Krievijas militārais helikopters ielido Igaunijas gaisa telpā bez atļaujas

Krievijas militārais helikopters Mil Mi-8 bez atļaujas iegāja Igaunijas gaisa telpā sestdienas, 18.jūnija, vakarā, atsaucoties uz Igaunijas Aizsardzības ministrijas paziņojumu, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Lidmašīna lidojusi aptuveni divas minūtes virs Koidulas apgabala Igaunijas dienvidaustrumos, kas robežojas ar Krieviju, teikts ministrijas 21.jūnija paziņojumā.

Lidojuma plāns netika iesniegts, transponderis bija izslēgts un divvirzienu radiosakari ar Igaunijas gaisa satiksmes vadību netika izveidoti.

Igaunijas Ārlietu ministrija (ĀM) izsauca Krievijas vēstnieku Igaunijā Vladimiru Lipajevu, kurš sestdien nodeva notu.

«Igaunija to uzskata par ārkārtīgi nopietnu un nožēlojamu incidentu, kas neapšaubāmi rada papildu spriedzi un ir pilnīgi nepieņemams,» teikts ĀM izplatītajā paziņojumā.

Šī ir otrā reize 2022. gadā, kad Krievijas lidmašīnas ir pārkāpušas Igaunijas gaisa telpu. Pērn bija pieci šādi gadījumi.

Lai gan Igaunijā šis ir rets notikums, Lietuvas Aizsardzības ministrija ziņo, ka Krievijas kara lidmašīnas katru nedēļu lido cauri valsts gaisa telpai, parasti bez iepriekš sagatavotiem lidojumu plāniem un ar izslēgtiem transponderiem. Pagājušajā nedēļā konstatēti astoņi pārkāpumi, bet nedēļu iepriekš – 13.

Pagājušajā mēnesī Krievija Somijas gaisa telpā arī īslaicīgi lidoja ar helikopteru.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas