Krimā lidostā patrulē bruņoti vīri; Iekšlietu ministrs ziņo par Krievijas militāro iejaukšanos

Turpinoties saspīlējumam Ukrainā, Simferopoles lidostā Krimas autonomajā reģionā patrulē ap 50 vīrieši, kuri ir bruņojušies ar kaujas ieročiem. Kā norādījis Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs, bruņotie militāristi ir Krievijas karaflotes vienības pārstāvji.

Avakovs paziņojis, ka Krievija sākusi bruņotu uzbrukumu, tāpēc Nacionālajai aizsardzības padomei ir steidzami jārīkojas.

Aculiecinieki sacījuši ziņu aģentūrai Interfax, ka vīrieši lidostā ieradušies ar Krievijas flotes karogiem, bet lidosta turpina darbu kā ierasts. Tomēr nav skaidrs, kādēļ bruņotās personas uzturas lidostā.

Vīrietis vārdā Vladimirs ziņu aģentūrai Reuters sacījis, ka ir brīvprātīgais, kurš palīdz patrulētājiem, taču nezin, no kurienes tie ieradušies. «Esmu no Krimas tautas milicijas. Esam parasti cilvēki, brīvprātīgie. Esam lidostā, lai uzturētu kārtību,» viņš sacījis.

Ceturtdien, 27.februārī cits bruņots grupējums Simferopolē ar spēku ieņēmis Krimas parlamentu un karoga mastā uz tā jumta uzvilcis Krievijas karogu, ziņo BBC.

Pēcāk parlaments izplatījis paziņojumu, ka 25.maijā – dienā, kad paredzētas Ukrainas prezidenta vēlēšanas – rīkos referendumu par Krimas autonomijas palielināšanu.

Ref: 103.000.103.830

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas