Krievijas pilsonis mēģina iekļūt Latvijā, piedāvājot robežsargam 20 eiro

Nedēļas nogalē Silenes robežkontroles punktā aizturēts kārtējais kukuļdevējs. Krievijas pilsonis centies tikt pāri robežai, robežsargiem kā kukuli piedāvājot 20 eiro, informē Valsts robežsardzes pārstāve Kristīne Pētersone.

24.martā, veicot valsts robežu šķērsojošo personu un transportlīdzekļu robežpārbaudi, robežsargi konstatēja, ka Latvijā ieceļojošā Krievijas pilsoņa vadītā kravas transportlīdzekļa piekabei noteiktajā kārtībā nav veikta valsts tehniskā apskate. Robežsargi brīdināja vīrieti par to, ka tiks sastādīts lēmums par atteikumu ar transportlīdzekli šķērsot valsts robežu.

Lai tiktu atcelts lēmums un tiktu ļauts ar transportlīdzekli ieceļot Latvijā, transportlīdzekļa pasažieris mēģināja uzpirkt robežsargus, dodot kukuli 20 eiro apmērā.

Par kukuļdošanu pret 1991. gadā dzimušo Krievijas pilsoni tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 323.panta pirmās daļas un krimināllietas materiāli nosūtīti Daugavpils prokuratūrai ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu pret aizdomās turēto Krievijas pilsoni.

Nedēļas laikā šis otrais robežsargu uzpirkšanas mēģinājums, informē Pētersone.

Kukuļdošana kvalificējama kā smags noziegums, par kuru saskaņā ar Latvijas Krimināllikumu draud brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem, īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs vai naudas sods desmit līdz divu tūkstošu Latvijas Republikas noteikto minimālo mēnešalgu apmērā.

Saistītie raksti

1 komentārs

  1. Tad jau iznāk, ka vieglākais veids kā iekļūt Latvijā ir piedāvāt kādam sīku kukuli. Tādus cilvēkus vajag tūlīt triekt atpakaļ. Un uzbūvēt kārtīgu mūri uz Krievijas robežas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas