Krievijas opozicionāru Navaļniju pēc iespējamas saindēšanas vedīs uz Vāciju

Sanktpēterburgā, Krievijā piketē vīrietis. Uzraksts vēsta: «Ļoša, izdzīvo!»

Komā nonākušo Krievijas opozīcijas aktīvistu Alekseju Navaļniju plānots nogādāt ārstēšanai Vācijā. Viņa preses sekretāre paudusi pieņēmumu, ka Kremļa oponents ticis saindēts, vēsta vācu raidsabiedrība DW.

Agri piektdienas, 21.augusta, rītā vācu nevalstiskā organizācija Fonds «Kino mieram» nosūtījusi lidmašīnu ar reanimatologu komandu uz Omskas pilsētu Krievijā, lai pārvestu Navaļniju uz ārstēšanu Berlīnē. Vācijas galvaspilsētā gatavību uzņemties viņa ārstēšanu paudusi universitātes slimnīca Charité.

Fonda «Kino mieram» pārstāve ceturtdien, 20.augustā pavēstījusi DW:

«Ja Navaļnija veselības stāvoklis būs tāds, lai viņu varētu pārvest rīt no rīta, lidmašīna nekavējoties lidos uz Berlīni. Viņu pavadīs viņa sieva.»

Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša norādījusi, ka opozicionārs ir komā, viņa veselības stāvoklis ir smags, taču stabils un viņu elpina ar plaušu ventilācijas iekārtu, ziņo DW.

Lasiet arī: BNN pēta | Lietuva uzņēmusies vadošu lomu Baltkrievijas demokrātijas centienu atbalstīšanā

BNN jau vēstīja, ka viens no Krievijas redzamākajiem opozicionātiem, kurš specializējies korupcijas izgaismošanā, Aleksejs Navaļnijs ceturtdien nogādāts slimnīcā un ir bezsamaņā pēc toksiskas saindēšanās, paziņojusi viņa preses pārstāve, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Ceturtdienas, 20.augusta, rītā opozicionāra preses pārstāve Kira Jarmiša mikroemuāru vietnē Twitter pavēstījusi: «Šodien no rīta Navaļnijs lidoja uz Maskavu no Tomskas. Lidojumā viņam kļuva slikti. Lidmašīna veica ārkārtas nolaišanos Omskā. Aleksejam ir toksiska saindēšanās. Šobrīd esam ātrajā palīdzībā, braucam uz slimnīcu.»

Slimnīcā ārsts apstiprinājis Krievijas valsts ziņu aģentūrai TASS, ka Navaļnija stāvoklis ir smags.

Krievijas Pretkorupcijas fonda vadītājs un Krievijas prezidenta Vladimira Putina kritiķis Navaļnijs ceturtdienas rītā bijis ceļā no Tomskas Sibīrijā, kad sajuties nevesels un lidmašīna veikusi ārkārtas nolaišanos Omskas pilsētā. Viņa preses pārstāve norādījusi, ka vīrietis ceturtdien organismā uzņēmis vienīgi tēju, kas iespējams, bijusi saindēta, vēsta The Guardian.

Saistītie raksti

2 KOMENTĀRI

  1. Ja domā loģiski Navaļnijs izmainīt Krievijas politikā neko nevar. Putinam nav izdevīgs viņa cietēja status un trumpis rietumu politiķu rokās. Tagad to tā arī pasniegs, jo nav nekā netīrāka par lielo politiku.

  2. Putlers atkal inde cilvekus, ari pagashgad navalniju indeja pirms veleshanam, eiropei un pasaulei ir jaizole fashistiskais terorisma rezhims, beidziet pirkt naftu un gazi no terorista , nevbarojiet vinja terorismu karus un naida propogandas mashinu ! krievijas un kjinas valdibas ir pasaules drauds, diktatura fashisms terorisms, hakeru uzbrukumi ir ikdiena tie ir katru dienu, pasaules firmam un politikjiem !

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas