Krievijas ogļu raktuvēs notikusi liela nelaime

Ogļu raktuvēs Sibīrijā notikusi indīgu gāzu noplūde, kas prasījusi 52 cilvēku dzīvības, apstiprinājusi Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija.

Kā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS, nelaime notikusi ceturtdien, 25.novembrī, Listvjažnajas ogļu raktuvēs Kemerovas apgabalā, Sibīrijas dienvidos. Glābšanas dienesti saņēmuši izsaukumu par dūmu izplatīšanos raktuvēs.

Objektā, kur lielā koncentrācijā izplatījušās elpošanai kaitīgas gāzes un sācis trūkt skābekļa, tobrīd strādājuši 287 ogļrači. No dzīvībai bīstamiem apstākļiem glābējiem izdevies evakuēt 239 cilvēkus. Kopējais apstiprinātais upuru skaits ir 52, starp kuriem ir arī glābēji, norādījusi Krievijas Ārkārtas situāciju ministrija.

Lasiet arī: Polija un 40 citas valstis apņemas atteikties no oglēm enerģijas ražošanā

«Mums arī vakar notika traģēdija: nomira seši glābēji. Ir neiespējami runāt par kāda izdzīvošanu tādā gāzu vidē, kāda šobrīd ir ārkārtas situācijas zonā,» žurnālistiem pavēstījis Kemerovas Militarizētās kalnu glābšanas vienības komandieris Jurijs Še.

Saistībā ar notikušo tiesībsargājošo iestāžu darbinieki ir aizturējuši Listvjažnajas ogļu raktuvju pārvaldnieku. Kemerovas apgabalā izsludinātas trīs dienas ilgas sēras, kas sāktas piektdien, 26.novembrī, vēsta TASS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas