bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 15.11.2018 | Vārda dienas: Undīne, Leopolds, Unda
LatviaLatvija

Kristovskis: Lemberga noziegumi turpinās. Tie tālu pārsniedz to apjomu, kuru šķetina tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Aivars Lembergs, saimniekošanas Ventspilī laikā, ir veicis tik daudz prettiesisku, noziedzīgu darījumu, ka nu jau gadu desmita garumā izmeklēšanas un tiesu varas iestādes nespēj tos atšķetināt,» intervijā ar BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņaprāt, nevar noliegt – šajā Ventspils sagrābšanas un valsts nozagšanas periodā Lembergs pietiekami daudz laika spējis veltīt šķietamai kalpošanai pilsētas attīstības un sabiedrības interesēs, kuras tiesiski domājošo daļu Lembergs dēvē par «lumpenproletariātu». «Ko tādu var atļauties vietējas nozīmes personības kulta apstākļos, tas ir, stipri orveliskā dzīvnieku fermā, kurā iznireļi vienmēr pamanās panākt savu. Diemžēl ir ļaudis, veselas partijas, kuras šāda sadarbība ar smagos noziegumos apsūdzētu personu nesatrauc. «Nav notiesāts, tātad nav zaglis», ir ļoti bīstama partiju nostāja,» teic Kristovskis.

Viņš atzīmē, ka no šīs nostājas cilvēki iespaidojas un tā saēd valsts demokrātiskumu un tiesiskumu. «Politiķu pienākums ir uzturēt standartus un izvirzīt prasības – jo tas, ka nav notiesāts, nebūt nenozīmē, ka nav noticis noziegums! Politiķiem ir nekavējoši jāvēršas pret korupciju, noziegumiem valsts līmenī, pat ja izmeklēšanai un tiesai ir nepieciešams laiks. Ja politiķi gaida, kad noziegumu pierādīs tiesa, tad piedodiet, šādiem cilvēkiem nevajag nodarboties ar valsts pārvaldi un uzdoties par tautas priekšstāvjiem,» pārliecināts Kristovskis.

Apsūdzētā persona, bet joprojām viedokļu veidotājs valstī

Kristovskis uzsver, ka Lembergam Latvijas politikā joprojām ir liela ietekme, lai gan viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos un tiesa viņam ir liegusi ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. «Apsūdzību dēļ Lembergs būtu jādistancē no valdības un Saeimas, taču viņš tur jūtas, kā savās mājās, viņa shēmas kā «paņemt svešu naudu», tur tiek apspriestas un atbalstītas izvešanai dzīvē. Tieši viņš daudzos nozīmīgos valsts politikas, finanšu un saimnieciskajos lēmumos ir viedokļu veidotājs, jo saņem nepārprotamu atbalstu no viņam pietuvinātās Zaļo un zemnieku savienības. Rezultātā Lembergs, kā no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādināts politiķis, ar lielo karoti turpina pirmais nosmet biezo krējumu no Eiropas Savienības līdzekļu katla. Ir tā kā absurdi,» stāsta politiķis.

«Šādu izcilību «atstādinātais» Ventspils mērs gan neparāda pret viņa celto apsūdzību atspēkošanā. Personai, kas jūt atbildību pret valsti, būtu jādara viss, lai maksimāli ātri pierādītu, ka pret viņu izvirzītām apsūdzībām nav pamata. Diemžēl šajā jomā Lemberga izcilību mēs neredzam, un desmit gadu laikā savu nevainīgumu viņam nav bijusi vēlme apliecināt,» piebilst Kristovskis.

Pēc viņa domām, tās varas partijas, kas pieļauj Lemberga ietekmi valsts politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, tuvredzīgi un bezatbildīgi pieļauj valsts tālāku nozagšanu un degradāciju ilgtermiņā.

«Šāda politika un šādi spēki mazina sabiedrības ticību valstij kā vērtībai, mazina paļāvību uz tiesisku kārtību, neveicina izpratni, ka tiesiskums ir nozīmīga vērtība.» 

Ventspilī varu sagrābis anti-demokrātisks režīms

Pavērtējot pēdējo mēnešu pieredzi pēc ievēlēšanas Ventspils pilsētas pašvaldībā, politiķis atzīst, ka viņa pašvaldību priekšvēlēšanu laika izteikumi, ka Ventspilī varu ir sagrābis anti-demokrātisks režīms, ir pilnībā apstiprinājušies.

«Tiek lietotas antidemokrātiskas, prettiesiskas metodes, lai režīms noturētu varu. Ar visatļautības un nesodāmības apziņu valdošais režīms maksimāli ierobežo opozīcijas sekmīga darba iespējas. Domes administratīvais aparāts patiesībā strādā tikai no domes vadīšanas «atstatītā» priekšsēdētāja un viņa politiskā spēka ieceru bezierunu izpildei. Deputātu darbā galvenais ir savlaicīga informācija un dalība gaidāmo lēmumu izpētes un sagatavošanas procesā, vienlīdzīgas iespējas savu viedokli izklāstīt ventspilniekiem tajos pašos Ventspils pašvaldības finansētajos plašsaziņas līdzekļos, kuros neierobežoti runā smagos noziegumos apsūdzētā persona Lembergs. «Neceriet! Nepienākas! Tiesības runāt Ventspils pilsētas domes oficiālajā interneta portālā ir tikai kompetentiem domes deputātiem», respektīvi, Lembergam.» Šādā garā uz neskaitāmiem pieprasījumiem atbild pašvaldības administrācija. Mērķis – līdz minimuma samazināt opozīcijas deputātu līdzdalības iespēju lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpēc, trīs opozīcijas deputāti – brāļi Landmaņi un es – neesam iekļauti nevienā domes komisijā un padomē, kur notiek domes lēmumu apspriešana,» turpina Kristovskis.

«Rezultātā ne tikai tiek pārkāptas Satversmē nostiprinātās mazākuma jeb opozīcijas tiesības, bet arī opozīcija tiek nostādīta fakta priekšā, tai nākas pieņemt lēmumus pat vairāku miljonu eiro vērtībā, par kuriem materiālu ir iespējams iepazīt vien Finanšu komitejas sēdē, mirkli pirms balsošanas, bez iespējas nopietni izvērtēt finansējuma pamatotību. Tieši tas ir Lemberga režīma mērķis. Režīms spēj tam vitāli svarīgos «kritiskos jautājumus» izdzīt cauri formālām lēmumu pieņemšanas procedūrām».

Šādi paņēmieni gan netraucē pielietot otru viltību, kuru Kristovskis saskata Ventspils domes darbā. «Valdošais spēks nebeidz sludināt opozīcijas kompetences trūkumu un izmantojot par domes, par nodokļu maksātāju naudu finansētos vietējos plašsaziņas līdzekļus, pasniedz pilsētā noteikto pārvaldi pozitīvā gaismā, izceļ tās «sasniegumus», kas gūti ne tikai «smagā cīņā» ar vietējiem opozīcijas ienaidniekiem, bet arī ar valsts mēroga ienaidniekiem – Rīgas partijām, tiesu un prokuratūru».

Kristovska prāt, paradoksālā kārtā šāda dubulto standartu taktika Latvijā pašreiz un joprojām strādā,«jo – Ventspils spēj piekļūt divreiz lielākiem Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā citas līdzīgas pilsētas». «Rezultātā infrastruktūras attīstības programmām ir rezultāti: ielas bruģētas, izglītība, informācijas tehnoloģijas un ziedu paklāju netrūkst,» piebilst politiķis.

Vienlaikus opozīcija vairākos gadījumos saskata Ventspils domes tieksmi uz pārmaksāšanu – dome rīkojoties izšķērdīgi, tādējādi radot aizdomas par slēptu peļņas sadali. «Šādā lietu ritējumā neapšaubāmi ieinteresēti noteikti cilvēki. Tāpēc tiek apkarotas politiskās alternatīvas, kas varētu mainīt esošo sistēmu pilsētā,» komentē Kristovskis.

Oligarhijas vēlme ietekmēt tiesībsargājošas iestādes

Pēc Kristovska domām, «Lemberga faktora» mazināšanai ir divi skaidri priekšnoteikumi. Pirmkārt, risinājums ir sabiedrības izpratnē un prasīgumā pret valsti. Sabiedrības priekšstāvjiem nevajadzētu atkāpties no demokrātijas pamatvērtībām, gatavībā iestāties par tiem vēlēšanu reizēs.

Otrkārt, izšķiroša nozīme ir Lemberga lietas iztiesāšanai. «Sabiedrība, žurnālisti, pat politiķi var apelēt, izteikt savu viedokli par Lembergu, un to ir jāturpina darīt, taču tiesai tik un tā ir jāsaka savs vārds un jāpieņem atbilstošs spriedums šajā lietā. Ja tāda nebūs, tad tas būs prettiesiskuma triumfs. Diemžēl tieši tā ir oligarhijas vēlme – mēģināt noniecināt Lemberga noziegumu izmeklēšanas pamatotību un gaitu,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

 1. BNN - opoziicijas rupors teica:

  Kristovskim butu jakluse – ari vins nav tiirs un sveets!

 2. laimonis teica:

  Br, Kaudzites ,Mernieku atkartojas !Kenca atzinums-Mazos zaglus liek cietuma ,lielos cel goda! Cik ilgi Tauta to ciettis?

 3. opītis teica:

  Kāds eņņģelītis! Nu pilnīgs nokdauns

 4. tikai jautājums Kristovskim teica:

  vai Meroni noziegumi neturpinās?

 5. Pomps un dubultmorāle teica:

  Bilde jau baigā sašopēta. Bet cīņa ir par ārvalstu oligarhu ietekmi.
  Tikko kā lieta aizies lidz arvalstu oligarhu apkarošanai, ši apkarotaji sāks ne tikai bāzt galvu smiltīs, bet slavēt tos.

 6. adata teica:

  Netērējiet velti laiku,līdzekļus un nervus! Latvijas tauta ir garīgi bagāta un lepna-to nespēj nozagt neviens#

Latvijas iedzīvotāji pērn saņēmuši par 218 milj. vairāk nekā pārskaitījuši uz ārzemēm

Latvijas iedzīvotāji 2017.gadā no ārvalstīs dzīvojošām personām personīgos pārskaitījumos saņēma par 218 miljoniem eiro vairāk nekā pārskaitīja citās valstīs dzīvojošajiem, liecina Eiropas Savienības statistikas departamenta Eurostat ceturtdien, 15.novembrī, publicētie dati.

Ekonomists: Nodarbinātība Latvijā strauji aug, taču straujākā kāpuma brīdis varētu būt aizvadīts

«Jaunākie darba tirgus dati apstiprina, ka valsts lielo jubileju sagaidām ar lielisku ekonomisko veselību. Taču visas pašreizējās tendences nevar turpināties. Situācija ir interesanta un ar katru ceturksni kļūs arvien interesantāka,» vērtē ekonomists Pēteris Strautiņš.

ZZS darbam NDK virza Kučinski un Reiznieci-Ozolu Budžeta komisijā

Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcija deputātu, aizejošās valdības Ministru prezidentu Māri Kučinski virza darbam parlamenta Nacionālās drošības komisijā. Kā informēja ZZS pārstāve Dace Kārkliņa, deputāte, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola un parlamentāriete Janīna Jalinska tiek virzītas darbam Saeimas Budžeta un finanšu komisijā.

Plāno veidot Mediju ētikas padomi, izstrādā arī Latvijas mediju ētikas kodeksu

Kultūras ministrija izteikusi piedāvājumu atbalstīt Mediju ētikas padomes izveidi.  Mediju nozares vairākums ir uzsācis darbu pie pašregulatīvas padomes izveides un vienota Latvijas mediju ētikas kodeksa izstrādes, ziņo Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Tajāni: Nav nekāda pamata svinībām – Brexit nodara zaudējumus gan Apvienotajai Karalistei, gan ES

«Brexit visvairāk attiecas uz iedzīvotājiem. Tas ir par mūsu pilsoņu tiesībām, trauslā miera saglabāšanu Ziemeļīrijā un Apvienotās Karalistes izstāšanās rezultātā ietekmēto darba vietu saglabāšanu,» tā pēc tikšanās ar ES Brexit sarunu delegācijas vadītāju Mišelu Barnjē preses konferencē sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Antonio Tajāni.

Lietuvas korupcijas apkarotāji: Slimnīcu mecenātiem ir lielākas iespējas uzvarēt iepirkumos

Vairums uzņēmumu, kuri uzvar Lietuvas slimnīcu iepirkumu konkursos, savu pateicību ir pauduši, veicot ziedojumus ārstniecības iestādēm, tā secinājis Lietuvas Īpašais izmeklēšanas dienests, kas veic apjomīgu izmeklēšanu par iespējamām koruptīvām darbībām slimnīcās vairākās pilsētās.

Saskaņu Ārlietu komisijā pārstāvēs Kabanovs un Tutins, bet Nacionālās drošības komisijā – Agešins

Saskaņu Saeimas Ārlietu komisijā varētu pārstāvēt deputāti Nikolajs Kabanovs un Jānis Tutins, bet Nacionālās drošības komisijā – Valērijs Agešins. Darbam Budžeta un finanšu komisijā Saskaņa virza Vjačeslavu Dombrovski, Igoru Pimenovu un Ļubovu Švecovu, bet Juridiskā komisijā – Agešinu un Jūliju Stepaņenko.

Britu valdībā vēl divas demisijas, Brisele tikmēr plāno Brexit samitu

Par demisiju Lielbritānijas valdībā paziņojis tās izstāšanās sarunu ministrs un arī viceministrs Ziemeļīrijas jautājumos, nostājoties opozīcijā valdības apstiprinātam vienošanās projekta par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības.

Nodarbinātības līmenis Latvijā 2018.gada 3.ceturksnī sasniedzis 65,3%

Latvijā 2018.gada 3.ceturksnī bija nodarbināti 920,1 tūkstotis jeb 65,3 % iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

Latvijā bezdarba līmenis šī gada 3.ceturksnī bija 7%

Bezdarba līmenis Latvijā šī gada 3. ceturksnī bija 7%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir samazinājies par 0,7 procentpunktiem, bet gada laikā – par 1,5 procentpunktiem.

Latvijā straujāks jaunu vieglo auto reģistrācijas pieaugums par ES vidējo

Latvijā šā gada pirmajos desmit mēnešos bijis straujāks jaunu vieglo automašīnu reģistrācijas pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ceturtdien publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas jaunākie dati.

ABLV Bank likvidatori oktobrī atguvuši 65,911 miljonus eiro

Likvidējamās ABLV Bank likvidatori oktobrī atguvuši aktīvus 65,911 miljonu eiro apmērā, informē ABLV Bank komunikācijas daļas vadītājs Artūrs Eglītis.

AS PKL Flote no Rīgas brīvostas pārvaldes tiesā piedzen 1,35 miljonus eiro

Augstākās tiesas Civillietu departaments atzinis par pareizu Rīgas apgabaltiesas spriedumu, kas paredz sodīt Rīgas brīvostas pārvaldi par  Konkurences likuma pārkāpumu pret akciju sabiedrību PKL Flote. Rīgas brīvostai par nodarītajiem zaudējumiem desmit dienu laikā, sākot ar 13.novembri, jāsamaksā PKL Flotei 1,35 miljoni eiro.

Bankā: Teju 54% iedzīvotāju prognozē nekustamā īpašuma cenu pieaugumu

SEB Mājokļu cenu indikatora vērtība rudenī nedaudz samazinājusies. Šobrīd tā veido 48,6 punktus, kas ir nedaudz zemāk nekā šī gada pavasarī, tomēr joprojām augstāk nekā pirms gada, liecina SEB bankas informācija.

Deputāts Jansons: Datu aizsardzības regula «čekas ziņotājus» neaizsargās

Dokumenti, kuros parādās VDK darbinieku un informatoru vārdi, tautība, darba vieta, dalība Kompartijā vai arodbiedrībā netiek aizsargāti ar Personas datu aizsardzības regulu, uzsver Saeimas deputāts Ritvars Jansons.

Elektrum klientiem elektroenerģijas rēķini pieaugs par 0% līdz 15%

Energokompānijas AS Latvenergo zīmola Elektrum klientiem no 2019.gada 1.janvāra rēķini par elektroenerģiju pieaugs par 0% līdz 15%, apstiprināja Latvenergo projektu vadītāja Ilvija Līvmane.

Vācijas ekonomikā lejupslīde pirmoreiz kopš 2015.gada

Vācijas iekšzemes kopprodukts 2018.gada trešajā ceturksnī sarucis par 0,2%, kas Eiropas Savienības lielākajā tautsaimniecībā ir pirmā lejupslīde pēdējo vairāk nekā triju gadu laikā.

Īrija: Brexit sarunās panācām visu, ko vēlējāmies

Īrijas valdība ir pavēstījusi, ka Lielbritānijas izstāšanas līguma projektā ar ES, Dublina ir panākusi pieņemamu rezultātu visās prioritātēs, tostarp attiecībā uz sevišķi strīdīgo Īrijas-Ziemeļīrijas robežas jautājumu.

Pabriks: Pašreiz manis virzīšana premjera amatam nav aktuāla

Pēc tam, kad Jānim Bordānam neizdevās izveidot jaunu valdību, partijām ir jāveic jaunas konsultācijas, 15.novembra rītā Latvijas Radio sacīja Attīstībai/Par! premjera amata kandidāts Artis Pabriks, uzsverot, ka pašreiz viņa virzīšana šim amatam nav aktuāla.

EP: Moldovai strauji jāuzlabo situācija, Gruzijai jāturpina uzsāktais

Eiropas Parlamenta deputāti atzinīgi novērtēja Gruzijas uzsāktās reformas, taču kritizē Moldovu par demokrātijas un tiesiskuma stāvokļa pasliktināšanos.

Britu valdība akceptē Brexit vienošanās projektu, ES – gandarīta

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja ir saņēmusi savas valdības piekrišanu šonedēļ panāktajam vienošanās projektam par valsts izstāšanos no Eiropas Savienības, kas paredz Lielbritānijas palikšanu ES muitas zonā vēl līdz 2020.gadam.

Prezidents partijām dod svētku laiku sarunu turpināšanai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atsauks Jāņa Bordāna nomināciju premjera amatam, bet sarunas par iespējamo nākamo kandidātu turpinās pēc valsts svētkiem.

Bordāns: JKP neatbalstīs Pabrika vadītu valdību, jo to neatbalsta KPV LV

Ja Valsts prezidents premjera amatam nominēs partiju apvienības Attīstībai/Par! biedru Arti Pabriku, KPV LV tādā valdībā neies, un tai šajā pozīcijā pievienosies arī Jaunā konservatīvā partija, izriet no politiķu paustā Latvijas Televīzijas raidījumā Tieša runa.

EP nākamā daudzgadu budžeta prioritātes – starp tām pētniecība un jaunieši

EP deputāti trešdien, 14.novembrī, apstiprinājuši EP nostāju sarunās par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, tostarp nosakot arī vēlamo līdzekļu sadalījumu starp ES programmām. EP deputāti mudina vairāk naudas atvēlēt jauniešiem, pētniecībai, ekonomikas izaugsmei un nodarbinātībai, kā arī cīņai ar klimata pārmaiņām.

Pārrobežu zvani ES iekšienē nedrīkstēs būt dārgāki par 19 centiem minūtē, īsziņas – par 6 centiem

Eiropas Parlamenta deputāti pieņēmuši jaunus telekomunikāciju noteikumus, kas nosaka Eiropas Savienības iekšzemes zvanu cenu griestus, padarīs iespējamu 5G tīklu izbūvi un radīs ārkārtas gadījumos izmantojamu brīdināšanas sistēmu, informē Eiropas Parlamenta preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.