Kučinskis ar Merkeli pārrunās migrācijas problemātiku un drošības politiku

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Ministru prezidents Māris Kučinskis 28. un 29.aprīlī dosies darba vizītē uz Vāciju, kur viņam paredzēta tikšanās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli (Angela Merkel). Tāpat Ministru prezidents apmeklēs Hanoveras mesi, tiksies ar Lejassaksijas zemes premjeru, piedalīsies paneļdiskusijā par startup nozīmi ekonomikas izaugsmes veicināšanā, kā arī tiksies ar Vācijas un Latvijas uzņēmējiem.

Tikšanās laikā ar Merkeli plānots apspriest jautājumus, kas saistīti ar abu valstu sadarbību, Eiropas Savienības aktualitātēm, tostarp migrācijas problemātiku, kā arī drošības politiku un gatavošanos jūlijā paredzētajam NATO Varšavas samitam, informē Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

«Tikšanā ar kancleri Angelu Merkeli būs lieliska iespēja pārrunāt ne tikai Latvijas – Vācijas divpusējās attiecības, bet arī aktuālos izaicinājumus ES un drošības politikā,» uzsver Ministru prezidents.

Tāpat Kučinskim plānota tikšanās Hanoverē ar Lejassaksijas premjeru Stefanu Veilu (Stephan Weil) un Tīringenes ekonomikas ministrs Volfgangu Tīfensu (Wolfgang Tiefensee).

Latvija augstu novērtē ciešo sadarbību ar Vāciju visos līmeņos, tajā skaitā ar federālajām zemēm. Ziemeļvācijas federālās zemes, tostarp Lejassaksija, ir Latvijas nozīmīgāko sadarbības partneru vidū. Pozitīvs piemērs ir Latvijas novadu un pilsētu aktīvā sadarbība ar Lejassaksijas pilsētām. «Starp Latviju un Lejassaksiju ir izveidojušās labas ekonomiskās attiecības, kur saskatām vēl neizmantotu attīstības potenciālu,» norāda Kučinskis.

Ref: 102.000.102.12518

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas