Kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūta kriminālprocesu pret personu, kura valstij nodarījusi zaudējumus 1,2 miljonu apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policija 2018.gada decembra beigās kriminālvajāšanas nosūtījusi Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrai. Tas ierosināts pret fizisku personu, kuras iespējamo noziedzīgo darbību rezultātā valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk kā 1,2 milj. eiro apmērā, ziņo VID.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību tika noskaidrots, ka persona, pret kuru lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, noziedzīgo darbību rezultātā, nenomaksājot iedzīvotāju ienākumu nodokli, nodarījusi zaudējumus valsts budžetam.

Lai nodrošinātu mantisko jautājumu risināšanu kriminālprocesā, 2017.gadā tika izdalīti materiāli un uzsākts process par noziedzīgi iegūtu mantu, 1,6 milj. ASV dolāru tika atzīti par noziedzīgi iegūtu un ieskaitīti valsts budžetā.

Kriminālprocess tika uzsākts VID Finanšu policijas pārvaldē 2014.gada jūnijā pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas un vēlāk papildus kvalificēts pēc Krimināllikuma 195.panta trešās daļas, kas ir sevišķi smags noziegums.

Otrs kriminālprocess tika nosūtīts Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētai prokuratūrai – par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu organizētā grupā vairāk kā 175 tūkst. eiro apmērā.

Veicot virkni izmeklēšanas darbību tika noskaidrots, ka organizētā astoņu personu grupa, pret kurām lūgts uzsākt kriminālvajāšanu, organizēja fiktīvu darījumu ķēdes ar nolūku samazināt valsts budžetā maksājamā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) apmēru un nelikumīgi ieguva tiesības veikt PVN priekšnodokļa atskaitīšanu par faktiski nenotikušiem darījumiem, tādējādi radot zaudējumus valsts budžetam.

Noziedzīgo darbību īstenošanai tika izmantoti Latvijā un ārvalstīs reģistrēti uzņēmumi, kas darbojās būvniecības, automobiļu rezerves daļu tirdzniecības un auto remontu jomā.

Kriminālprocess tika uzsākts VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē 2018.gada novembrī pēc Krimināllikuma 218.panta trešās daļas un 195.panta trešās daļas (izdalīts no cita kriminālprocesa, kas uzsākts VID Finanšu policijas pārvaldē[1] 2017.gadā).

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas