Kučinskis: Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas kopienas cilvēku tiesības ir svarīgas

Arī pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības (ES) jeb Brexit svarīgi uzturēt tikpat ciešas attiecības, īpaši, politiķu starpā, kā tas ir bijis līdz šim, uzsver Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Kučinskis trešdien, 14.februārī, Rīgā tikās ar Lielbritānijas parlamenta Pārstāvju palātas spīkeru Džonu Berkovu (John Simon Bercow).

«Cerams, ka racionālie apsvērumi un prāti Lielbritānijas iekšējā Brexit debatē uzvarēs. Žēl zaudēt līdzīgi domājošu valsti ES, taču respektējam lēmumu,» teic Ministru prezidents.

Latvija uzskata, ka vērtīgs ir arī dialogs daudzpusējā – Baltijas valstu, Ziemeļvalstu un Apvienotās Karalistes formātā, atzīmē  Ministru prezidents.

Apvienotajā Karalistē dzīvo ap 100 000 Latvijas valstspiederīgo, kas ir lielākā ārpus Latvijas dzīvojošo tautiešu kopiena. Šī kopiena dod būtisku pienesumu gan Apvienotās Karalistes, gan Latvijas ekonomikai, starpkultūru sakariem, kontaktiem starp cilvēkiem. Tāpat Kučinskis akcentē, ka Latvijai ir svarīgas šo Lielbritānijā dzīvojošo Latvijas kopienas cilvēku tiesības.

Pēc Ministru prezidenta teiktā, Lielbritānija ir nozīmīgs Latvijas tirdzniecības partneris, ko apliecina stabili tirdzniecības kopapjoma rādītāji. «Neskatoties uz Brexit procesu, pēc pagājušā gada deviņu mēnešu datiem preču tirdzniecības apgrozījums palielinājies par 21%. Latvijā ir arī nozīmīgas Lielbritānijas investīcijas – ir veiksmīga Latvijas un Lielbritānijas uzņēmumu kopuzņēmumu sadarbība, tomēr investīciju piesaistes jomā noteikti ir iespējas paplašināt sadarbību,» uzsver Kučinskis.

«Ņemot vērā Latvijas tehnoloģiju nozares priekšrocības un valdības izstrādāto Datos balstītas nācijas konceptu, vēlamies īpaši veicināt sadarbību viedās specializācijas jomās: bioekonomikā; biomedicīnā; viedās tehnoloģijās; viedā enerģijā un IKT,» tā Kučinskis.

Ref:224.000.103.3789

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas