Krievijas reģionu vēlēšanās mandātus izcīna Navaļnija sabiedrotie

Balsu skaitīšana Novosibirskā, Krievijā

Krievijā, daļā valsts reģionu un pilsētu ir notikušas vēlēšanas. Tomskā, kur tika saindēts opozīcijas aktīvists Aleksejs Navaļnijs, saskaņā ar viņa līdzgaitnieku pausto vietas pašvaldībā izcīnījuši viņa atbalstīti politiķi, vēsta britu ziņu portāls The Guardian un Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Vēlēšanas tika rīkotas vairākos desmitos no kopumā 85 Krievijas reģioniem, un iedzīvotāji vairāk nekā 65 000 vēlēšanu iecirkņu balsoja par reģionu gubernatoriem un tautas pārstāvjiem reģionu un pilsētu lēmējvarās.

Lasiet arī: Video: Publicēta Navaļnija pēdējā reportāža pirms saindēšanas

Navaļnijs pirms viņa saindēšanas bija ierunājis video reportāžas un aicinājis vēlētājus, jo īpaši Sibīrijas lielpilsētās Novosibirskā un Tomskā, balsot par kandidātiem ar lielāko iespēju atņemt mandātus Krievijas prezidentam lojālās partijas Vienotā Krievija politiķiem.

Navaļnija Prekorupcijas fonds paziņojis, ka Tomskā vietu pilsētas domē ieguvusi Navaļnija Tomskas biroja vadītāja Ksenija Fadejeva, un Novosibirskā – Sergejs Boiko, kurš vēlēšanām bija izveidojis opozīcijas spēku apvienību pret Vienoto Krieviju un Komunistisko partiju.

Krievijas Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ella Pamfilova pavēstījusi, ka vēlēšanas bijušas atvērtas, caurskatāmas un tajās bijusi konkurence.

Lasiet arī: No komas pamostas saindētais Krievijas opozicionārs Navaļnijs

Organizācija Golos savukārt paziņojusi, ka no neatkarīgiem vēlēšanu novērotājiem saņemts daudz ziņojumu par pārkāpumiem saistībā ar sūdzību nepieņemšanu vēlēšanu iecirkņos, biļetenu masveida mešanu vēlēšanu urnās un par vēlētāju aizpildītu biļetenu nomaiņu uz amatpersonu aizpildītiem biļeteniem.

Oficiālie vēlēšanu rezultāti pagaidām nav publicēti.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas