Kučinskis atklāj būvniecības nozarei veltītu diskusiju nedēļu

Ministru prezidents Māris Kučinskis

«Skaidri redzams, ka būvniecībā ienāks vērā ņemami līdzekļi. Teju trīs ceturtdaļas no visiem pieejamajiem Eiropas Savienības (ES) fondu līdzekļiem ir tieši vai pakārtoti saistīti ar celtniecību,» sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

«Valsts tautsaimniecības un arī visas sabiedrības interesēs ir, lai šie apjomīgie finanšu līdzekļi nonāk sakārtotā nozarē ar skaidriem un godīgiem spēles noteikumiem,» norāda Kučinskis.

Kučinskis otrdien, 18.aprīlī, Rīgā atklāja diskusiju Būvniecības politika un citas regulējuma aktivitātes būvniecības nozares attīstībai, ziņo ministrijā.

Uzrunājot klātesošos, viņš norādīja, ka 2014.-2020.gada Eiropas Savienības (ES) fondu perioda sākumā ir skaidri redzams, ka būvniecībā ienāks vērā ņemami līdzekļi. Teju trīs ceturtdaļas no visiem pieejamajiem ES fondu līdzekļiem ir tieši vai pakārtoti saistīti ar celtniecību. «Valsts tautsaimniecības un arī visas sabiedrības interesēs ir, lai šie apjomīgie finanšu līdzekļi nonāk sakārtotā nozarē ar skaidriem un godīgiem spēles noteikumiem,» sacīja Kučinskis.

Ministru prezidents atzina, ka iepriekšējo divu gadu laikā būvniecības apjomi Latvijā ir mazinājušies, un straujais kritums lielā mērā bija saistīts ar ES fondu plānošanas perioda finanšu plūsmas pārrāvumu. «Vecā plānošanas perioda finansējums jau bija investēts, bet jaunais periods vēl tikai sākas,» tā Kučinskis.

Ministrijā uzsver, ka uzrunājot būvniecības ekspertus, tika akcentēta jaunās nodokļu reformas nozīme, īpaši norādot nepieciešamību mazināt ēnu ekonomiku. «Ēnu ekonomika rada negodīgu konkurenci un izkropļo tirgu – komersanti, kas nenomaksā nodokļus vai nomaksā tos tikai daļēji, iegūst negodīgas priekšrocības salīdzinājumā ar citiem komersantiem,» teica Ministru prezidents. Ēnu ekonomika negatīvi ietekmē arī nodokļu iekasēšanu un samazina valsts budžeta ieņēmumus. Tas attiecīgi samazina valsts rīcībā esošo naudas apjomu, ko iespējams izmantot dažādu vajadzību finansēšanai.

«Diemžēl ne visi nodokļu nemaksātāji apzinās, ka tieši viņu nenomaksāto nodokļu dēļ ir jāslēdz slimnīca, jāslēdz skola, jāsamazina policistu skaits, jābrauc pa nelabotu ceļu, valsts nevar apmaksāt zāles slimam bērnam utt. Tāpēc valdībai ir skaidrs redzējums arī par ēnu ekonomikas ierobežošanu valsts tautsaimniecībā – arī būvniecības nozarē,» tā Ministru prezidents.

Tika uzsvērts, ka sadarbībā ar būvniecības nozari ir izdiskutēti dažādi savstarpēji cieši saistīti pasākumi, kas ļaus padarīt uzņēmējdarbības vidi nozarē godīgāku un taisnīgāku un, kas ir tik pat svarīgi – konkurētspējīgāku arī eksporta tirgos.

Ref:224.000.103.938

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas