Krievijas prokurori atvainojas žurnālistam par nepamatotu kriminālvajāšanu

Ivans Golunovs

Rīgā strādājošā Krievijas ziņu portāla Meduza žurnālistam Ivanam Golunovam atvainošanos par nepamatotu kriminālvajāšanu paudusi Maskavas Rietumu rajona Prokuratūra, tā vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Meduza pētnieciskais žurnālists 2019.gada 6.jūnijā tika aizturēts Maskavā. Vietējā policija paziņoja, ka pie viņa atrastas narkotikas mefedrons un kokaīns. Balstoties uz šiem apgalvojumiem, Maskavas Nikuļinska rajona Tiesa noteica žurnālistam drošības līdzekli mājas arestu.

Golunova advokāts norādīja, ka narkotikas, iespējams, ļaunprātīgi paslēptas žurnālista dzīvesvietā un viņa mantās. Visas apsūdzības pret viņu tika atceltas, un 11.jūnijā vīrietis tika atbrīvots.

Krievijas iekšlietu ministrs Vladimirs Kolokoļcevs pavēstījis, ka ir pieņemts lēmums izbeigt krimināllietu pret Golunovu, jo trūkst pierādījumu par viņa vainu iespējamā noziegumā.

Krievijas Ģenerālprokuratūra sākotnēji atteikusies atvainoties žurnālistam.

«Maskavas Rietumu rajona Prokuratūra ir nosūtījusi oficiālu atvainošanos žurnālistam Ivanam Golunovam saistībā ar nepamatoto kriminālvajāšanu pret viņu,»

tā trešdien, 5.februārī, pavēstījusi Krievijas Ģenerālprokuratūra.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas