Kuģiem Baltijas jūrā palīdz igauņu ledlauzis Eva-316

Ledus pamazām pārklāj Baltijas jūras mazākos līčus. Pērnavas ostas tuvumā par izbraucamiem jūras ceļiem rūpējas igauņu ledlauzis Eva-316, kam jau bijis jāsalauž 20 centimetrus bieza ledus kārta.

Kā pirmdien, 28.janvārī, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR, šajā ziemā līdz pagājušās nedēļas beigām ledlauzim, kas apkalpo piekļuves ceļus Pērnavas ostai un tuvējām salām nācies palīdzēt 24 kuģiem. Igaunijas Jūras pārvaldē prognozē, ka, saglabājoties noturīgam salam, situācija piekrastes ūdeņos kļūs arvien nopietnāka.

Martins Kārjervs (Martin Kaarjärv), kurš Jūras pārvaldē atbild par ledlaužu darbu, skaidrojis ERR, ka šobrīd ir daudz darba Rīgas jūras līča Igaunijas daļā, jo piekrastes ledus ir sasniedzis 37 kilometrus attālo Kihnu salu.

«Aptuveni sešas jūras jūdzes no Kihnu salas ledus ir 10 līdz 20 centimetrus biezs, turklāt atsevišķos posmos tas ir sācis sablīvēties,» norādījis Kārjervs.

Igaunijai ir vēl divi ledlaužu kuģi, Botnica un Tarmo, kurus drīzumā plānots izmantot jūras ceļu atbrīvošanai valsts ziemeļos, lai nodrošinātu piekļuvi ostām Somu līča krastā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas