bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 19.12.2018 | Vārda dienas: Sarmis, Lelde
LatviaLatvija

Kristovskis: Ventspils domē ir Gēbelsa propagandas cienīga taktika; saruna par domes paziņojumu pēc AT sēdes

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ģirts Valdis Kristovskis.

«Ventspils domes politiskā un administratīvā vadība ir paradusi strādāt autoritāra režīma apstākļos. Arī tagad tā turpina neesošu «patiesību» parādīt sev vēlamā gaismā. Gēbelsa propagandas cienīga taktika,» saka Ventspils domes opozīcijas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis, komentējot Ventspils pašvaldības oficiālā portāla www.ventspils.lv paziņojumu, ka Kristovskis tiesā pret Ventspils domi vērsies ar nepamatotiem pārmetumiem.

Pašvaldības pēctiesas 25.aprīļa paziņojumā teikts, ka tā atbildes sniegusi uz visiem Kristovska iesniegumiem. Uz ko opozīcijas deputāts norāda: «Kā tad! Atbildes jau sniedz gan. Diemžēl tikai retu no tām var uzskatīt par atbildes cienīgu. Turpretī nospiedošais atbilžu vairums nesatur prasīto informāciju, vienīgi birokrātiski augstprātīgus, pat ņirdzīgi prettiesiskus skaidrojumus, kas pamato, kāpēc man vai mums, visiem četriem mazākuma deputātiem, arī Dacei Kornai, Aivim Landmanim un Ivaram Landmanim, neizsniegt to vai citu pašvaldības dokumentu, informāciju, liegt dalību komisiju darbā, noraidīt to vai citu mūsu iniciatīvu.»

BNN jau ziņoja, ka Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments 25.aprīlī skatīja divus Kristovska prasījumus pret Ventspils domi – pašvaldības vadība, ignorējot opozīcijas deputāta daudzkārtējos lūgumus, un viņam neizsniedz pieprasītos domes darbību reglamentējošos dokumentus, kā arī atsaka deputātam iespēju izvietot informāciju Ventspils domes oficiālajā portālā ventspils.lv. «Ņemot vērā to, ka lieta tiks skatīta mutvārdu procesā, kurā atbildētājs ir ne tikai Ventspils dome, bet pieaicināta sniegt savu viedokli ir arī Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija (VARAM) un Pašvaldību savienība, tas bija unikāls, līdz šim nebijis notikums līdzšinējā Latvijas tiesu praksē,»  komentēja Kristovskis.

Ventspils pašvaldības paziņojumu Kristovskis vērtē kā emocionālu reakciju, uzsverot, ka tas ir arī gudrības un tālredzības trūkumus. «Sēdes laikā Augstākās tiesas tiesneši, saskaņā ar amata profesionālo ētiku, nedeva nekādus vērtējumus, pat ne mazākās indikācijas, kas ļautu procesa dalībniekiem spriest, vai mani prasījumi ir vai nav pamatoti. Tas nebija šīs Augstākās tiesas sēdes uzdevums.»

Te ir jānorāda, ka domes paziņojumā teikts, ka VARAM un Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) pārstāvji tiesā pievienojušies domes viedoklim, ka informācijas pieprasījumam jābūt samērotam un pamatotam ar plānoto tā izmantošanas mērķi. Tikmēr Kristovskis to komentē: «VARAM un LPS pārstāvji sniedza ieskatu tikai par mazākuma deputātu tiesisko situāciju Latvijas pašvaldībās kopumā. Tam nebija tieša sakara ar manu iesniegumu tiesā. Mans iesniegums bija tikai iemesls, ka Augstākās tiesas sastāvs vēlējās uz problēmu paskatīties plašāk, Latvijas mērogā. Tādēļ Ventspils pilsētas domei nav pamata atsaukties uz VARAM.»

Kristovskis atzīmē, ka domē nekas nav mainījies, proti, mazākuma deputātiem jau iepriekšējās atbildēs pateica, ka informāciju nedos, komisijās neiekļaus. «Ventspils pilsētas pašvaldības resursi ir domāti tikai to personu lietošanai, kuri pieder pie pašvaldības politiskās un administratīvās vadības.»

 «Lai attopos, ka te nav Brisele, te ir Ventspils»

Ja Kristovskis būtu fiziska persona, nevis deputāts, tad administratīvā rajona tiesa Liepājā pieteikumu būtu skatījusi pēc būtības. «Tā būtu vērtējusi manus pierādījumus,» uzsver deputāts. «Tā kā tas vēl nav noticis ne Liepājā, ne arī tagad Augstākās tiesas sēdes laikā Rīgā, tad Ventspils pilsētas domei nav ne mazākā pamata nākt klajā ar paziņojumu, ka esmu ar nepamatotiem pārmetumiem vērsies tiesā,» turpina Kristovskis.

Uz jebkuru deputātu jautājumu atbildes sniedz Ventspils domes administrācijas vadība. Administrācijai ir jābūt politiski neitrālai, proti, tai jāatbalsta visu deputātu darbība līdzīgi. «Turklāt līdztiesības princips izriet no demokrātiskas parlamentāras valsts pārvaldes, no mūsu konstitucionālā likuma Satversmes normām. Pret mazākuma (opozīcijas) deputātiem jābūt tieši tādai pašai attieksmei kā pret valdošā politiskā spēka pārstāvjiem. Tā ir demokrātijas aksioma! Pretēji tai Ventspilī ir iedibināts tipisks autoritārs režīms, kas tikai pēc ārējām pazīmēm līdzinās demokrātijai. Patiesībā administrācija ir pielāgota valdošā vairākuma iegribu, arī prettiesisko darījumu apmierināšanai. Visatļautības un nesodāmības sajūta ir tik liela, ka pat domes sēdēs, visu vietējo ierēdņu priekšā ne tikai A.Lembergs, bet daži viņa «vasaļi», uz maniem aicinājumiem ievērot likuma un demokrātijas normas, publiski deklarē, lai attopos, ka te nav Brisele, te ir Ventspils,» stāsta Kristovskis.

«Tev paziņo, ka neesi kompetents, lai sevi aizstāvētu»

«Man joprojām tiek atteikta iespēja atspēkot deputāta Aivara Lemberga par mani izplatītās nepatiesās ziņas tur, kur tās izplatītas, proti, Ventspils pilsētas pašvaldības oficiālajā interneta informatīvajā portālā. Izpilddirektors Aldis Ābele atsaka, demagoģiski norādot, ka es neesmu izpratis sabiedrībai aktuālas informācijas izplatīšanas mērķi, ka informāciju portālā www.ventspils.lv sniedz tikai kompetentas pašvaldības amatpersonas. Atbilde ir augstākās nekaunības šedevrs. Tevi diskreditē dubultā. Iesākumā pašvaldība par tevi oficiāli izplata melīgu informāciju, taču, ja neesi ar to mierā, tad tev paziņo, ka neesi kompetents, lai sevi aizstāvētu,» stāsta Kristovskis.

«Uz maniem jautājumiem par viņa prettiesiskām darbībām Lembergs ne reizi nav atbildējis, pat ja ir cēlis man neslavu, pat ja atbildes sniegšana ir viņa kā amatpersonas pienākums. Tātad arī neatbildēšana ir likumpārkāpums. Kā smejies – viens likums, taisnība tikai Lembergam,» turpina opozīcijas deputāts.

Tāpat Kristovskis atzīmē, ka šajos gadījumos ir vairākkārt vērsies pie VARAM, proti jau kopš 2017.gada augusta. «Taču VARAM neiejaucas. Vien norāda, ka personas goda un cieņas aizskaršana no Ventspils pilsētas domes amatpersonu puses nav pieļaujama, taču, tā kā VARAM kompetencē neietilpstot domes amatpersonu morālās uzvedības pārbaude, tai neesot arī sodīšanas funkcijas par šāda veida uzvedību. Turklāt VARAM savā 2017.gada 21.septembra vēstulē man norādīja, ka Administratīvā procesa likums paredz tiesības vērsties tiesā pret iestādi saistībā ar tās faktiskajiem lēmumiem,» stāsta Kristovskis.

 «Ventspils pilsētas domei ir pārliecība, ka VARAM uzraudzībā manas deputāta, primāri Latvijas pilsoņa tiesības pēc taisnīga lietas risinājuma tiktu ciniski ignorētas arī turpmāk. Ventspils pilsētas dome lieliski zina, ka VARAM man ir atbildējusi, ka šī ministrija ārējo tiesību aktu piemērošanu un interpretāciju neveic, tāpēc pārkāpums pret deputātu ir katras pašas pašvaldības iekšēja lieta. Šī VARAM nostāja ir pašvaldības politiskā vairākuma, tās vadītāju tālākas patvaļas garants. Tieši tāpēc 25.aprīļa Augstākās tiesas sēdē Ventspils pilsētas dome, kā atbildētājs, centās pārliecināt, ka Administratīvā tiesa nedrīkst pieņemt deputāta, pieteikumu! Tā uzstāja, ka tiesa drīkst pieņemt tikai fiziskas personas pretenziju pret pašvaldības pārkāpumu. Tika vērsta uzmanība, ka Ģ.V.Kristovskis ir deputāts, tātad viņam nav tiesību vērsties tiesā.»

Kristovskis uzskata, ka Ventspils pilsētas domei nav argumentu par viņa iesnieguma nepamatotību. «Ja jau būtu, tad pašvaldības pārstāve advokāte Ilze Gredzena vismaz kādu noteikti būtu cēlusi galdā. Taču tiesas sēdē dome cēla pretenzijas tikai pret lietas skatīšanu administratīvajā tiesā. Nedzirdēju nekādus domes pārstāves argumentus, kas ļautu deklarēt, ka esmu lietojis nepamatotus pārmetumus. Ja tādi būtu, tad jau AT tiesa vispār manu blakus sūdzību būtu noraidījusi, nemaz nerunājot par to, ka skatīja lietu mutvārdu procesā, kas ir unikāls gadījums Latvijas tiesas vēsturē.»

 Pašvaldības 25.aprīļa pēctiesas paziņojumā tomēr ir teikts, ka www.ventspils.lv ir Domes oficiālais informatīvais portāls, kurā tiek publicēta Ventspils pilsētas domes oficiālā informācija, nevis atsevišķu deputātu viedoklis. Varbūt dome uzskata, ka prasība ir pārāk personīga?

«Nebrīnītos, ja pašvaldības vadība tā varētu domāt. Taču tās dubulto morāli pārliecinoši parāda domes pretenziju trūkums pret deputāta A.Lemberga fantāzijām un meliem, kas diez vai būtu atzīstama par Ventspils pilsētas domes oficiālo informāciju. Tomēr pašvaldības administrācija un portāla www.ventspils.lv apsaimniekotāji, jau kopš 2017.gada vasaras zinot, ka ir rupji un bez pamata aizskarta mana pašcieņa. Tā ne tikai nav novērsusi pret mani kā deputātu un reizē valsts amatpersonu pastrādāto nelietību, bet arī visu laiku aktīvi ir piedalījusies pārkāpuma saglabāšanā.»

Interesanti, ka raksts «ĢVK atkal melo» no Ventspils pilsētas domes oficiālā interneta portāla tomēr tika izņemts 2018.gada 25.aprīļa pēcpusdienā, uzreiz pēc Augstākās tiesas sēdes, nesagaidot Augstākās tiesas nolēmumu 9.maijā.

«Laikam jau Ventspils pilsētas dome nobijās no sava oficiālā viedokļa ĢVK atkal melo formā. Šāda veida oficiālais viedoklis diemžēl ir tikai liecība par Ventspils pilsētas domes izpratni par ētiku, morāli un citām civilizētas sabiedrības pamatvērtībām. Pašvaldība pēkšņi attapās tikai lietai par šādu apkaunojošu «oficiālo viedokli» nonākot Augstākajā tiesā. Atgādināšu, ka VARAM 2017.gada augustā arī aizrādīja par Ventspils pilsētas pašvaldības amatpersonu, kas paudusi nepatiesu informāciju, ieteica nodrošināt «precizējošu, paskaidrojošu» informāciju pašvaldības mājaslapā, tomēr visu šo laiku VARAM kuslais ieteikums, tika atstāts bez jebkādas ievērības. VARAM uzraudzība Ventspils pilsētas domei ir ļoti ērta, jo tā nav nekā vērta! Ne velti Augstākās tiesas sēdē Ventspils pilsētas dome centās pierādīt, ka ar VARAM uzraudzību viss ir kārtībā. Savukārt VARAM teica, ka viss ir labi, tikai dažviet tāda politiska plūkšanās, kas viņu skatījumā, valstī notiekošo neietekmē.«

Tomēr arī pēc Augstākās tiesas sēdes savā 25.aprīļa pēctiesas paziņojums liecina, ka Ventspils pilsētas dome joprojām neatzīst portālā www.ventspils.lv pret Kristovski veiktās prettiesiskās darbības. Pašvaldība min Ministru kabineta noteikumus, kas pamato iestāžu internetā ievietotās informācijas kārtību, tās apjomu un saturu, norāda, ka tas ir iestādes iedibinātās darba organizācijas un prakses iekšējs jautājums, kam dot tiesības runāt pašvaldības portālā.

«Ventspils pilsētas dome uzskata, ka patvaļa, nepatiesu ziņu izplatīšana, mazākuma deputāta goda un cieņas publiska graušana ir iekšējais jautājums, tā teikt organizācijas prakse, «izcilības pazīme». Tomēr pēc nepilna gada pašvaldības deputāta amatā, varu teikt, ka tā ir nožēlojama prakse, ētiskas darba kultūras trūkums, politiska bezatbildība, kas lien ārā pa visām spraugām pat no šī Ventspils pilsētas domes pēctiesas oficiālā paziņojuma. Domesprāt, Ventspilī viss ir vislabākajā kārtībā, jeb kā saka deputāts Aivars Lembergs – te nav Brisele!» rezumē Kristovskis.

Ir jāatzīmē, ka Augstākās tiesas nolēmums būs zināms 9.maijā.


Pievienot komentāru

  1. Ivars teica:

    Smags gadījums.Vai būs arī smagi sodi?

  2. kristovskrēgs teica:

    vecais demagogs un muldoņa Valdiņš mēģina pacelt savas bezvērtīgās akcijas….

  3. anita teica:

    redz ka ir musu valsti…ja jau deputatu nenem ne tiesas ,ne atbildigas institucijas vera…ko tad mums vienkarsiem cilvekiem darit.Likumi latvija nedarbojas vispar.Vieni dara ka,un kur grib.

Ušakovs saglabā Rīgas mēra krēsla vietu

Rīgas domes mēs Nils Ušakovs izturējis kārtējo uzticības balsojumu, viņu atbalstot visiem koalīcijas deputātiem, bet atlaišanu pieprasot mazākumā esošajai opozīcijai.

Ar 31 balsi «par» Burovs tiek ievēlēts par Rīgas domes vicemēru

Rīgas domes 18.decembra ārkārtas sēdē ar balsojumu 31 «par» un 22 balsīm «pret» nolemts, ka turpmāks Oļegs Burovs ieņems Rīgas vicemēra amatu. Sēdē piedalījās 53 no 60 domes deputātiem. Jāpiebilst, ka Burovs bija vienīgais kandidāts, kas izvirzīts uz vicemēra amatu.

Ar ZZS un Saskaņas atbalstu Truksnim kārtējo reizi izdodas saglabāt mēra amatu

Ar Zaļo un zemnieku savienības un Saskaņas deputātu balsīm Jūrmalas mēram Gatim Truksnim kārtējo reizi izdevies saglabāt priekšsēdētāja amatu.

Aptauja: 60% igauņu gatavi aizstāvēt savu valsti, ja tai uzbruktu

Igaunijas Aizsardzības ministrijas pasūtītā sabiedriskās domas aptaujā par Igaunijas iedzīvotāju viedokli par aizsardzības jautājumiem, 60% respondentu atbildējuši, ka piedalītos valsts aizsardzības pasākumos, ja Igaunija piedzīvotu militāru iebrukumu.

Valdībā apstiprina vidējās algas palielināšanu mediķiem par 20%

Valdība otrdien, 18.decembrī, apstiprināja Ministru kabineta noteikumus, kas paredz, ka no nākošā gada 1.janvāra ārstniecības personu vidējā darba samaksa pieaugs par 20% salīdzinājumā ar 2018.gadu, BNN informē Veselības ministrija.

Apstiprina kārtību akcīzes nodokļa piemērošanai mazajiem brūžiem

Ministru kabinets apstiprinājis Finanšu ministrijas sagatavoto noteikumu projektu par kārtību, kādā piešķirams patstāvīgas mazās alus darītavas statuss un piemērojama akcīzes nodokļa likme patstāvīgo mazo alus darītavu saražotajam alum. Noteikumi paredz, kādos gadījumos komersantiem, kas ražo alu, izsniedzams sertifikāts, kas apliecina patstāvīgās mazās alus darītavas statusu, kā arī kādos gadījumos to atsaka piešķirt vai anulē.

NMPD Rīgas reģiona mediķu piemaksām novirza 50 000 eiro 

Ministru kabinets otrdien, 18.decembrī, apstiprinājis Veselības ministrijas sagatavoto rīkojuma projektu, pārdalot finansējumu Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam darbinieku piemaksām.

KNAB 10 000 eiro kukuļošanas lietā aizturējis Eigimu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs lietā par 10 000 eiro kukuļa pieprasīšanu aizturējis bijušo Daugavpils mēru Rihardu Eigimu, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Igaunijā uz nabadzības sliekšņa pērn dzīvojuši 22,6% iedzīvotāju

Igaunijā iedzīvotāju īpatsvars, kuri 2017.gadā statistiski bijuši uz nabadzības sliekšņa, bijis 22,6% jeb kopskaitā 295 000 iedzīvotāju, tā liecina kaimiņvalsts oficiālā statistika.

Vai Ušakovs saglabās Rīgas mēra amatu?

Rīgas dome ārkārtas sēdē šodien, 18.decembrī, pulksten 15.00 lems par Rīgas mēra Nila Ušakova atbrīvošanu no amata. Kā norāda RD nacionālās apvienības frakcijas vadītājs Nauris Puntulis: «Ušakovam ir jāseko Andra Amerika piemēram un pašam vajadzētu atkāpties no ieņemamā amata, jo tieši viņš ir Rīgas satiksmes kapitāldaļu turētāja pārstāvis un tieši viņam ir jāuzņemas politiskā atbildība.»

Paziņo trīs pretendentus, kam jāturpina izstrādāt metu idejas Expo 2020 Dubaijā

Uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera otrdien, 18.decembrī, paziņojusi trīs labāko ideju autorus metu konkursam Expo 2020 Dubaijā, kur visaugstāk novērtēts SIA Mailītis A.I.I.M. ar darba nosaukumu Skaņais mežs.

Ķīnas prezidents: Partija kontrolē visu un visi to atbalsta

Ķīnas prezidents Sji Dzjiņpins ir svinīgā uzrunā brīdinājis ārvalstis neuzstādīt Ķīnai nekādus noteikumus un uzsvēris, ka valdošā Komunistiskā partija Ķīnā kontrolē visu.

Orkla Confectionery & Snacks Latvija cepumu ražotnē iegulda 53 000 eiro

Šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmums Orkla Confectionery & Snacks Latvija investējis vairāk nekā 53 tūkstošus eiro Artilērijas ielas cepumu un vafeļu ražotnes pilnveidē, uzstādot līdz šim nebijušu pūdercukura dozēšanas katlu.

Anrijs Matīss: «Labo darbu čempioni» vispirms vēlas nopirkt elektrovilcienus un tad domāt – kā mēs tos izmantosim

AS Pasažieru vilciens Latvijai vēlas iegādāties 32 jaunus elektrovilcienus, kuru piedāvātā līgumcena ir 225 303 262 eiro. Tā ir vairāk nekā trīs reižu lielāka summa nekā tā, ko Igaunija iztērēja par saviem elektrovilcieniem. «Problēma Latvijas gadījumā ir ne tikai tajā, ka valsts pārmaksātu, bet arī tas, ka «labo darbu čempioni» vispirms nopirktu vilcienus un tad domātu – kā mēs tos izmantosim, jo joprojām nav skaidrības, kā šie vilcieni darbosies – kuros virzienos kursēs, vai būs iespējams braukt vienā tīklā, vai būs jauni peroni,» intervijā ar BNN stāsta bijušais Latvijas satiksmes ministrs Anrijs Matīss.

Nelegālais cigarešu tirgus Latvijā sasniedzis līdz šim zemāko līmeni – 19,8%

Šā gada pēdējā ceturksnī no kopumā Latvijā izsmēķētajām 19,8% bijušas kontrabandas cigaretes. Tas ir zemākais rādītājs kopš 2010.gada, liecina jaunākais tirgus pētījumu kompānijas Nielsen Tukšo paciņu pētījums.

Virši-A: Latvijas degvielas tirgus kļuvis mazāk konkurētspējīgs Baltijas reģionā

Šogad degvielas mazumtirgotājus Latvijā ietekmējusi svārstīgā naftas cena, akcīzes nodokļa paaugstināšana un asā konkurence vietējā tirgū. 2018.gads iesākās ar akcīzes nodokļa izmaiņām, tā rezultātā tika novērots sadārdzinājumus gan dīzeļdegvielai, gan benzīnam, norāda pašmāju degvielas mazumtirgotāja Virši-A izpilddirektors Jānis Vība.

ANO pieņem Vispasaules bēgļu paktu, pret – tikai Ungārija, ASV

ANO Ģenerālā Asambleja ir pieņēmusi valstīm juridiski nesaistošu deklarāciju, kas paredz sniegt atbalstu valstīm, kur dzīvo lielākā daļa no šī brīža bēgļiem. To kopskaits pasaulē ir vairāk nekā 25 miljoni cilvēku.

Ik mēnesi Latvijā izsniedz ap 16 000 eID karšu

Šogad vidēji mēnesī izsniegtas 16 tūkstoši eID kartes, kas ir tikpat, cik šogad izdotas pases. Kopumā Latvijā izsniegts jau aptuveni viens miljons eID karšu, liecina Pilsonības un migrāciju lietu pārvaldes apkopotā informācija.

Par konkurences kropļošanu publiskajos iepirkumos piemēro 33 268 eiro sodu

Konkurences padome konstatējusi pretlikumīgu, vairākkārtēju darbību saskaņošanu starp biroja tehnikas apkopes un piegādes veicējiem SIA Tomega un SIA BTK.LV.  Par apzinātu konkurences kropļošanu publisko iepirkumu procedūrās KP piemērojusi SIA Tomega naudas sodu 33 268 eiro apmērā.

Novērš mēģinājumu Latvijā ievest teju 16'500 eiro, tos nedeklarējot

Veicot kontroles pasākumus, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsušas kādas personas mēģinājumu ievest Latvijā skaidru naudu 16 430 eiro apmērā, to nedeklarējot. Banknotes bija paslēptas dažādās vietās starp vieglā automobiļa vadītāja personīgajām mantām.  

Polija pakļaujas ES Tiesai – atceļ tiesnešu pensionēšanas normas

Pakļaujoties Eiropas Savienības Tiesas spriedumam, Polija ir atcēlusi tās singri aizstāvētās tiesību normas par Augstākās tiesas tiesnešu pensionēšanas vecuma pazemināšanu, kad Eiropas Komisijā raisīja satraukumu par Polijas mēģinājumiem ierobežot tiesas neatkarību.

Latvijā konstatē būtiskus drošuma pārkāpumus lietošanā esošiem liftiem

Vairāk nekā puse jeb 68% no pārbaudītajiem liftiem Latvijā neatbilst normatīvajos aktos noteiktajām prasībām un 43% no pārbaudītajiem liftiem var radīt risku cilvēka veselībai un dzīvībai. Galvenās problēmas saistītas ar savu laiku nokalpojušajiem liftiem un jauno liftu neatbilstību Eiropas Savienības vienotajām prasībām.

Valdības darba kārtībā RD atlaišanu bez juristu atzinumiem neiekļaus

Līdz nebūs juristu atzinumu par likumprojektu Rīgas domes atlaišanai, šis jautājums Ministru kabineta darba kārtībā netiks iekļauts, atzinis aizejošās valdības premjers Māris Kučinskis. Viņaprāt, pēc šī skandāla Rīgas mēram Nilam Ušakovam būtu jāatkāpjas, taču tam būtu jābūt viņa paša lēmumam.

Biržu indeksi krītas bažās par ekonomikas izaugsmi

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 17.decembrī, kritās, ko izraisīja investoru bažas par ekonomikas izaugsmi.

Rīgas vicemēra amatam virzīs Pilsētas īpašumu komitejas vadītāju Burovu

Partija Gods kalpot Rīgai valdes sēdē Rīgas vicemēra amatam nolēmusi virzīt Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas vadītāju Oļegu Burovu, apstiprinājis viens no politiskā spēka valdes locekļiem Mareks Gailītis.