Krievijas iebrukums Ukrainā pamudinātu ASV sūtīt vienības uz NATO austrumu spārnu

ASV pavēstījušas, ka, ja Krievija īstenotu militāru iebrukumu Ukrainā, tad tas pamudinātu Vašingtonu atsaukties NATO alianses austrumu spārna dalībvalstu aicinājumiem nosūtīt uz tām papildu ASV militārās vienības. Otrdien, 7.novembrī, ir gaidāma attālināta tikšanās starp ASV un Krievijas prezidentiem, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Vadoša, bet vārdā nenosaukta ASV amatpersona sacījusi: «Noteikti būtu tā, ka gadījumā, ja [Krievijas prezidents Vladimirs] Putins ieietu, pastiprinātos austrumu flanga sabiedroto lūgums un pozitīva ASV atbilde, lai būtu papildu spēki un iespējas, un notiktu mācības, lai nodrošinātu mūsu austrumu flanga sabiedroto valsts drošību kontekstā ar šāda veida agresiju Ukrainā.»

Lasiet arī: ASV amatpersonas boikotēs Pekinas Olimpiskās spēles

Amatpersona gan norādījusi, ka ASV prezidents otrdienas attālinātajā tikšanās reizē ar savu Krievijas kolēģi neizteiks draudus par tiešu militāru atbildi. Pirmdien, 6.decembrī, ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens (Antony Blinken) pārrunājis notiekošo ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un paudis viņam Vašingtonas atbalstu Ukrainai saistībā ar iespējamu agresiju no Krievijas puses, paziņojusi ASV ārlietu ministrija.

Pašreizējais saspīlējums attiecībās starp Krieviju un Ukrainu, kas pamatā saistīts ar aplēsēm, ka Krievijā Ukrainas robežas tuvumā izvietotas ap 100 000 krievu militārpersonu, tiek uzskatīts par nopietnāko, kāds bijis kopš 2015.gada. Tolaik Krievija īstenoja militāru spiedienu uz Ukrainu tās austrumu daļā, lai panāktu Minskas miera līguma parakstīšanu. Maza apjoma karadarbība gar frontes līniju Ukrainas austrumos gan turpinās joprojām, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas