Krievijas vēstniecība Prāgā izvairās no atrašanās Ņemcova laukumā

Krievijas vēstniecība Čehijas galvaspilsētā atteikusies pieņemt zīmīgu adreses maiņu. Ēkai piegulošais laukums pārdēvēts par Borisa Ņemcova laukumu atbilstoši starptautiskai tradīcijai, lai godinātu par noslepkavotā opozicionāra piemiņu, vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Kijevā, Vašingtonā un Viļņā pilsētas laukumi, kas atrodas pie Krievijas vēstniecības ēkas pēdējos gados ir pārdēvēti par Borisa Ņemcova laukumiem. Simboliski politiskais solis ir veids, kā valstu galvaspilsētas piemin Krievijas opozīcijas politiķa nošaušanu 2015.gadā Maskavā, tiešā Kremļa tuvumā.

Lasiet arī: Čehijas prezidents piesakās apmeklēt Krievijas pārcelto Uzvaras dienu

2020.gada februārī šādu lēmumu pieņēma arī Prāgas pašvaldība, taču pagājušajā nedēļā čehu presē izskanējis vietējās Krievijas vēstniecības lēmums par radošu adreses maiņu.

Proti, krievu diplomāti izvēlējušies manīt adresi, lai formāli atrastos citā vietā.

Diplomātiskā notā, kas nosūtīta Čehijas Ārlietu Ministrijai, vēstniecība skaidrojusi, ka iepriekšējam ielas nosaukumam bijusi vēsturiska nozīme un ka vēstniecība ir nolēmusi izmantot netālu esošās Korunovační ielas, nevis Borisa Ņemcova laukuma nosaukumu. Šajā ielā atrodas vēstniecības konsulārā daļa, vēsta portāli The Guardian un Radio.cz.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas