No kukuļa došanas līdz krimināllietai

Tiesai nodota krimināllieta, kurā apsūdzēts vīrietis par kukuļa (materiālu vērtību) piedāvāšanu un nodošanas mēģinājumu valsts amatpersonai, lai tā, izmantojot savu dienesta stāvokli, apsūdzētajam nesastādītu administratīvā pārkāpuma protokolu un neuzliktu administratīvo sodu, vēsta Rīgas rajona prokuratūra. 

Jāatzīmē, ka 2016.gada 21.martā apsūdzētais, būdams 1,91 promiļu reibumā, vadīja automašīnu, kad to kādā Ādažu novadā ietilpstošā ielas krustojumā pārbaudes veikšanai apturēja Valsts policijas ( VP) darbinieki, kuri pildīja savus dienesta pienākumus.

Prokuratūra skaidro, ka valsts amatpersonas, saņemot apsūdzētā alkohola koncentrācijas noteikšanai izelpojamā gaisā veiktās pārbaudes rezultātus, konstatēja, ka apsūdzētais izdarījis Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.-15 panta trešajā daļā paredzēto pārkāpumu.

Apsūdzētais vairākkārt VP darbiniekiem sniedzis naudas banknotes, pirmstiesas izmeklēšanas laikā nenoskaidrotā apmērā, lūdzot nefiksēt viņa pārkāpumu un nesastādīt minēto protokolu.

Valsts amatpersonas vairākkārt esot brīdinājuši apsūdzēto par šādas rīcības nepieļaujamību un paredzēto kriminālatbildību par kukuļdošanu, vēsta prokuratūra.

Tomēr apsūdzētais nav ņēmis vērā brīdinājumus un personiski diviem VP darbiniekiem piedāvāja kukuli – sākotnēji 300 eiro apmērā, pēc tam 3 000 eiro apmērā. Minētie darbinieki nepieņēma apsūdzētā piedāvājumu. Turpinot realizēt savu noziedzīgo nodomu, kas vērsts uz kukuļdošanu, apsūdzētais atvēra dienesta automašīnas priekšējās durvis, noliekot automašīnas salonā vienu 50 eiro un vienu piecu eiro banknoti.

Par apsūdzētā izteiktajiem kukuļa piedāvājumiem un kukuļa nodošanas mēģinājumu VP darbinieki paziņoja Operatīvās vadības nodaļai, kā arī sastādīja par apsūdzētā pieļauto pārkāpumu administratīvā pārkāpuma protokolu.

Krimināllieta nodota vienošanās kārtībā Rīgas rajona tiesai.

Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Ref: 225.000.103.496

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas