Krīzē vistrauslākā ir garīgā veselība un attiecības, vērtē Igaunijas Veselības pārvalde

Igaunijas Veselības pārvaldes neatliekamās medicīnas departamenta priekšnieks Urmass Sule (Urmas Sule) vērtējis, ka Covid-19 krīzē vārīgāka par fizisko veselību ir cilvēku garīgā veselība un savstarpējās attiecības, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Otrdien, 16.februārī, intervijā televīzijas ETV raidījumam Esimene stuudio amatpersona norādījis, ka šobrīd cilvēkiem ir sarežģīti uzturēt labu emocionālo veselību un savstarpējos kontaktus.

«Attiecībā uz vīrusu visapdraudētākā ir nevis mūsu veselība, bet emocionālā veselība un attiecības. Situācijā, kādā šobrīd atrodamies, var ātri sabojāties attiecības un, kad tā ir noticis, nav viegli tās atjaunot,» sacījis Sule, kurš ir bijušais Pērnavas Slimnīcas direktors. Viņš aicinājis iedzīvotājus rūpēties par emocionālo veselību un labām attiecībām.

Saistībā ar epidemioloģiskiem ierobežojumiem amatpersona vērtējis, ka sabiedrība vienlaikus vēlas divas lietas: lai ierobežojumi tiktu pildīti un lai ierobežojumi tiktu atcelti.

«Kā apmierināt šīs abas puses tā, lai vilki būtu paēduši un kazas paliktu dzīvas? Tas ir sarežģīti. Ja būtu iespējams atvieglot ierobežojumus tā, lai panāktu, ka cilvēki ievēro galvenos principus vai vispārējos ierobežojumus, tad tas būtu jādara. Neviens nezina, kādi varētu būt šie atvieglojumi, jo cilvēkiem vairāk par visu ir nepieciešams emocionāls atslābums,» tā Igaunijas Veselības pārvaldes neatliekamās medicīnas departamenta priekšnieks.

Igaunijā janvārī un februārī ir bijuši maigākie epidemioloģiskie ierobežojumi, jo ir bijusi atļauta kultūras pasākumu rīkošana un klātienes mācības skolās. Pēdējās nedēļās tomēr ir novērots Covid-19 jauno inficēšanās gadījumu skaita kāpums, un Igaunijas valdība šonedēļ ir spriedusi par tādu epidemioloģisko ierobežojumu atjaunošanu kā, piemēram, attālināts mācību process skolām, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas