Kučinskis: Ministriju vēlmes desmitkārt pārsniedz iespējas

Ministru presidents Māris Kučinskis

Nākamā gada valsts budžeta izstrādē ministrijas pieteikušas iniciatīvas pusmiljarda eiro apmērā, lai gan nākamā gada budžetā pēc aizsardzības vajadzību apmierināšanas būs iespējams sadalīt 50 miljonus eiro, norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Pēc Ministru kabineta vadītāja sacītā intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma, šāda vēlmēs balstīta domāšana bija vērojama arī darbā pie valdības rīcības plāna, tāpēc arī uzdots ministriju plānus pārstrādāt, vēsta Latvijas sabiedrisko mediju interneta ziņu portāls lsm.

«Nevaram taisīt sapņu grāmatu, kas pēc tam nevienam nebūs īsti vajadzīga,» teica Kučinskis. Viņš piebilda, ka ministrijas rīcības plānā piedāvājušas ierakstīt arī deklaratīvas frāzes un pašsaprotamus lietas, ko jau dara ikdienā.

Premjers atturējās nosaukt tās ministrijas, kuru iesniegtie rīcības plāni bijuši vissliktākie.

Viņš atzīmēja, ka nav noticis nekas ārkārtējs un šīs nedēļas otrajā pusē kopā ar Finanšu ministriju un pārējām ministrijām varētu noslēgt darbu pie plāna.

Vaicāts par bažām saistībā ar kavēšanos Eiropas Savienības (ES) fondu apguvi, premjers norādīja, ka izveidotā darba grupa risina problēmu jautājumus. Pēc premjera sacītā, attiecīgajām iestādēm ir doti «ļoti konkrēti uzdevumi».

Premjers norādīja, ka infrastruktūras un pašvaldībām svarīgu ES fondu projektu īstenošanā kavēšanās nebūs. Bažas ir par dažiem vides projektiem un atsevišķām Ekonomikas ministrijas programmām.

Jau ziņots, ka Ministru prezidents nav apmierināts ar ministriju iesniegtajiem nozaru rīcības plāniem un uzdevis tos pārstrādāt.

Ministrijām nozaru rīcības plāni bija jāiesniedz līdz 30.martam. Divas to nav izdarījušas vispār, bet pārējo ministriju iesniegto plānu kvalitāte neatbilst kritērijiem, par kuriem tika panākta vienošanās valdības deklarācijas apstiprināšanas laikā.

Ref: 102.000.102.12332

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas