Krievijas Impērijas laika cietums Viļņā pārtop par kultūras centru

Bēdīgi slavenais Lukišķu cietums Viļņā, kas starptautiski pazīstams kā video straumēšanas pakalpojuma Netflix seriāla Stranger Things filmēšanas vieta, pārtapis par kultūras centru un apskates vietu vien divus gadus pēc cietuma likvidācijas, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Lukišķu cietuma komplekss Viļņas centrā tika uzcelts 1905.gadā. Tolaik tā bija viena no lielākajām un modernākajām ieslodzījuma vietām toreizējā Krievijas Impērijā. Pēc ēku ilgas lietošanas brīvības atņemšanas iestādes vajadzībām, kad to telpās aiz restēm varēja turēt aptuveni 1 000 ieslodzītos ap 250 sargu uzraudzībā, cietums tika slēgts 2019.gadā.

Lasiet arī: Nedēļa Lietuvā: Slēdz simtgadīgu cietumu, trīs pazūd jūrā, slepus sterilizēta sieviete uzvar tiesā

Nu tas pārveidots par kultūras pasākumu un mākslinieku darbnīcu centru. Vēsturiskajā kompleksā arī uzsāktas nervus kutinošas ekskursijas, sniedzot ieskatu cietuma dzīves ikdienā un piedāvājot ekskursijas naktī ar zibspuldžu zibšņiem kā vienīgo gaismas avotu.

Lukišķu cietums ar jauno nosaukumu lietuviešu valodā Lukiškių kalėjimas 2.0 apmeklētājiem atvērts šovasar ar rokmūzikas koncertu, ko Lietuvas epidemioloģisko ierobežojumu mīkstināšana jau ļāvusi apmeklēt 1 000 klausītājiem. ASV platformas Netflix seriāla Stranger Things ceturtās sezonas filmēšana Lukišķu cietumā Viļņā savukārt notikusi 2020.gadā.

Šī raksta oriģināls lasāms LRT vietnē angļu valodā: https://www.lrt.lt/en/news-in-english/19/1432086/infamous-vilnius-prison-reopens-for-concerts-art-and-tours

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas