Kučinskis: Svarīga ir vienota Baltijas valstu gāzes tīkla izveide

Ministru prezidents Māris Kučinskis

Baltijas valstīm un Polijai ir ciešāk jāsadarbojas būtisku jautājumu risināšanā, uzsver Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Kučinskis pirmdien, 8.maijā, Tallinā tikās ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas), Lietuvas premjeru Sauļu Skverneli (Saulius Skvernelis), kā arī Polijas premjerministri Beatu Šidlo (Beata Szydło).Tikšanās reizē tika apspriestas tēmas, kas saistītas ar sadarbību drošības jautājumos, kā arī aktualitātēm transporta un enerģētikas jomā, BNN vēsta Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Viņš norāda, ka runājot par drošības jautājumiem, Kučinskis uzsvēra, ka gan Latvija, gan arī Lietuva, Igaunija un Polija pilda pērn NATO Varšavas samitā nolemto, kā arī atkārtoti apliecināja, ka Latvija turpinās veikt nepieciešamās investīcijas drošībā.

«Skaidrs, ka mērķi drošības jomā visām četrām valstīm ir vienādi un mums ir jāturpina esošā sadarbība. Īpaša nozīme ir stratēģiskajai komunikācijai, lai veiksmīgāk cīnītos pret Krievijas izplatīto propogandu,» sacīja Kučinskis.

Liela uzmanība tikšanās reizē tika pievērsta enerģētiskās drošības jautājumam un valstu sadarbībai šajā jomā. Ministru prezidents uzsvēra, ka svarīgi ir nākotnē nodrošināt enerģētikas sinhronizāciju starp Baltijas valstīm un pārējo Eiropu. Arī pārējie sarunas dalībnieki bija vienisprātis attiecībā uz nepieciešamību nodrošināt stabilas energoresursu piegādes, vienlaikus atslēdzoties no Krievijas energoresursu piegādes sistēmas.

Tāpat Kučinskis norādīja, ka svarīga ir vienota Baltijas valstu gāzes tīkla izveide, akcentējot infrastruktūras projektus gāzesvada starpsavienojumam star Lietuvu un Poliju (Gas Interconnection Poland-Lithuania (GIPL)) un Igaunijas – Somijas starpsavienojuma projektu Balticconnector.

Tāpat tika apspriesta Rail Baltica projekta realizācija Baltijas valstīs un Polijā.

Ref:224.000.103.1100

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas