bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Otrdiena 28.01.2020 | Vārda dienas: Kārlis, Spodris
LatviaLatvija

Krievijas sankcijas Latvijas zivrūpniecībai būs nopietns pārbaudījums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUGaidāmo Krievijas sankciju dēļ pārtikas ražotāji Latvijā aicina veidot krīzes menedžmentu, kas palīdzētu gan uzņēmējiem, gan darba ņēmējiem.

Lauksaimniecības tirgus veicināšanas centra vadītāja Ingūna Gulbe Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma sacīja, ka, no vienas puses, Latvijas pārtikas uzņēmumi ir rūdīti strādāt dažādu sankciju laikā, jo jau agrāk ir bijuši dažādi aizliegumi. Taču, no otras puses, zivrūpniecības uzņēmumiem šis laiks varētu būs smagāks. «Šai nozarei tas tiešām būs nopietns pārbaudījums,» pauda Gulbe.

Zivrūpnieku produkcija ārpus bijušās Padomju Savienības nav tik pazīstama, līdz ar to nav alternatīvas Krievijas tirgum. Tikmēr piensaimniekus sankcijas tik ļoti neskars, jo Latvijā ražoto sieru un piena produktus ēd ne tikai Krievijā, bet arī Eiropā un arvien vairāk arī Ķīnā un arābu valstīs.

Arī Latvijas Zivrūpnieku asociācijas prezidents Didzis Šmits atzina, ka «šobrīd viss ir mierīgi, taču pārliecības par rītdienu nav». Viņš norāda, ka sankcijas varētu skart ne tikai uzņēmumus, bet arī pašvaldības jūras piekrastē. Piemēram, Rojas novadā lielākie uzņēmumi ir zivjrūpniecības uzņēmumi. Tādējādi, ja kāds no tiem bankrotēs vai būtiski cietīs sankcijās, tas atsauksies uz pašvaldībām.

Šmits akcentēja, ka tagad primāri ir jādomā par darba ņēmējiem, nevis uzņēmumiem. Kā risinājumu, viņš redz palīdzības lūgšanu ES, izmaiņas nodokļu politikā, piemēram, darbaspēka nodokļa iekasēšanas atlikšana un citas lietas.

Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks norāda, ka Krievijas tirgus aizslēgšana nav laba zīme. Tomēr šī tirgus zaudēšana nebūs ļoti smaga.

Šolks uzsvēra, ka patlaban Latvijā ir jābūt krīzes menedžmentam, kurā sniegtu atbalstu uzņēmējiem. Šis varētu būt ekonomiskā kara sākums, attiecīgai ir jābūt rīcībai. Zaudējumi var būt arī zemniekiem. «Piens ir produkts, kas tiek saražots katru dienu. (..) Ja ir problēmas, tad var rasties izejvielas pārpalikums, un tie, pirmkārt, ir zaudējumi zemniekiem,» norādīja Šolks.

Viņš norādīja, ka ražotāji, iespējams, vairāk varētu ražot piena pulveri.

BNN jau vēstīja, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis rīkojumu par tirdzniecības un sadarbības ierobežošanu ar valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju, galvenokārt vēršoties pret lauksaimniecības produktu importu.

Putina rīkojums paredz uz gadu «aizliegt vai ierobežot [..] Krievijas teritorijā ievest noteiktus lauksaimniecības produktus, izejmateriālus un ražojumus no valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krievijas juridiskām un/vai fiziskām personām vai pievienojušās šādam lēmumam».

Rīkojums «Par atsevišķu ekonomisku pasākumu ieviešanu Krievijas drošības garantēšanai» stājies spēkā ar tā parakstīšanas brīdi.

Krievijas prezidents uzdevis valdībai izveidot sarakstu ar lauksaimniecības produktiem un izejmateriāliem, kā arī uzskaitīt noteiktas darbības, kas nepieciešamas šī rīkojuma izpildei.

Krievijas valdībai arī jāveic pasākumi, lai nodrošinātu preču tirgu sabalansētu apgādi un nepieļautu lauksaimniecības un citu preču cenu pieaugumu, teikts Putina rīkojumā.

Krievijas valdībai arī jāizvērtē tirgus situācija un jāveic pasākumi, lai palielinātu Krievijas preču piedāvājumu vietējā tirgū.

Krievijas premjerministra Dmitrija Medvedeva birojs pavēstīja, ka pašlaik tiek sastādīts saraksts ar produktiem, kā imports tiks aizliegts, un pēc tam saraksts tiks iesniegts apstiprināšanai valdībā.

Krievijas oficiālie statistikas dati liecina, ka Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētās pārtikas. Lielu daļu no pārtikas importa veido produkti no bijušajām komunistiskajām valstīm.

Ref: 102.000.102.7872


Pievienot komentāru

Igauņu zemnieki pērn ievākuši rekordlielas ražas

Igaunijā 2019.gads bijis zemniekiem labvēlīgs laiks, jo izaudzētas rekordlielas ražas un arī kultūraugu ražība uz vienu hektāru bijusi rekordaugsta, tā aplēsusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Brexit pārejas periodā Latvijas pilsoņiem saglabāsies esošā veselības aprūpes kārtība

Brexit pārejas perioda ietvaros Latvijas valstspiederīgajiem saglabāsies līdzšinējā veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas kārtība, informē Nacionālais veselības dienests.

Elektrības cena pagājušajā nedēļā Baltijā pieauga par procentu

Elektroenerģijas cena biržā Nord Pool pagājušajā nedēļā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā pieauga par 1%, informē AS Latvenergo pārstāvji.

ZM: Ēdināšanas uzņēmumos konstatētie pārkāpumi lielākoties saistīti ar higiēnas prasību neievērošanu

Ēdināšanas uzņēmumos, kuri sniedz pakalpojumus Latvijas pirmsskolas izglītības iestādēs, konstatēti pārkāpumi, kas lielākoties saistīti ar vispārīgo higiēnas prasību neievērošanu.

Ebreji Aušvicas atbrīvošanas gadadienā norāda uz antisemītismu kā šodienas problēmu

Bijušajā Aušvicas koncentrācijas nometnē, kur savulaik iznīcināti 1,1 miljons cilvēku, pirmdien, 27.janvārī, norisinās piemiņas pasākums par godu 75 gadadienai kopš tās atbrīvošanas.

Kristīne Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā

Misāne lūdz Ģenerālprokuratūru veikt viņas nopratināšanu Dānijas cietumā, lai, iespējams, iegūtu papildus pierādījumus par viņai inkriminētajām apsūdzībām.

Stradiņa slimnīcai pacienti parādā ap 0,7 miljonus eiro

Paula Stradiņa Klīniskajai universitātes slimnīcai pacienti ir palikuši parādā 686 774 eiro, liecina iestādes apkopotie dati pērnā gada izskaņā.

SPKC: Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama

Saņemot sūtījumus no Ķīnas, inficēšanās ar koronavīrusu nav iespējama, jo tas nespēj ilgstoši izdzīvot ārējā vidē.

Afganistānā avarē lidmašīna, paziņo varasiestādes

Afganistānas varasiestādes paziņojušas par lidmašīnas avāriju teritorijā militārā grupējuma Taliban klātbūtni. Pagaidām nav zināms pasažieru un apkalpes liktenis.

Saeimas opozīcijas deputāti rosina ar digitālo nodokli aplikt «interneta milžus»

Saeimas opozīcija izskatīšanai parlamentā iesniegusi likumprojektu, kas paredz digitālā nodokļa ieviešanu Latvijā.

Tiesa atstāj spēkā KNAB lēmumu par sodu Dienas Biznesam slēptās aģitācijas lietā

Artuss Kaimiņš intervijā BNN paudis, ka, iespējams, Aldis Gobzems slēpti ir izmantojis ietekmi, lai rakstus par KPV LV «iebīdītu» laikrakstā, kas varētu piederēt politbiznesmenim Aināram Šleseram.

Ēnu dienas organizatori: Arvien vairāk jauniešu ieinteresēti darbā veselības aprūpē

Audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina  Junior Achievement Latvia veiktā aptauja.

Lauku atbalsta dienestā darbu sāk virtuālā asistente Ieva

Lauku atbalsta dienestā darbu uzsāk virtuālā asistente Ieva jeb Ieinteresēta Elektroniska Virtuālā Asistente, kuras uzdevums būs palīdzēt klientiem atrast atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem jebkurā diennakts laikā.

Ķīnā koronavīrusa upuru skaits pārsniedz 81, saslimšanas gadījumi – 2 800

Ķīnā to cilvēku skaits, kuru dzīvības prasījis koronavīrusa uzliesmojums, ir pieaudzis līdz 81, tikmēr valstī ir reģistrēti 2 827 saslimšanas gadījumi.

Swedbank: Tiek 27% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka pārzina nodokļu atvieglojumus

Tikai katrs ceturtais Latvijas iedzīvotājs uzskata, ka pilnībā pārzina nodokļus un atvieglojumus, kas tiek piemēroti viņa darba algai, atklāj Swedbank Finanšu institūta veiktais pētījums.

Kas Lielbritānijā notiks Brexit dienā un pēc tās?

Lielbritānija šajā piektdienā, 31.janvārī, sāks izstāšanos no Eiropas Savienības. Kas valstī mainīsies šajā dienā?

Baltijas Ekspresis: Situāciju tranzītā uzlabos tirgus atvēršana brīvai konkurencei un LDz politikas maiņa

Kravu apmēra samazinājuma tendenci Latvijā iespējams mazināt, steidzami pārskatot un būtiski samazinot LDz monopola pakalpojumu cenas, kas ir iespējams, ievērojami uzlabojot LDz darbības izmaksu efektivitāti.

LTV: Ministrija, neveicot plašākus pētījumus, skatīšanai valdībā virzīs izmaiņas koku ciršanas noteikumos

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards ignorēs VARAM iebildumus pret koku ciršanas noteikumu maiņu un bez papildu visaptverošu pētījumu veikšanas plāno tos virzīt tālāk izskatīšanai valdībā, vēsta LTV raidījums de facto.

Adlers šonedēļ pametīs Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu

Janvāra beigās vairākus mēnešus pirms amata pilnvaru termiņa beigām pensijā dosies Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers.

Amatpersonas nesniedz skaidru atbildi par valsts dotācijām LDz

Atbildīgās amatpersonas nesniedz skaidru atbildi, vai VAS Latvijas dzelzceļš nonācis vai drīzumā nonāks līdz situācijai, kad kompānijai būs nepieciešama valsts budžeta palīdzība.

NBA zvaigznes Braienta aviokatastrofa notikusi lidošanai bīstamos apstākļos

Helikoptera avārija ASV, kas prasījusi NBA basketbola zvaigznes Kobes Braienta un vēl astoņu cilvēku dzīvības notikusi apstākļos, ko policija uzskatījusi par pārāk bīstamiem, lai lidotu.

Linkaits: Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu kravu plūsmu

Iespējams, valstij vajadzētu investēt ostu terminālī, lai nodrošinātu, piemēram, Baltkrievijas kravu plūsmu, izteicies satiksmes ministrs Tālis Linkaits, komentējot potenciālo sadarbību ar Baltkrieviju naftas produktu pārvadājumos.

ENAP, iespējams, sācis kriminālprocesu par Olainfarm padomes veiktajām darbībām Rebenoka laikā

ENAP, iespējams, sākusi kriminālprocesu par farmācijas uzņēmuma Olainfarm kādreizējās padomes darbībām, kad to vadīja Pāvels Rebenoks un jurists Mārtiņš Krieķis, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Raidījums: Gerhards, iespējams, AS Latvijas Valsts meži izveidojis ietekmīgu amatu savam ilggadējajam kolēģim

Zemkopības ministrs Kaspars Gerhards, iespējams, izveidojis amatu savam ilggadējajam kolēģim Jānim Lapiņam ministrijas pakļautībā esošajā uzņēmumā Latvijas Valsts meži, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Turcijas zemestrīcē izglābti 45 cilvēki

Glābšanas dienesti Turcijā samazinājuši gruvešu pārmeklēšanas darbu apmērus pēc piektdienas, 24.janvāra, zemestrīces, kas prasījusi ne mazāk kā 36 cilvēku dzīvības.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!