Krusa, pērkons, +30 grādu. Šīs nedēļas laikapstākļu prognoze

Tuvākajā darba nedēļā Latvijas teritoriju regulāri šķērsos gubu lietus mākoņu zonas, līdz ar to, katru dienu gandrīz visā Latvijā gaidāms īslaicīgs lietus, bieži  ducinās arī  pērkons, vietām nokrišņi būs stipri un gaidāma arī krusa. Līdz ar dienvidaustrumu vējiem Latvijā ieplūdīs arī ievērojami siltāks gaiss, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs (LVĢMC).

Nedēļas pirmajā pusē valstī ieplūdīs silts un mitrs gaiss, līdz ar to virs mūsu reģiona aktīvi veidosies gubu lietus un negaisa mākoņi. Pirmdien, 8.jūnijā, intensīvi līs valsts centrālajā daļā. Pērkona negaisa laikā gaidāmas arī krasas vēja brāzmas un krusa. Gan pirmdien, gan otrdien gaidāms silts laiks – dienā gaisa temperatūra sasniegs +22…+27 grādus (pēc Celsija), bet vietām austrumos līdz pat +29…+31 grādam. 

Nedēļas otrajā pusē nokrišņu intensitāte samazināsies. Gaiss dienās laiks iesils līdz +24…+27 grādiem. Pūtīs lēns mainīga virziena vējš, bet dienas laikā daudzviet gaidāmi nokrišņi, arī pērkona negaiss. 

LVĢMC un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) atgādina, ka pērkona negaiss var būt bīstams jebkuros apstākļos, tāpēc, tuvojoties negaisa mākoņiem, vienmēr ir jāievēro piesardzība. Tāpēc ikviens ir aicināts savlaicīgi nostiprināt vai novietot telpās vieglus priekšmetus, kas atrodas uz balkoniem vai pagalmā, aizvērt logus un durvis.

Tāpat negaisa gadījumā vajadzētu atvienot no strāvas padeves elektroiekārtas, ja vien iespējams, meklēt patvērumu slēgtās un drošās telpās vai automašīnā, vēlams nenovietot automašīnas, piemēram, zem atsevišķi augošiem kokiem, celtniecības sastatnēm, reklāmas stendiem vai elektropārvades līnijām.

Dienesti arī atgādina, ka pērkona negaisa laikā ir bīstami atrasties klajā laukā, uz ezera vai kādas citas ūdenskrātuves, kā arī bīstami ir šādā laikā peldēties un makšķerēt, jo ūdens labi vada elektrību.

Ja pērkona negaisa laikā ir nogāzušies koki, pārrauti elektropadeves vadi, notikusi kāda avārija vai cits negadījums, nekavējoties zvaniet uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas