Krievijas neatkarīgā TV programma Doždj darbu turpinās Rīgā

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) pirmdien, 6.jūnijā, nolēmusi izsniegt apraides atļauju televīzijas programmai Doždj (Дождь/TV Rain), kas nozīmē, ka kanāls turpmāk tiks pārraidīts no Rīgas, pastāstīja NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Krievijas neatkarīgais televīzijas kanāls Doždj darbību uz laiku pārtrauca marta sākumā. Telekanāla ģenerāldirektore Nataļja Sindejeva šādu lēmumu skaidroja ar likuma par «viltus ziņām» pieņemšanu Valsts domē. Jau tobrīd telekanāla vadība sākusi apspriest Doždj darbības atjaunošanas formātu.

Līdz ar kanāla darbības apturēšanu tā galvenais redaktors Tihons Dzjadko un vairāki citi redakcijas darbinieki pameta Krieviju.

Doždj Latvijā reģistrēto TV programmu sarakstā būs no 9.jūnija.

Āboliņš apliecināja, ka sarunas par TV programmas raidīšanu no Latvijas ilga apmēram trīs mēnešus.

Lasiet arī: NEPLP aizliedz Latvijā raidīt visus Krievijā reģistrētos TV kanālus

Sarunās par Doždj raidīšanu no Rīgas piedalījās vairāki mediju nozares komersanti.

Jau ziņots, ka kopš Krievijas prezidents Vladimirs Putins 24.februārī sāka iebrukumu Ukrainā, Krievijas varasiestādes ir pastiprināti vērsušās pret jau tā apspiestajiem medijiem.

Krievijas varasiestādes par viltus ziņām pasludinājušas jebkuru informāciju, kas atklāj Ukrainā pastrādātos kara noziegumus, civiliedzīvotāju slepkavošanu, krievu ciestos zaudējumus un ukraiņu tautas pretestību iebrucējiem.

Lasiet arī: Ukrainas kara 103.diena: «Denacificēts» Krievijas ģenerālmajors, ukraiņiem veiksmīgs pretuzbrukums Severodoneckā, Lavrovu neielaiž Balkānos

Pēc darbības pārtraukšanas Krievijā uz Rīgu pārcēlās arī Vācijas raidsabiedrības Deutsche Welle (DW) Maskavas birojs un virkne citu Krievijas neatkarīgo mediju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas