bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 06.04.2020 | Vārda dienas: Dzinta, Filips, Vīlips, Zinta
LatviaLatvija

Kristovskis: Lemberga noziegumi turpinās. Tie tālu pārsniedz to apjomu, kuru šķetina tiesa

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU«Aivars Lembergs, saimniekošanas Ventspilī laikā, ir veicis tik daudz prettiesisku, noziedzīgu darījumu, ka nu jau gadu desmita garumā izmeklēšanas un tiesu varas iestādes nespēj tos atšķetināt,» intervijā ar BNN stāsta Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Viņaprāt, nevar noliegt – šajā Ventspils sagrābšanas un valsts nozagšanas periodā Lembergs pietiekami daudz laika spējis veltīt šķietamai kalpošanai pilsētas attīstības un sabiedrības interesēs, kuras tiesiski domājošo daļu Lembergs dēvē par «lumpenproletariātu». «Ko tādu var atļauties vietējas nozīmes personības kulta apstākļos, tas ir, stipri orveliskā dzīvnieku fermā, kurā iznireļi vienmēr pamanās panākt savu. Diemžēl ir ļaudis, veselas partijas, kuras šāda sadarbība ar smagos noziegumos apsūdzētu personu nesatrauc. «Nav notiesāts, tātad nav zaglis», ir ļoti bīstama partiju nostāja,» teic Kristovskis.

Viņš atzīmē, ka no šīs nostājas cilvēki iespaidojas un tā saēd valsts demokrātiskumu un tiesiskumu. «Politiķu pienākums ir uzturēt standartus un izvirzīt prasības – jo tas, ka nav notiesāts, nebūt nenozīmē, ka nav noticis noziegums! Politiķiem ir nekavējoši jāvēršas pret korupciju, noziegumiem valsts līmenī, pat ja izmeklēšanai un tiesai ir nepieciešams laiks. Ja politiķi gaida, kad noziegumu pierādīs tiesa, tad piedodiet, šādiem cilvēkiem nevajag nodarboties ar valsts pārvaldi un uzdoties par tautas priekšstāvjiem,» pārliecināts Kristovskis.

Apsūdzētā persona, bet joprojām viedokļu veidotājs valstī

Kristovskis uzsver, ka Lembergam Latvijas politikā joprojām ir liela ietekme, lai gan viņš ir apsūdzēts smagos noziegumos un tiesa viņam ir liegusi ieņemt Ventspils domes priekšsēdētāja amatu. «Apsūdzību dēļ Lembergs būtu jādistancē no valdības un Saeimas, taču viņš tur jūtas, kā savās mājās, viņa shēmas kā «paņemt svešu naudu», tur tiek apspriestas un atbalstītas izvešanai dzīvē. Tieši viņš daudzos nozīmīgos valsts politikas, finanšu un saimnieciskajos lēmumos ir viedokļu veidotājs, jo saņem nepārprotamu atbalstu no viņam pietuvinātās Zaļo un zemnieku savienības. Rezultātā Lembergs, kā no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata atstādināts politiķis, ar lielo karoti turpina pirmais nosmet biezo krējumu no Eiropas Savienības līdzekļu katla. Ir tā kā absurdi,» stāsta politiķis.

«Šādu izcilību «atstādinātais» Ventspils mērs gan neparāda pret viņa celto apsūdzību atspēkošanā. Personai, kas jūt atbildību pret valsti, būtu jādara viss, lai maksimāli ātri pierādītu, ka pret viņu izvirzītām apsūdzībām nav pamata. Diemžēl šajā jomā Lemberga izcilību mēs neredzam, un desmit gadu laikā savu nevainīgumu viņam nav bijusi vēlme apliecināt,» piebilst Kristovskis.

Pēc viņa domām, tās varas partijas, kas pieļauj Lemberga ietekmi valsts politiskajā un saimnieciskajā dzīvē, tuvredzīgi un bezatbildīgi pieļauj valsts tālāku nozagšanu un degradāciju ilgtermiņā.

«Šāda politika un šādi spēki mazina sabiedrības ticību valstij kā vērtībai, mazina paļāvību uz tiesisku kārtību, neveicina izpratni, ka tiesiskums ir nozīmīga vērtība.» 

Ventspilī varu sagrābis anti-demokrātisks režīms

Pavērtējot pēdējo mēnešu pieredzi pēc ievēlēšanas Ventspils pilsētas pašvaldībā, politiķis atzīst, ka viņa pašvaldību priekšvēlēšanu laika izteikumi, ka Ventspilī varu ir sagrābis anti-demokrātisks režīms, ir pilnībā apstiprinājušies.

«Tiek lietotas antidemokrātiskas, prettiesiskas metodes, lai režīms noturētu varu. Ar visatļautības un nesodāmības apziņu valdošais režīms maksimāli ierobežo opozīcijas sekmīga darba iespējas. Domes administratīvais aparāts patiesībā strādā tikai no domes vadīšanas «atstatītā» priekšsēdētāja un viņa politiskā spēka ieceru bezierunu izpildei. Deputātu darbā galvenais ir savlaicīga informācija un dalība gaidāmo lēmumu izpētes un sagatavošanas procesā, vienlīdzīgas iespējas savu viedokli izklāstīt ventspilniekiem tajos pašos Ventspils pašvaldības finansētajos plašsaziņas līdzekļos, kuros neierobežoti runā smagos noziegumos apsūdzētā persona Lembergs. «Neceriet! Nepienākas! Tiesības runāt Ventspils pilsētas domes oficiālajā interneta portālā ir tikai kompetentiem domes deputātiem», respektīvi, Lembergam.» Šādā garā uz neskaitāmiem pieprasījumiem atbild pašvaldības administrācija. Mērķis – līdz minimuma samazināt opozīcijas deputātu līdzdalības iespēju lēmumu pieņemšanas procesā. Tāpēc, trīs opozīcijas deputāti – brāļi Landmaņi un es – neesam iekļauti nevienā domes komisijā un padomē, kur notiek domes lēmumu apspriešana,» turpina Kristovskis.

«Rezultātā ne tikai tiek pārkāptas Satversmē nostiprinātās mazākuma jeb opozīcijas tiesības, bet arī opozīcija tiek nostādīta fakta priekšā, tai nākas pieņemt lēmumus pat vairāku miljonu eiro vērtībā, par kuriem materiālu ir iespējams iepazīt vien Finanšu komitejas sēdē, mirkli pirms balsošanas, bez iespējas nopietni izvērtēt finansējuma pamatotību. Tieši tas ir Lemberga režīma mērķis. Režīms spēj tam vitāli svarīgos «kritiskos jautājumus» izdzīt cauri formālām lēmumu pieņemšanas procedūrām».

Šādi paņēmieni gan netraucē pielietot otru viltību, kuru Kristovskis saskata Ventspils domes darbā. «Valdošais spēks nebeidz sludināt opozīcijas kompetences trūkumu un izmantojot par domes, par nodokļu maksātāju naudu finansētos vietējos plašsaziņas līdzekļus, pasniedz pilsētā noteikto pārvaldi pozitīvā gaismā, izceļ tās «sasniegumus», kas gūti ne tikai «smagā cīņā» ar vietējiem opozīcijas ienaidniekiem, bet arī ar valsts mēroga ienaidniekiem – Rīgas partijām, tiesu un prokuratūru».

Kristovska prāt, paradoksālā kārtā šāda dubulto standartu taktika Latvijā pašreiz un joprojām strādā,«jo – Ventspils spēj piekļūt divreiz lielākiem Eiropas Savienības fondu līdzekļiem, kā citas līdzīgas pilsētas». «Rezultātā infrastruktūras attīstības programmām ir rezultāti: ielas bruģētas, izglītība, informācijas tehnoloģijas un ziedu paklāju netrūkst,» piebilst politiķis.

Vienlaikus opozīcija vairākos gadījumos saskata Ventspils domes tieksmi uz pārmaksāšanu – dome rīkojoties izšķērdīgi, tādējādi radot aizdomas par slēptu peļņas sadali. «Šādā lietu ritējumā neapšaubāmi ieinteresēti noteikti cilvēki. Tāpēc tiek apkarotas politiskās alternatīvas, kas varētu mainīt esošo sistēmu pilsētā,» komentē Kristovskis.

Oligarhijas vēlme ietekmēt tiesībsargājošas iestādes

Pēc Kristovska domām, «Lemberga faktora» mazināšanai ir divi skaidri priekšnoteikumi. Pirmkārt, risinājums ir sabiedrības izpratnē un prasīgumā pret valsti. Sabiedrības priekšstāvjiem nevajadzētu atkāpties no demokrātijas pamatvērtībām, gatavībā iestāties par tiem vēlēšanu reizēs.

Otrkārt, izšķiroša nozīme ir Lemberga lietas iztiesāšanai. «Sabiedrība, žurnālisti, pat politiķi var apelēt, izteikt savu viedokli par Lembergu, un to ir jāturpina darīt, taču tiesai tik un tā ir jāsaka savs vārds un jāpieņem atbilstošs spriedums šajā lietā. Ja tāda nebūs, tad tas būs prettiesiskuma triumfs. Diemžēl tieši tā ir oligarhijas vēlme – mēģināt noniecināt Lemberga noziegumu izmeklēšanas pamatotību un gaitu,» tā Kristovskis.


Pievienot komentāru

 1. BNN - opoziicijas rupors teica:

  Kristovskim butu jakluse – ari vins nav tiirs un sveets!

 2. laimonis teica:

  Br, Kaudzites ,Mernieku atkartojas !Kenca atzinums-Mazos zaglus liek cietuma ,lielos cel goda! Cik ilgi Tauta to ciettis?

 3. opītis teica:

  Kāds eņņģelītis! Nu pilnīgs nokdauns

 4. tikai jautājums Kristovskim teica:

  vai Meroni noziegumi neturpinās?

 5. Pomps un dubultmorāle teica:

  Bilde jau baigā sašopēta. Bet cīņa ir par ārvalstu oligarhu ietekmi.
  Tikko kā lieta aizies lidz arvalstu oligarhu apkarošanai, ši apkarotaji sāks ne tikai bāzt galvu smiltīs, bet slavēt tos.

 6. adata teica:

  Netērējiet velti laiku,līdzekļus un nervus! Latvijas tauta ir garīgi bagāta un lepna-to nespēj nozagt neviens#

Klaipēdā slēdz slimnīcu koronavīrusa drošības pārkāpumu dēļ

Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā ir slēgta slimnīca pēc atklātībā nākušas informācijas par drošības pārkāpumiem darbā ar COVID-19 inficēto ārstēšanu, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Spānijā ceturto dienu krītas letālo vīrusa gadījumu skaits

Spānijā ceturto dienu pēc kārtas ir samazinājies to COVID-19 saslimšanas gadījumu skaits, kuri reģistrēti ar letālu slimības iznākumu, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Rebenoks pamet darbu Rīgas brīvostas valdē

Apšaubāmas reputācijas advokāts, kas iesaistīts Olainfarm sarunās, un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro padomnieks Pāvels Rebenoks ir nolēmis pamest darbu Rīgas brīvostas valdē.

Līdz šim Latvijā izveseļošanās no koronavīrusa apstiprināta 16 cilvēkiem

Pacienti, kuriem laboratoriski apstiprināts COVID-19, pārtraukt karantīnu un doties ikdienas gaitās drīkst tikai ar ārsta atļauju.

Baltkrievija paziņo par astoņiem letāliem COVID-19 gadījumiem

Baltkrievijā no COVID-19 izraisītām komplikācijām ir miruši kopskaitā astoņi cilvēki, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA pēc tam, kad Lietuvas amatpersonas paudušas aizdomas, ka Minska neziņo par uzliesmojuma patieso apmēru.

Mediju atbalstam novirzīs 2,04 miljonus eiro

COVID-19 radītās krīzes mazināšanai Latvijas mediju atbalstam no valsts budžeta programmas Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem novirzīs 2,04 miljonus eiro.

Latviju šonedēļ plāno šķērsot kilometru garš kravas vilciena sastāvs no Ķīnas

Kravas vilciens galamērķi Kaļiņingradā sasniegs aptuveni deviņās diennaktīs, bet Latvijas teritoriju tas šķērsos desmit stundās, ieskaitot muitas un robežšķērsošanas procedūrām nepieciešamo laiku.

Medijs: Krievijas ārstu biedrības vadītāja arestēta, sista par aizsargaprīkojuma piegādi

Krievijas mediķu arodbiedrības Ārstu alianse vadītāju arestējusi un situsi policija pēc tam, kad viņa mēģinājusi piegādāt aizsardzības līdzekļus mediķiem, tā vēsta ziņu portāls Meduza.

Projektēšanas darbi sākas visā Rail Baltica pamata trasē Latvijā

85% no Rail Baltica projektēšanas darbiem nepieciešamā finansējuma nodrošina Eiropas Savienība un 15% – Latvijas valsts budžets.

NEPLP vēlas 1,6 miljonu eiro piešķīrumu medijiem COVID-19 krīzes pārvarēšanai

NEPLP sagatavojusi valsts atbalsta programmu elektroniskajiem TV un radio vietējā satura un pārraižu nepārtrauktības nodrošināšanai COVID-19 krīzes apstākļos, kuras apmērs ir 1,6 miljoni.

Igaunijā vīrusa saslimstības virsotni prognozē ilgstošu un līdzenu

Igaunijas valdības COVID-19 darba grupas locekle, virusoloģe Irja Lutsara prognozējusi, ka jaunā koronavīrusa uzliesmojuma augstākais punkts būs ilgstošs, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Par TM parlamentāro sekretāru iecelts Bordāna padomnieks Andris Vītols

Parlamentārā sekretāra kompetencē ir pārstāvēt ministru likumdošanas procesā Saeimā un piedalīties likumprojektu sagatavošanā un izskatīšanā.

Kazāks: Vīrusa dēļ kritums Latvijas ekonomikā ik mēnesi ir 2–3 procentpunkti

«Galvenais nezināmais ir, kad izdosies šo vīrusu apturēt, un ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē. Pašreizējie dati liecina, ka viens mēnesis ekonomikai maksā apmēram 2–3 procentpunktus.»

Lielbritānijā hospitalizē ar COVID-19 sirgstošo premjerministru

Lielbritānijas premjerministrs Boriss Džonsons ir ievietots slimnīcā desmit dienas pēc pozitīvu COVID-19 analīžu saņemšanas, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Koronavīrusa skaitļi Baltijā. Latvijā – 542, Lietuvā – 843, Igaunijā – 1 108

Cilvēki ir aicināti pēc iespējas organizēt darbu no mājām, iepirkties retāk un pēc iespējas neuzturēties tur, kur ir daudz cilvēku.

Augstskolas neplāno organizēt iestājeksāmenus centralizēto eksāmenu atcelšanas gadījumā

«Iestājpārbaudījumu testi būtu jāveic attālināti un tas būtu sarežģīts process, jo būtu jāapkalpo liela reflektantu plūsma.»

Grieķijā ievieš karantīnu patvēruma meklētāju izmitināšanas centros

Grieķijā veselības aprūpes iestādes ir noslēgušas no ārpasaules divus patvēruma meklētāju izmitināšanas centrus, kur apstiprināti saslimšanas gadījumi ar jauno koronavīrusu, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Šonedēļ gaidāms +20 grādu silts laiks

Termometra stabiņš dienā pakāpsies līdz +11…+16 grādu atzīmei, otrdien, 7.aprīlī, vietām centrālajos rajonos gaiss iesils līdz pat +20 grādiem.

Pieaudzis COVID-19 slimnieku skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem

Ar COVID-19 sasirgušo iedzīvotāju skaits vecuma grupā no 50 līdz 59 gadiem nedēļas laikā ir gandrīz dubultojies, sasniedzot 83 gadījumus.

Nedēļa Lietuvā: Eksprezidentei darbs ANO, slēdz robežu Baltkrievijas, Krievijas automašīnām, ceļ mediķu algas

Lietuvā aizvadītās nedēļas zīmīgākie notikumi ziņās bija eksprezidentes Daļas Grībauskaites jaunais amats ANO, robežas slēgšana vieglajām automašīnām no Baltkrievijas un Krievijas, kā arī Lietuvas mediķu algu celšana.

BNN nedēļas apkopojums: Cits ekonomikas ministrs. Neaizpildītais budžeta plāns. Radzeviča bezatbildība?

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kas skaidroti tādās tēmas kā Arī dejas un dziesmas nākamgad, Amats, Parādu atlaišana, Jauns ministrs, Lejupslīde un Nepielūdzamie skaitļi.

Avots: Ventspils turpina sportot arī COVID-19 laikā. Politiķi melo par OC Ventspils darbību

Ja privātie sporta infrastruktūras turētāji ir savus infrastruktūras objektus slēgušas pilnībā, tad atrodas mūsu valstī gudrinieki, kuri turpina attiekties pret COVID-19 vieglprātīgi.

Ar COVID-19 inficējušies jau 40 veselības aprūpes darbinieki

Varianti, kā ārstniecības personas inficējušās, varētu būt dažādi, klāstīja Perevoščikovs, piebilstot, ka infekcijas avots varētu būt gan pacienti, gan arī kolēģi.

airBaltic līdz oktobra beigām atcels apmēram 50% plānoto reisu

Turpinoties COVID-19 pandēmijas izraisītajai krīzei, Latvijas nacionālā aviokompānija airBaltic no 15.aprīļa līdz 31.oktobrim atcels apmēram 50% plānoto lidojumu.

Top 5 Video


  Do NOT follow this link or you will be banned from the site!