bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Kristovskis: Ventspils Attīstības aģentūra gremdē Olimpisko centru Ventspils; zaudējumi tuvojas miljonam gadā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ģirts Valdis Kristovskis

Olimpiskā centra Ventspils saimnieciskā darbība ik gadu nes ievērojamus finansiālus zaudējumus. Turklāt zaudējumi konsekventi turpina pieaugt un tuvojas vienam miljonam eiro gadā, norāda Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

«Viens miljons ikgadējo zaudējumu nepārprotami ir redzams»

«Kā redzams no Olimpiskā centra Ventspils gada pārskatiem, tad 2017.gadā tie bijuši ne mazāk, ne vairāk kā 826 515 eiro. Savukārt 2018.gadā tie ir bijuši 576 086 eiro. Šķietami mazāk, tomēr, ja pieskaita 400 tūkstošus eiro vērto perspektīvo sportistu atbalstīšanas programmu, kas, sākot ar 2018.gadu, nonākusi mākslīgi izveidotās Ventspils olimpiskās vienības bilancē, tad viens miljons ikgadējo zaudējumu nepārprotami ir redzams,» situāciju apraksta Kristovskis.

Vai par to būtu jāuztraucas, ja sporta dzīve Ventspils Olimpiskajā centrā tik un tā notiek? Galu galā 2018.gadā notikušas 175 sacensības no kurām 45 bijušas ar starptautisku vērienu.

«Kāds par to visu maksā vai arī būs spiests maksāt nākotnē, ja šāda sportošana pārsniedz Olimpiskā centra Ventspils maksātspēju jeb grāmatvedības bilances zaudējumi katru gadu turpina pieaugt,» uzskata deputāts.

Pēc Kristovska domām, uzmanību piesaista fakts, ka Olimpiskā centra Ventspils nesegtie zaudējumi līdz 2018.gadam jau uzkrājušies 4 118 391 eiro apmērā. «Ja pieskaita 2018.gada miljonu, ja nāksies pieskaitīt 2019.gada zaudējumus par līdzīgu summu, tad acīmredzami situācija vairs neizskatās laba, pat ja ar «rožainām brillēm» situāciju vērtē Olimpiskā centrs Ventspils valde.» 

«Jau vairākkārt šai maksātspējas problēmai, mēs, Ventspils pilsētas domes mazākuma deputāti, arī Dace Korna, Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, esam centušies rast cēloņus. Esam uzdevuši jautājumus, vai Ventspils pilsētas dome spēs nosegt arvien pieaugošos sporta jomas izdevumus, jaunu sporta celtņu būvēšanu un vēlāk to ekonomiski pamatotu uzturēšanu. Kas notiks tad, ja domei līdzekļi aptrūksies? Galu galā, tuvojas kārtējā ekonomikas krīze, Ventspils Brīvostas un citu Latvijas ostu biznesa perspektīva ir daudz drūmāka nekā iepriekšējos gadu desmitos,» uzmanību vērš Kristovskis.

No ventspilnieku «maciņiem»

Domes deputāts norāda, ka mēģinājums gūt skaidrojumu vienmēr saskāries ar Ventspils pilsētas pašvaldības vadības un Olimpiskā centrs Ventspils «augstprātīgu atteikšanos skaidrot šīs pašvaldības bagātīgi finansētās kapitālsabiedrības darbības patieso būtību un nākotnes izredzes». «Mūsu aicinājums šo problemātiku izvērtēt par sportu atbildīgo Izglītības ministriju, ir izpelnījies kārtējo Ventspils pilsētas domes vadības rupjību un melīgi sagrozītu faktu izplatīšanu par mūsu centieniem.»  

«Ventspils pilsētas domes iespaidā, vēl salīdzinoši nesen šī gada 25.septembrī Olimpiskais centrs Ventspils, mums, mazākuma deputātiem, aizrādīja, ka informāciju par savu darbību, finanšu stāvokli mums neizpaudīs, atsaucās uz komercnoslēpumu, deklarēja, ka ir privāta kapitālsabiedrība,» atgādina Kristovskis.

«Tas varētu šķist dīvaini, īpaši tad, ja Ventspils pilsētas pašvaldība ir 52,68% kapitāla daļu turētāja  Olimpiskajā centrā Ventspils un pašvaldība no ventspilnieku «maciņiem» 2018.gadā Olimpiskā centra Ventspils kontā ir ieskaitījusi 1 662 238 eiro.»

Kristovskis uzsver, ka arī otrs, tas ir, atlikušo 47,32% kapitāla daļu turētājs, Latvijas olimpiskā komiteja, «lauvas tiesu» no saviem ienākumiem saņem no Latvijas valsts – tātad publiskus līdzekļus. Tāpēc, viņaprāt, nevarētu būt ne mazāko šaubu, ka informācija, kuru no Olimpiskā centra Ventspils tā darbības mērķtiecības kontekstā pieprasa mazākuma deputāti, vistiešākā veidā skar pašvaldības intereses. 

Pagaidām Olimpiskais centrs Ventspils pašvaldības intereses, ja tās pārstāv mazākuma deputāti, nesaskatot, saka Kristovskis. «Tāpēc esam apņēmušies šo jautājumu turpināt skaidrot Latvijas valsts un, ja vajadzēs, tiesu instancēs.»

«Mārketinga padomes vadītājs Lembergs ikgadēji pamanās saņemt publiskas izcelsmes naudu turpat 100 000 eiro apmērā»

Ventspils pilsētas domes 2019.gada 18.oktobra sēdē Jurģis Liepājnieks ar Domes vairākuma atbalstu tika pārapstiprināts Olimpiskā centra Ventspils valdes priekšsēdētāja amatā.

«Runājot par turpmāko ārējā finansējuma piesaistīšanu, par ieņēmumu un izdevumu tālāku optimizāciju, Liepājnieks neatstāja iespaidu, ka ir vadītājs, kurš saredz un tic, ka Olimpiskā centra Ventspils darbība turpmāk kļūs rentabla un ļaus pakāpeniski segt iepriekšējo gadu zaudējumus. To jau gadu garumā sola šīs sporta kapitālsabiedrības valde, pat ja nākas atzīt, ka sporta objektu apmeklētāju skaits vairs neaug un pat samazinās. Liepājnieks centās teikt, ka situāciju varētu glābt investīcijas objektu modernizācijai, izdevumu optimizācija, kā arī mērķtiecīgas mārketinga aktivitātes,» stāsta Kristovskis.

Kristovskis uzdevis Liepājniekam vairākus jautājumus – kas viņam liedz mazākuma deputātiem atklāt Olimpiskā centra Ventspils finansējuma apjomu Lemberga vadītajai Ventspils Attīstības aģentūrai (VAA)? Kāds ir šīs aģentūras pienesums? Kura VAA persona konkrēti sniedz mārketinga padomus Olimpiskā centra Ventspils vajadzībām? Vai Aivars Lembergs? Vai Jānis Vītoliņš? Vai Guntis Blumbergs? Vai Uldis Boitmanis? Vai Imants Sarmulis? Proti, personas, kas ir VAA valdes locekļi. Kādus mārketinga padomus konkrēti šie cilvēki viņam ir snieguši, ja Olimpiskais centrs Ventspils ikgadēji šai biedrībai iemaksā 45 000 eiro?

«Šo summu mēs, mazākuma deputāti, galu  galu atradām Olimpiskā centra Ventspils gada pārskata saimniecisko darbības izmaksu sadaļā,» atzīmē Kristovskis.

Pēc Kristovska paustā, VAA mārketinga pakalpojuma saņēmējs Liepājnieks uz nevienu no šiem  jautājumiem nespēja vai nevēlējās atbildēt. Vienlaikus mazākuma deputāti atgādina, ka tieši caur VAA Ventspils pilsētas  domes priekšsēdētājs, pašvaldības Mārketinga padomes vadītājs Lembergs ikgadēji saņem publiskas izcelsmes naudu  turpat 100 000 eiro apmērā.

«Kā valsts amatpersonai viņam šādi mārketinga pakalpojumi Olimpiskajam centram Ventspils būtu jāsniedz pa velti. Tā kā tas nenotiek, Lembergs atrodas klasiskā prettiesiskā interešu konflikta situācijā. Turklāt zīmīgi, ka šie mārketinga pakalpojumi nav spējuši Olimpiskā centra Ventspils darbību izvest no darbības zaudējumu joslas – sporta pasākumu apmeklētāju loks nepieaug. Un tomēr Liepājnieks šos izdevumus par Lemberga VAA pakalpojumiem nav pakļāvis Olimpiskā centra Ventspils izdevumu optimizācijai. Tādējādi VAA ir slogs, kas gremdē, palielina Olimpiskā centra Ventspils zaudējumus,» skaidro Kristovskis.


Pievienot komentāru

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.

Pētījums: 21% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte valstī ir zema

Gandrīz ceturtā daļa jeb 24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kopumā kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju.

OECD: Lietuvā, no bagātajām valstīm, dzer visvairāk

Alkohola patēriņš Lietuvā ir vislielākais, tā, salīdzinot ar 43 citām valstīm pasaulē, secinājusi Ekonomiskās Sadarbības un attīstības organizācija, ko dēvē arī par «bagāto valstu klubu».

Baraņņiks neizprot, par kādiem «grēkiem» Saskaņa pieprasa viņa atstādināšanu

Neatkarīgo deputātu frakciju pārstāvošais Rīgas domes vicemērs Vadims Baraņņiks neizprot, kādēļ Saskaņa tieši šobrīd pieprasījusi viņa atstādināšanu no amata.

Vairākas personas nelikumīgi izgatavojušas apsardzes sertifikātus. Lieta nodota tiesai

Valsts policijas Galvenās Kārtības policijas pārvaldē vairākām personām tika nelikumīgi izgatavoti un izsniegti apsardzes sertifikāti.

Latvijas Bankas prezidenta amata kandidātus aicina izvirzīt līdz 29.novembrim

Saeimas Prezidijs un Frakciju padome trešdien, 13.novembrī, nolēma, ka kandidatūras Latvijas Bankas prezidenta amatam jāizvirza no 22. līdz 29.novembrim.

Nelegalizēsim. Igaunijā noraida priekšlikumu marihuānas tirgu pārņemt valsts rokās

Vairāk nekā 1 000 aktīvistu Igaunijā parakstījuši ierosinājumu valstij pārņemt savās rokās nelikumīgo marihuānas tirdzniecību un tās apriti. Likumdevēji priekšlikumu noraidījuši, uzsverot šādas rīcības potenciālo kaitējumu sabiedrības veselībai.

Neapstiprina atkritumu apsaimniekošanu Rīgā regulējošos noteikumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nav apstiprinājusi Rīgas domes saistošos noteikumus par atkritumu apsaimniekošanu galvaspilsētā, kas vienlaikus liedz domei izsludināt arī plānoto jauno iepirkumu.

No nākamā gada pieaugs minimālās pensijas apmērs

Saeima trešdien, 13.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus valsts pensiju likumā, kas paredz no 2020.gada palielināt minimālo vecuma pensiju.

Saskaņa Rīgas domē ir ar mieru turpināt darbu koalīcijā, ja GKR pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju

Partija Saskaņa piekrīt turpināt darbu Rīgas domes koalīcijā pie nosacījuma, ja Gods kalpot Rīgai pārtrauks sadarbību ar Neatkarīgo deputātu frakciju.

Igaunijas ministra darbības jāizmeklē, tā premjers Ratass

Igaunijas premjerministrs Jiri Ratass norādījis, ka tiks sākta izmeklēšana par Igaunijas lauku lietu ministra rīcību interešu konfliktā par krāpšanos ar lauksaimniecības subsīdijām.

Mudina ministrijas izstrādāt īpašu programmu lībiešu valodas attīstībai

Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija aicinās Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī Kultūras ministriju izstrādāt programmu lībiešu kultūras un valodas saglabāšanai, aizsardzībai un attīstībai.

Urbanovičs vēlas pārliecināties par Saskaņas Rīgas domes frakcijas spēju strādāt, solot nemitīgu kontroli pār to

Partijas Saskaņa valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Jānis Urbanovičs sola nemitīgi kontrolēt politiskā spēka frakciju Rīgas domē, un vēlas pārliecināties, ka tā spēj strādāt.

Elenger sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas termināļa

Igaunijas Eesti Gaas meitasuzņēmums SIA EG Energija, kas strādā ar zīmolu Elenger, sācis dabasgāzes piegādes Latvijai no Klaipēdas peldošā sašķidrinātās dabasgāzes termināļa.

Tesla Eiropas elektroauto rūpnīcu cels Vācijā, paziņo Masks

Amerikāņu elekroautoražotājs Tesla Vācijā būvēs rūpnīcu, kur tiks veidotas baterijas, jaudas piedziņas mehānismi un transportlīdzekļi, tā paziņojis uzņēmuma izpilddirektors Īlons Masks.

Sāk kriminālprocesu par Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju

Valsts ieņēmumu dienests sācis kriminālprocesu par kāda Krievijas pilsoņa iespējamu 2,3 miljonu eiro noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju.

Pirmajās četrās Čeku loterijas izlozēs – 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas

Valsts ieņēmumu dienesta rīkotajās pirmajās četrās izlozēs izlozētas 216 naudas balvas un 219 citas papildu balvas.

Akciju cenas pieaug, neraugoties uz neskaidrību par tirdzniecības konfliktiem

Akciju cenas pasaulē augušas, neraugoties uz vilšanos par to, ka ASV prezidents Donalds Tramps nav nodrošinājis jaunas pozitīvas pazīmes par tirdzniecības konfliktu risināšanu.

Nīderlandē, lai samazinātu piesārņojumu, būs jābrauc lēnāk

Nīderlandē, lai cīnītos ar slāpekļa oksīda piesārņojumu, maksimālais ātruma ierobežojums uz autoceļiem dienas laikā tiks pazemināts no 130 uz 100 kilometriem stundā, tā liecina nopludināti valdības plāni.

Saistībā ar strādnieka bojāeju FM ēkas jumta nomaiņā VNĪ valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata

Saistībā ar strādnieka bojāeju Finanšu ministrijas ēkas jumta nomaiņā VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes locekle Kitija Gruškevica atkāpjas no amata.

Lielais Kristaps. Labākie aktieri – Reinis un Nevarauska, labākā spēlfilma – Oļegs

Īpašā žūrijas atzinība par oriģinālas vēsturiskās atmosfēras radīšanu uz ekrāna tika piešķirta filmai 1906, kuras režisors ir Gatis Šmits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!