bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 19.07.2018 | Vārda dienas: Jautrīte, Kamila, Digna
LatviaLatvija

Kristovskis: Lemberga noziegumi turpinās. Tie tālu pārsniedz to apjomu, kuru šķetina tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Aivars Lembergs, saimniekošanas Ventspilī laikā, ir veicis tik daudz prettiesisku, noziedzīgu darījumu, ka nu jau gadu desmita garumā izmeklēšanas un tiesu varas iestādes nespēj tos atšķetināt,» intervijā ar BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņaprāt, nevar noliegt – šajā Ventspils sagrābšanas un valsts nozagšanas periodā Lembergs pietiekami daudz laika spējis veltīt šķietamai kalpošanai pilsētas attīstības un sabiedrības interesēs, kuras tiesiski domājošo daļu Lembergs dēvē par «lumpenproletariātu». «Ko tādu var atļauties vietējas nozīmes personības kulta apstākļos, tas ir, stipri orveliskā dzīvnieku fermā, kurā iznireļi vienmēr pamanās panākt savu. Diemžēl ir ļaudis, veselas partijas, kuras šāda sadarbība ar smagos noziegumos apsūdzētu personu nesatrauc. «Nav notiesāts, tātad nav zaglis», ir ļoti bīstama partiju nostāja,» teic Kristovskis.

Viņš atzīmē, ka no šīs nostājas cilvēki iespaidojas un tā saēd valsts demokrātiskumu un tiesiskumu. «Politiķu pienākums ir uzturēt standartus un izvirzīt prasības – jo tas, ka nav notiesāts, nebūt nenozīmē, ka nav noticis noziegums! Politiķiem ir nekavējoši jāvēršas pret korupciju, noziegumiem valsts līmenī, pat ja izmeklēšanai un tiesai ir nepieciešams laiks. Ja politiķi gaida, kad noziegumu pierādīs tiesa, tad piedodiet, šādiem cilvēkiem nevajag nodarboties ar valsts pārvaldi un uzdoties par tautas priekšstāvjiem,» pārliecināts Kristovskis.

Apsūdzētā persona, bet joprojām viedokļu veidotājs valstī

Kristovskis uzsver, ka Lembergam Latvijas politikā joprojām ir liela ietekme, lai gan viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos un tiesa viņam ir liegusi ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. «Apsūdzību dēļ Lembergs būtu jādistancē no valdības un Saeimas, taču viņš tur jūtas, kā savās mājās, viņa shēmas kā «paņemt svešu naudu», tur tiek apspriestas un atbalstītas izvešanai dzīvē. Tieši viņš daudzos nozīmīgos valsts politikas, finanšu un saimnieciskajos lēmumos ir viedokļu veidotājs, jo saņem nepārprotamu atbalstu no viņam pietuvinātās Zaļo un zemnieku savienības. Rezultātā Lembergs, kā no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādināts politiķis, ar lielo karoti turpina pirmais nosmet biezo krējumu no Eiropas Savienības līdzekļu katla. Ir tā kā absurdi,» stāsta politiķis.

«Šādu izcilību «atstādinātais» Ventspils mērs gan neparāda pret viņa celto apsūdzību atspēkošanā. Personai, kas jūt atbildību pret valsti, būtu jādara viss, lai maksimāli ātri pierādītu, ka pret viņu izvirzītām apsūdzībām nav pamata. Diemžēl šajā jomā Lemberga izcilību mēs neredzam, un desmit gadu laikā savu nevainīgumu viņam nav bijusi vēlme apliecināt,» piebilst Kristovskis.

Pēc viņa domām, tās varas partijas, kas pieļauj Lemberga ietekmi valsts politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, tuvredzīgi un bezatbildīgi pieļauj valsts tālāku nozagšanu un degradāciju ilgtermiņā.

«Šāda politika un šādi spēki mazina sabiedrības ticību valstij kā vērtībai, mazina paļāvību uz tiesisku kārtību, neveicina izpratni, ka tiesiskums ir nozīmīga vērtība.» 

Ventspilī varu sagrābis anti-demokrātisks režīms

Pavērtējot pēdējo mēnešu pieredzi pēc ievēlēšanas Ventspils pilsētas pašvaldībā, politiķis atzīst, ka viņa pašvaldību priekšvēlēšanu laika izteikumi, ka Ventspilī varu ir sagrābis anti-demokrātisks režīms, ir pilnībā apstiprinājušies.

«Tiek lietotas antidemokrātiskas, prettiesiskas metodes, lai režīms noturētu varu. Ar visatļautības un nesodāmības apziņu valdošais režīms maksimāli ierobežo opozīcijas sekmīga darba iespējas. Domes administratīvais aparāts patiesībā strādā tikai no domes vadīšanas «atstatītā» priekšsēdētāja un viņa politiskā spēka ieceru bezierunu izpildei. Deputātu darbā galvenais ir savlaicīga informācija un dalība gaidāmo lēmumu izpētes un sagatavošanas procesā, vienlīdzīgas iespējas savu viedokli izklāstīt ventspilniekiem tajos pašos Ventspils pašvaldības finansētajos plašsaziņas līdzekļos, kuros neierobežoti runā smagos noziegumos apsūdzētā persona Lembergs. «Neceriet! Nepienākas! Tiesības runāt Ventspils pilsētas domes oficiālajā interneta portālā ir tikai kompetentiem domes deputātiem», respektīvi, Lembergam.» Šādā garā uz neskaitāmiem pieprasījumiem atbild pašvaldības administrācija. Mērķis – līdz minimuma samazināt opozīcijas deputātu līdzdalības iespēju lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpēc, trīs opozīcijas deputāti – brāļi Landmaņi un es – neesam iekļauti nevienā domes komisijā un padomē, kur notiek domes lēmumu apspriešana,» turpina Kristovskis.

«Rezultātā ne tikai tiek pārkāptas Satversmē nostiprinātās mazākuma jeb opozīcijas tiesības, bet arī opozīcija tiek nostādīta fakta priekšā, tai nākas pieņemt lēmumus pat vairāku miljonu eiro vērtībā, par kuriem materiālu ir iespējams iepazīt vien Finanšu komitejas sēdē, mirkli pirms balsošanas, bez iespējas nopietni izvērtēt finansējuma pamatotību. Tieši tas ir Lemberga režīma mērķis. Režīms spēj tam vitāli svarīgos «kritiskos jautājumus» izdzīt cauri formālām lēmumu pieņemšanas procedūrām».

Šādi paņēmieni gan netraucē pielietot otru viltību, kuru Kristovskis saskata Ventspils domes darbā. «Valdošais spēks nebeidz sludināt opozīcijas kompetences trūkumu un izmantojot par domes, par nodokļu maksātāju naudu finansētos vietējos plašsaziņas līdzekļus, pasniedz pilsētā noteikto pārvaldi pozitīvā gaismā, izceļ tās «sasniegumus», kas gūti ne tikai «smagā cīņā» ar vietējiem opozīcijas ienaidniekiem, bet arī ar valsts mēroga ienaidniekiem – Rīgas partijām, tiesu un prokuratūru».

Kristovska prāt, paradoksālā kārtā šāda dubulto standartu taktika Latvijā pašreiz un joprojām strādā,«jo – Ventspils spēj piekļūt divreiz lielākiem Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā citas līdzīgas pilsētas». «Rezultātā infrastruktūras attīstības programmām ir rezultāti: ielas bruģētas, izglītība, informācijas tehnoloģijas un ziedu paklāju netrūkst,» piebilst politiķis.

Vienlaikus opozīcija vairākos gadījumos saskata Ventspils domes tieksmi uz pārmaksāšanu – dome rīkojoties izšķērdīgi, tādējādi radot aizdomas par slēptu peļņas sadali. «Šādā lietu ritējumā neapšaubāmi ieinteresēti noteikti cilvēki. Tāpēc tiek apkarotas politiskās alternatīvas, kas varētu mainīt esošo sistēmu pilsētā,» komentē Kristovskis.

Oligarhijas vēlme ietekmēt tiesībsargājošas iestādes

Pēc Kristovska domām, «Lemberga faktora» mazināšanai ir divi skaidri priekšnoteikumi. Pirmkārt, risinājums ir sabiedrības izpratnē un prasīgumā pret valsti. Sabiedrības priekšstāvjiem nevajadzētu atkāpties no demokrātijas pamatvērtībām, gatavībā iestāties par tiem vēlēšanu reizēs.

Otrkārt, izšķiroša nozīme ir Lemberga lietas iztiesāšanai. «Sabiedrība, žurnālisti, pat politiķi var apelēt, izteikt savu viedokli par Lembergu, un to ir jāturpina darīt, taču tiesai tik un tā ir jāsaka savs vārds un jāpieņem atbilstošs spriedums šajā lietā. Ja tāda nebūs, tad tas būs prettiesiskuma triumfs. Diemžēl tieši tā ir oligarhijas vēlme – mēģināt noniecināt Lemberga noziegumu izmeklēšanas pamatotību un gaitu,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

 1. BNN - opoziicijas rupors teica:

  Kristovskim butu jakluse – ari vins nav tiirs un sveets!

 2. laimonis teica:

  Br, Kaudzites ,Mernieku atkartojas !Kenca atzinums-Mazos zaglus liek cietuma ,lielos cel goda! Cik ilgi Tauta to ciettis?

 3. opītis teica:

  Kāds eņņģelītis! Nu pilnīgs nokdauns

 4. tikai jautājums Kristovskim teica:

  vai Meroni noziegumi neturpinās?

 5. Pomps un dubultmorāle teica:

  Bilde jau baigā sašopēta. Bet cīņa ir par ārvalstu oligarhu ietekmi.
  Tikko kā lieta aizies lidz arvalstu oligarhu apkarošanai, ši apkarotaji sāks ne tikai bāzt galvu smiltīs, bet slavēt tos.

 6. adata teica:

  Netērējiet velti laiku,līdzekļus un nervus! Latvijas tauta ir garīgi bagāta un lepna-to nespēj nozagt neviens#

Izplatītākie pārkāpumi autobusos joprojām saistīti ar biļešu tirdzniecību

Šā gada pirmajā pusgadā reģionālo maršrutu autobusos veikti gandrīz 700 pārbaužu, un pārkāpumi konstatēti aptuveni 10% gadījumu. Joprojām izplatītākie pārkāpumi ir saistīti ar biļešu tirdzniecību.

EK piespriež Google 4 miljardu eiro sodu par Android pārkāpumiem

Eiropas Komisija ir piespriedusi Google 4,34 miljardus eiro lielu naudassodu par nelikumīgu dominējoša tirgus stāvokļa izmantošanu. Eiropas Savienības izpildvara arī solījusi turpināt izmeklēšanas par amerikāņu datortehonolģiju milža citiem iespējamiem pārkāpumiem bloka teritorijā.

Latvijas iedzīvotāji gatavi strādāt vakaros un brīvdienās, kā arī par zemu atalgojumu

Trešdaļa jeb 34% iedzīvotāju darba portāla CVMarket.lv veiktajā aptaujā atzinuši, ka karjeras dēļ gatavi upurēt savu brīvo laiku.

Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli

Banka Citadele pieņēmusi galīgo lēmumu par Lietuvas meitasbankas pārveidi par filiāli, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.

Biržu indeksi pārsvarā pieaug, naftas cenas kāpj

 Pasaules biržu indeksi trešdien, 18.jūlijā, pārsvarā pieauga, ko veicināja labi ASV firmu peļņas rādītāji un ASV Federālo rezervju sistēmas vadītāja Džeroma Pauela optimistiski izteikumi, kas arī sekmēja eiro un britu mārciņas kursa krišanos pret ASV dolāru.

Turcija atceļ ārkārtas stāvokli, kas ieviests pēc apvērsuma mēģinājuma

Turcijas valdība nolēmusi nepagarināt ārkārtas stāvokli, kas valstī bijis spēkā kopš 2016.gada, kad notika mēģinājums vardarbīgi sagrābt valsts varu.

Rīgas pašvaldība atceļ brīdinājumu zilaļģu dēļ nepeldēties atsevišķās peldvietās

Rīgas pašvaldība saņēmusi informāciju no Veselības inspekcijas, ka 17.jūlijā speciālisti atkārtoti apsekojuši Vakarbuļļu, Daugavgrīvas un Vecāķu pludmales un secinājuši, ka patlaban aļģu masveida akumulēšanās nav konstatēta, līdz ar to riska peldētāju veselībai nav.

Turpina dzēst meža ugunsgrēku Valdgales pagastā; divi ugunsdzēsēji cietuši

Jau otro dienu jeb 36 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, lai gan ugunsgrēka izplatība vairākās vietās ir daļēji ierobežota un intensīvi tiek turpināts darbs ugunsgrēka izplatības ierobežošanai, joprojām ir vietas, kur liesmas izplatās.

«Mežonīgā» partiju konkurence un politiskais haoss – kas notiek pirmsvēlēšanu periodā?

Ja mēs salīdzinām ar to, kas zem 5% barjeras cīnījās pirms kādiem 8–12 gadiem, tad tur bija visādi Daugavas racēji, «virsmāsu partijas» un «eiroskeptiķu partijas», kuru spēja izveidot kaut vai kaut kādu partiju programmu, bija ārkārtīgi vāja. Savukārt pašlaik politisko partiju konkurētspēja ir tik liela, ka varbūt pat astoņas partijas pretendē pārvarēt 5%, kas norāda uz veselīgu konkurenci. Tomēr šajā plašajā partiju konkurences spektrā vispār nevar saprast, kur partijas ņem gan finansējumu, gan pieeju mediju resursiem, tā par priekšvēlēšanu laiku intervijā ar BNN izsakās politoloģe un domnīcas Providus vadošā pētniece Iveta Kažoka.

Ierobežos satiksmi Kārļa Ulmaņa gatvē

Saistībā ar ūdensvada tīkla remontdarbiem no 23.jūlija puksten 7.00 līdz 27.jūlija puksten 24.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Kārļa Ulmaņa gatvē, pie ēkas Cīruļu ielā 4.

Talsu novadā degošā meža dēļ evakuē apdzīvotu vietu Stikli Ventspils novadā

Plašā meža un kūdras ugunsgrēka dēļ, kas izcēlies Talsu novada Valdgales pagastā, trešdien, 18.jūlijā, no blakus esošā Ventspils novada tiek evakuēta apdzīvota vieta Stikli Puzes pagastā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta preses pārstāve Inta Palkavniece.

Latvijas augļu realizācija citās Baltijas valstīs pieaugusi par 0,5%

Galvenais no Latvijas izvesto augļu un ogu tirgus ir Baltijas valstis, kurās šā gada pirmajos četros mēnešos salīdzinājumā ar attiecīgo periodu gadu iepriekš realizācija palielinājusies par 0,5%.

Latvijā jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūnijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina trešdien, 18.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ugunsgrēka dzēšanas darbi Valdgales pagastā turpinās jau 20 stundu; šobrīd apturēti vēja dēļ

Ziemeļkurzemes virsmežniecības uzraugāmajā teritorijā Talsu novada Valdgales pagasta Lielsalās 17.jūlija vakarpusē izcēlās paaugstinātas bīstamības meža ugunsgrēks kūdras izstrādes purvā. Pastāv iespēja, ka ugunsgrēks izcēlies kūdras ieguves rezultātā.

JKP līderi Saeimas vēlēšanās būs Jurašs, Strīķe, Bordāns, Feldmanis un Šuplinska

Jaunās konservatīvās partijas līderi Saeimas vēlēšanās būs Juris Jurašs, Juta Strīķe, Jānis Bordāns, Krišjānis Feldmanis un Ilga Šuplinska.

18,5% Latvijas iedzīvotāju ir bērni

Šī gada sākumā 18,5% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati.

Koalīcijas partijas vēlas palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no IKP

Valdošās koalīcijas partijas rosina palielināt izdevumus aizsardzībai līdz 2,5% vai 3% no iekšzemes kopprodukta.

Paplašina parādnieku datu bāzi – KIB pievienojas arī Gelvora

Kredītinformācijas Birojs noslēdzis sadarbības līgumu par datu apmaiņu ar parādu piedziņas un uzraudzības uzņēmumu Gelvora, tādejādi ievērojami paplašinot fizisko un juridisko personu kredītvēsturu datu bāzi.

Bankā: Iedzīvotāji ceturksnī veselībai tērē vidēji no 50 līdz 100 eiro

84% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 74 gadiem pēdējo trīs mēnešu laikā ir izmantojuši medicīnas pakalpojumus un tikai 5% visus izdevumus segusi veselības apdrošināšana, atklāj Norvik Bankas veiktā aptauja.

Krievijā paildzina režisora Serebreņņikova mājas arestu

Tiesa Maskavā ir lēmusi pagarināt mājas arestu atzītajam krievu teātra un kinorežisoram Kirilam Serebreņņikovam, kurš apsūdzēts par valsts naudas piesavināšanos.

Parakstīts trešais Rail Baltica līdzfinansējuma līgums

Šī gada 13.jūlijā parakstīja Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta līdzfinansējuma līgumu Rail Baltica dzelzceļa līnijas infrastruktūras būvniecībai. Līguma vērtība ir gandrīz 130 miljoni eiro no kuriem CEF ieguldījums sasniegs 110 miljonu eiro, kas ir 85% no visiem attiecināmajiem izdevumiem

Zviedrija lūdz palīdzību cīņā ar mežu ugunsgrēkiem

Zviedija ir aicinājusi Eiropas Savienības dalībvalstis palīdzēt tai dzēst desmitiem mežu ugunsgrēku, no kuriem daļa skārusi arī apvidus aiz polārā loka.

Plāno palielināt kompensācijas nepilngadīgajiem cietušajiem

Saeimas Juridiskā komisija trešajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus, kas paredz palielināt izmaksājamās valsts kompensācijas apmēru nepilngadīgiem cietušajiem.

Igaunijā brīdina uzmanīties no pārkaršanas tveicē un ultravioletā starojuma

Meteorologi Igaunijā izziņojuši brīdinājumu par valstī neierastu karstumu, aicinot iedzīvotājus uzmanīties no pārkaršanas saulē šonedēļ, kad gaisa temperatūra daudzviet Igaunijā pārsniegusi 30 grādus.

Latvijas krājbankas administrators jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad jūnijā atguvis 1,038 miljonus eiro, kas ir 6,9 reizes vairāk nekā mēnesi iepriekš.