Kučinskis: Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatam jārīko konkurss

Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis

Lai atrastu jaunu Rīgas brīvostas pārvaldnieku, uz šo amatu ir jārīko konkurss, pirmdien, 30.janvārī, žurnālistiem pēc koalīcijas padomes sēdes apliecināja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Koalīcijas partijas par Rīgas brīvostas pārvaldnieka atrašanas kārtību turpinās spriest nākamnedēļ.

Vienotības priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns pauda, ka koalīcijas partneri tika aicināti atbalstīt «caurspīdīgu, publisku, starptautisku konkursu» Rīgas brīvostas pārvaldnieku atrašanai, lai nodrošinātu brīvostas profesionālu pārvaldību.

Kučinskis apliecināja, ka, lai atrastu brīvostas pārvaldnieku, ir jārīko konkurss. Sīkāk par šo jautājumu, tajā skaitā par ideju rīkot starptautisku konkursu, tiks diskutēts koalīcijas tikšanās reizē pēc nedēļas, apstiprināja Ministru prezidents.

Kā ziņots, uz jauno Rīgas brīvostas pārvaldnieka amatu ir jāsludina starptautisks konkurss, pirmdien, 30.janvārī, intervijā LNT raidījumā 900 sekundes teica ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Viņš norādīja, ka šis jautājums tiks izvērtēts koalīcijas partiju sadarbības padomē. Šobrīd, pēc viņa teiktā, «zelta akcija» ir satiksmes ministra Ulda Auguļa rokās, jo tieši ar viņu potenciālais amata pretendents ir jāsaskaņo astoņiem brīvostas valdes locekļiem – četriem no Rīgas domes un četriem no valsts puses.

BNN jau informēja, ka ilggadējais Rīgas brīvostas pārvaldnieks Leonīds Loginovs nolēmis atkāpties no amata, pastāstīja ostas valdes priekšsēdētāja Andra Amerika (GKR) padomnieks Mareks Gailītis.

Viņš norādīja, ka trešdien, 25.janvārī, ostas valdes sēdē tika saņemts Loginova iesniegums ar lūgumu no šā gada 10.marta viņu atbrīvot no amata.

Rīgas brīvostas valde pieņēma iesniegumu un uzdeva ostas pārvaldei līdz nākamajai valdes sēdē 22.februārī izstrādāt kārtību, kādā tiks izraudzīts jaunais Rīgas brīvostas pārvaldnieks.

Ref:224.000.103.320

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas