Krimai pārtraukta preču piegāde, nepienāk arī elektrība

Bojāta elektrolīnija uz Krimu Hersonas apgabalā Ukrainas dienvidos

Ukraina pārtraukusi preču piegādes Krievijas sagrābtajai Krimas pussalai, kur Ukrainas pusē saspridzinātas elektrolīnijas dēļ nepienāk arī elektrība.

«Ukrainas valdība pēc premjerministra Arsēnija Jaceņuka ierosinājuma uz laiku pārtrauc preču kustību starp Ukrainu un Krimu,» 23.novembrī paziņojusi Ukrainas valdība.

Ceļu un dzelzceļa satiksmes blokādi starp Krimu un pārējo Ukrainas teritoriju jau kopš septembra pie robežas ar Krimu īsteno Krimas tatāri un ukraiņu aktīvisti, kuri arī neļauj inženieriem atjaunot saspridzinātu elektrības līniju uz pussalu.

Ukrainas valsts energokoncerns Ukrenergo pavēstījis, ka Krimai elektrību piegādāt neļauj elektrolīnijas bojājumi, kas nodarīti ar artilērijas lādiņiem vai spridzekļiem.

«Esam nikni, ka nepienāk elektrība. Daudziem ir elektriskās plītis, mēs šobrīd nevaram kārtīgi nomazgāties, ledusskapji atkūst,» tā elektrības trūkuma radītās grūtības ziņu aģentūrai Reuters raksturo Sevastopoles iedzīvotāja Raisa Kažirnova.

Krievijai nav sauszemes robežas ar Krimu, kas aptuveni 70% elektroenerģijas saņem no Ukrainas. Krievija ir sākusi būvēt elektrolīniju uz anektēto pussalu, guldot kabeļus jūras gultnē, taču paies vēl vairāki gadi līdz Krievija Krimai kļūs par galveno elektrības piegādātāju.

Kremlis solījis atbildēt Ukrainai uz Kijevas noteikto preču kustības pārtraukšanu. Ar asiem amatpersonu izteikumiem uzņemts arī Ukrainas lēmums no 2016.gada 1.janvāra ieviest brīvās tirdzniecības līgumu ar Eiropas Savienību.

Ref: 111.111.103.2930

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas