Kriminālvajāšanas sākšanai nosūta Gan Bei lietu

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policijas pārvalde (FPP) nosūtījusi prokuratūrai tā dēvēto restorānu tīkla Gan Bei lietu, lūdzot sākt kriminālvajāšanu.

Restorānu tīkla Gan Bei pārvaldītājas SIA Lage Ko mārketinga vadītāja Antra Ozoliņa informēja, ka līdz šim uzņēmums nav saņēmis informāciju par lietas nodošanu prokuratūrai un kriminālvajāšanas sākšanu. Līdz ar to uzņēmumā nav informācijas par to, pret kurām no aizdomās turētajām personām tiks sākta kriminālvajāšana.

«Šobrīd varam teikt, ka turpinām sadarboties ar izmeklēšanu, bet plašākus komentārus par procesa virzību normatīvo aktu robežās, iespējams, drīkst sniegt procesa virzītājs,» norāda Ozoliņa.

Kā informēja VID, rīt notiks preses brīfings par kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīto kriminālprocesu. Saskaņā ar VID sniegto informāciju preses brīfingā VID ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jautājumos Kaspars Čerņeckis sniegs informāciju par kriminālvajāšanas sākšanai nosūtītu kriminālprocesu par kāda sabiedrībā pazīstama uzņēmuma, kas sniedz sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus, izvairīšanos no nodokļu nomaksas lielā apmērā.

Jau ziņots, ka pagājušā gada beigās FPP sāka izmeklēšanu saistībā ar restorānu tīkla Gan Bei darbību. FPP uzskata, ka ar Gan Bei īpašniekiem saistīta organizētā noziedzīgā grupa katru mēnesi no uzņēmuma kases aparātiem izzagusi aptuveni 700 000 līdz 800 000 eiro skaidras naudas jeb 50% no mēneša apgrozījuma. Finanšu policija pērn 10.decembrī aizturēja septiņus šīs grupas dalībniekus.

Krāpšanā, izmantojot kases aparātus, pieķertā sabiedriskā ēdinātāja Gan Bei lieta nav būtiski mazinājusi citu uzņēmēju vēlmi krāpties ar kases aparātiem, oktobra beigās sacīja Čerņeckis. «Nekādas pozitīvas pārmaiņas nav notikušas,» piebilda VID pārstāvis.

Čerņecka vērtējumā, Gan Bei lieta, lai arī tiek izmeklēta jau gadu, virzās atbilstoši plānam.

VID pārstāvis atzīmēja, ka pats uzņēmums ir atzinis nodarījumu un sācis atlīdzināt valstij nodarītos zaudējumus. Šī gada beigās Gan Bei valstij esot atmaksājis vairāk nekā 100 000 eiro.

Tomēr Gan Bei tipa krāpšanas Latvijā turpinās, atzina Čerņeckis, norādot, ka VID pa kādam šādam gadījumam atklāj katru mēnesi, turklāt gan mazajās tirdzniecības vietās, gan arī vidējos un lielos uzņēmumos.

Ref: 102.000.102.11478

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas