Krītas elektroenerģijas ražošana un patēriņš; cenas jau trešo mēnesi vēsturiski zemākās

Par 44% krities Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoms aprīlī, patēriņš samazinājies par 13%. Tāpat samazinājusies arī elektroenerģijas cena – vienas megavatstundas (MWh) cena bija 23,52 eiro, kas jau trešo mēnesi ir vēsturiski zemākais rādītājs kopš elektroenerģijas tirgus atvēršanas, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.

Elektroenerģijas ražošanas apjoma samazināšanās vērojama visos ģenerācijas veidos, izņemot saules elektrostacijas, kuru saražotais apjoms audzis par 72% attiecībā pret martu, tomēr kopējais šo energoavotu devums ir salīdzinoši nebūtisks – tikai 269 MWh. Daugavas hidroelektrostacijās (HES) saražotās elektroenerģijas apjoms samazinājies par 56% salīdzinājumā ar martu, bet, salīdzinot ar 2019.gada aprīli – krities par 28%.

Termoelektrostacijās (TEC) saražotās elektroenerģijas apjoms, salīdzinot ar martu, samazinājies par 20%, bet, attiecībā pret 2019.gada aprīli, samazinājies par 32%. Tā rezultātā, vietējie Latvijas elektroenerģijas avoti saražoja 380 041 MWh, kas ir par 44% mazāk nekā martā, bet salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli, kritums ir par 24%.

Importētās elektroenerģijas apjoms, kas tika importēts uz Baltiju no trešajām valstīm (Krievijas un Baltkrievijas), aprīlī samazinājās par 24% salīdzinājumā ar martu un bija 183 024 MWh, bet, salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli, tas bija 2,2 reizes mazāks.

Savukārt imports no Eiropas Savienības valstīm uz Baltiju aprīlī pieauga par 8% attiecībā pret martu un bija 1 139 517 MWh, kas salīdzinājumā ar 2019.gada aprīli, ir gandrīz divas reizes vairāk.

Lasiet arī: Latvijā aprīlī elektroenerģijas patēriņš samazinājies par 6,8%

Aprīlī elektroenerģijas cena Latvijā turpināja samazināties un nokritās līdz 23,52 eiro/MWh, tādējādi tika sasniegts vēsturiski zemākais cenas līmenis kopš tirgus atvēršanas ne tikai Latvijā, bet arī Baltijā. Tādējādi aprīlī, salīdzinājumā ar martu, cena samazinājās par 2,1%, bet, salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli, kad tā bija 42,52 eiro/MWh, cena ir samazinājusies par 46%. Vidējais Baltijas, Somijas un Zviedrijas elektroenerģijas cenas samazinājums aprīlī ir 4,6%. Baltijas valstīs aizvien biežāk novērojama cenu izlīdzināšanās un strukturālais sastrēgums uz Igaunijas-Latvijas robežas sāk lēnām izzust un atsevišķos gadījumos pavērsties pretējā virzienā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas