Krievijas karavīrs atzīstas kara noziegumā Ukrainā

Tiesā Ukrainā kāds 21 gadu vecs Krievijas tankists atzinies neapbruņota civiliedzīvotāja nogalināšanā. Šī ir pirmā kara noziegumu prāva Ukrainā kopš Krievijas atkārtotā iebrukuma sākuma, vēsta britu raidorganizācija BBC.

Trešdien, 18.maijā, tiesas zālē Kijivā aizdomās turētais Vadims Šišimarins atzinis, ka dažas dienas pēc Krievijas iebrukuma Ukrainas teritorijā nošāvis kādu 62 gadus vecu vīrieti.

«Vai jūs pieņemat savu vainu?» jautājis tiesnesis.

«Jā,» skanējusi roku dzelžos saslēgtā jaunekļa atbilde tiesas zālē, kur netālu no apsūdzēto kabīnes sēdējusi nošautā vīrieša atraitne.

«Vai pilnībā?»

«Jā,» atbildējis tanka vienības vadītājs. Karavīram par viņam inkriminēto nodarījumu draud mūža ieslodzījums.

Lasiet arī: Baltijas premjeri pauž atbalstu Somijas un Zviedrijas uzņemšanai NATO

Saskaņā ar ukraiņu prokurora apgalvoto Šišmarins pēc piedzīvota uzbrukuma viņa tanku kolonnai Sumu apgabalā pametis tanku un kopā ar vēl četriem karavīriem nozadzis automašīnu. Braucot ar to netālu no apdzīvotās vietas Čupahivkas, iebrucēji sastapuši 62 gadus vecu vīrieti, kurš tobrīd braucis ar velosipēdu. Pēc apsūdzības puses teiktā, Šišimarinam tikusi dota pavēle nogalināt civiliedzīvotāju, un viņš to izdarījis ar Kalašņikova triecienšauteni.

Krievijas valdība iepriekš vairākkārt noliegusi, ka Kremļa iesūtītie militāristi Ukrainā nogalinājuši civiliedzīvotājus, vēsta BBC.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas