Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

Ģirts Valdis Kristovskis

«Konsekvences trūkums – tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

«Pārsteidz ne tik daudz fakts, ka valsts prezidents Raimonds Vējonis, ministru prezidents Māris Kučinskis un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola prasību atkāpties ir izteikuši vēl pirms Latvijas bankas prezidentam ir celta apsūdzība, bet galvenokārt tas, ka līdzīgās situācijās iepriekš tik neizlēmīgās un pielaidīgās amatpersonas, valsts reputācijas vārdā, tieši šajā reizē parāda uzstājīgumu un rīcības pazīmes,» uzskata deputāts.

Viņš norāda, ka Ventspils domes deputāti – Ģirts Valdis Kristovskis, Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis -, līdzīgi kā daudzi, par Rimšēviča nodarīto vai viņa apmelošanu var spriest tikai no publiski izskanējušajiem faktiem, bankas prezidenta paša teiktā, kā arī tiesībaizsardzības institūciju rīcības un paziņojumiem pēdējo dienu dramatisma pilno notikumu gaitā.

Vienlaikus Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti, ar pārliecību uzsver, ka «nav manījuši ne valsts prezidenta, ne ministru prezidenta, ne finanšu ministres bažas par jebkādiem valsts reputācijas riskiem brīžos, kad šīs augstās amatpersonas bez mazākiem aizspriedumiem pretimnākoši sadarbojas ar Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, kuram tiesa liegusi ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, kurš to ir prettiesiski sagrābis, kuram jau ilgus gadus ir celta apsūdzība par milzīga apjoma finanšu un ietekmes noziegumiem».

«Mēs uzskatām, ka šādi dubultie standarti, šāds konsekvences trūkums ir ne mazāks kaitējums valsts reputācijai, tās pārvaldībai un tiesiskumam, kā Latvijas bankas prezidenta mēģinājumi saglabāt amatu, lai paātrinātu patiesības noskaidrošanu,» tā opozīcijas deputāti.  

Ventspils opozīcijas pārstāvji arī neatlaidīgi uzsver, ka «Zaļā un zemnieku savienība, Zaļā partija un partija “Latvijai un Ventspilij” daudzus gadus ne tikai iztop smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam, ne tikai laipni sēdina šo politiķi pie valdības koalīcijas galda, bet arī vairākkārt viņu ir izvirzījusi par savu ministru prezidenta kandidātu».

«Visās neskaitāmajās reizēs, kad pašmāju veselīgi domājošā sabiedrība un citvalstu politikas eksperti ir aizrādījuši, ka šāda apšaubāma izvēle met ēnu uz valsti, sēj šaubas par tās tiesiskumu, stiprina korupciju, Lembergu atbalstošie spēki un partijas ir bijušas nedzirdīgas, ir attaisnojušās, ir aizbildinājušās ar baltiem diegiem šūtām atrunām par nevainīguma prezumpciju. Šāda politiskā bezatbildība ir turpinājusies gadiem, taču tā divkosīgi tikusi piemirsta jau pirmajās stundās, ja runa ir par Latvijas valsts bankas prezidentu!?… Tātad runa ir par valsts augstāko amatpersonu konsekvenci, arī par godaprātu. Pareizāk sakot par tā trūkumu, ja valsts un pārvaldes reputāciju vienā gadījumā ir svarīga, bet citā ir paslaukāma zem tepiķa, tiek pakārtota un upurēta prettiesiski ievēlētā Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja ietekmes saglabāšanai un interešu uzturēšanai,» saka Kristovskis.

Opozīcijas deputāti uzskata, ka Valsts prezidentam Vējonim, ministru prezidentam Kučinskim, finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai un citiem politiķiem attiecībā pret Latvijas bankas prezidentu Rimšēviču, viņa darbību vajadzētu būt pielaidīgākiem nekā citkārt. Tāpat izteikta cerība, ka «izvirzot prioritāšu priekšplānā valsts reputāciju, valsts vara sāks cienīt sevi pati un nepakļausies spēkiem, kas dažu dienu laikā cenšas panākt nekavējošu izrēķināšanos ar Latvijas bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču».

«Mēs sagaidām, ka valsts augstākās amatpersonas, tiesībaizsardzības iestādes, patiesās rūpēs par valsts reputāciju, parādīs gribu un pievērsīsies arī prettiesiskajai Ventspils pārvaldes situācijai, neatstās to autoritāras un prettiesiskas vietējās pārvaldes ziņā, kuras karogu, prettiesiski sagrābis, pašapzinīgi un lepni tur smagos noziegumos gadiem ilgi apsūdzēta un iztiesāšanas procesā esoša persona – Aivars Lembergs,» tā Ventspils domes mazākuma deputātu vārdā Kristovskis.

Kā ziņots, pēdējās nedēļas laikā Latvijas finanšu sektoru skāruši vairāki satricinājumi.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ir sācis kriminālprocesu pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču par kukuļņemšanu. Rimšēvičs paziņojis, ka nav vainīgs un neatkāpsies no amata, bet savu aizturēšanu saistījis ar ABLV Bank un citu nerezidentus apkalpojošo banku pretdarbību.

Jāatzīmē, ka gan Latvijas prezidents Raimonds Vējonis (ZZS biedrs), gan premjers Māris Kučinskis (ievēlēts no ZZS), gan Dana Reizniece-Ozola (ZZS) pauduši uzskatu, ka valsts un finanšu sektora reputācijas dēļ vispareizākais Rimšēviča lēmums šobrīd būtu atkāpties no amata.

Savukārt pats Rimšēvičs otrdien, 20.februārī, paziņoja, ka neatkāpsies no amata. «Es saprotu, ka situācija ir ārkārtīgi sarežģīta, iespējams, sarežģītākā manā mūžā. Es sajūtu milzīgu atbalstu no cilvēkiem, milzīgu atbalstu no cilvēkiem, kurus es nepazītu, no maniem draugiem, no manas ģimenes. Šobrīd es esmu pieņēmis lēmumu, ka es neatkāpšos, jo es neesmu vainīgs. Manu apmelotāju un nomelnotāju mērķis ir, lai es atkāptos, lai es nevarētu sevi aizstāvēt,» preses konferencē teica Rimšēvičs.
Ref:103.000.103.3546

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas