Krievijas lētajai elektrībai Baltijā vajadzīgs risinājums, tā eirokomisāre

EK enerģētikas komisāre Kadri Simsone

Igaunijas eirokomisāre Kadri Simsone (Kadri Simson) uzskata, ka ir vajadzīgs risinājums Krievijas un Baltkrievijas elektroenerģijas klātbūtnei Baltijas tirgū, jo kaimiņvalstis to var piedāvāt lētāk, nemaksājot Eiropas gaisa piesārņojuma nodokli.

Kā vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, valsts pārstāve Eiropas Komisijā (EK) otrdien, 21.janvārī, sniegusi interviju Igaunijas valsts televīzijā.

«Aptuveni 75% no Krievijas elektrības saražo atomelektrostacijās, un 25% nāk no ogļu termoelektrostacijām, uz kurām netiek attiecināts [Eiropas Savienības] emisiju nodoklis,»

tā EK enerģētikas komisāre Simsone, raksta ERR.

Viņa skaidrojusi, ka nesenās elektroenerģijas tirgus atvēršanas dēļ lēta Krievijas elektrība Igaunijā ienāk caur Somiju, un Lietuvā no Baltkrievijas, taču, nemaksājot emisiju nodokli, neilgtspējīgi saražotai trešo valstu elektrībai ir cenas priekšrocība tirgū. Šo praksi var apturēt, uzskata Simsone.

«Krievijai kā valstij nav jāmaksā tarifs [par elektrības ekportu] – tas nevar tā turpināties, citādi [no vides piesārņojuma viedokļa] nav jau atšķirības,» sacījusi EK enerģētikas komisāre, kā viņas teikto citē ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas