramma, kas uzdod zvanītāja tālruņa numuru uz tādu, kas līdzinās Krievijas FDD iekšējās tālruņa numuru sistēmas ciparu kombinācijai. Vairums adresātu nolikuši klausuli drīz pēc pirmo frāžu izdzirdēšanas. Viens adresāts, pēc Navaļnija teiktā, «viens no maniem slepkavām» militārais ķīmiķis Konstantīns Kudrjafcevs noticējis zvanītājam, un iesaistījies ar indēšanas upuri 45 minūtes ilgā sarunā.

Video krievu valodā.

Navaļnijam sarunā uzdodoties par Krievijas FDD vadītāja palīgu, vīrietis vaļsirdīgi apstiprinājis, ka bijis iesaistīts operācijā un ka pēc uzbrukuma veicis ķīmiskā ieroča Novičok pēdu likvidēšanu no upura personiskajām mantām, ko savukārt saņēmis no policijas darbiniekiem.

Dienests saistību ar indēšanu noliedz

Krievijas FDD Sabiedrisko attiecību centrs pirmdien paziņojis, ka Navaļnija tālruņa saruna ar dienesta darbinieku ir viltojums, un atbilstoši jau iepriekš Krievijas augstāko amatpersonu paustam situācijas vērtējumam centies novelt vainu par notikušo uz «ārvalstu izlūkdienestiem».

«Video ar tālruņa sarunu ir viltojums. Abonenta numura slēpšanas metodes izmantošana ir labi zināms ārvalstu izlūkdienestu paņēmiens, kas iepriekš vairākas reizes izmantots pret Krieviju vērstās kampaņās [un] kas ļauj izslēgt iespēju identificēt sarunas īstos dalībniekus,» tā Krievijas FDD Sabiedrisko attiecību centra paziņojumu citē ziņu portāls Meduza.

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas