bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 14.11.2019 | Vārda dienas: Fricis, Vikentijs, Vincents
LatviaLatvija

Kuldīgas novada dome izglītībai plāno tērēt pusi no kopējā pašvaldības budžeta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kuldīgas novada domes deputāti pieņēmuši Kuldīgas novada pašvaldības 2019.gada budžetu. Budžetā kā prioritātes izvirzītas novada iedzīvotāju labklājība, izglītības un kultūras infrastruktūra, uzņēmējdarbības attīstība, pievilcīga dzīves vide pilsētā un pagastos, Kuldīgas vecpilsēta un pasākumi, informē domē.

Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi 2019.gadā plānoti 28,81 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,5 miljoniem vairāk nekā bija sākotnēji plānots 2018.gadā. Savukārt 2019.gada pamatbudžeta kopējie izdevumi ir plānoti 26,14 miljoni eiro, kas ir par 103 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Pašvaldības ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa plānoti 10,3 miljoni eiro jeb par 298 tūkstošiem eiro mazāk nekā pērn. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumos paredzēts iekasēt 1,75 miljonus eiro, kas ir par 193 tūkstošiem eiro vairāk nekā pērn. 14,92 šogad saņems no valsts budžeta kā mērķdotācijas un dotācijas. Lielais pieaugums izskaidrojams skaidrojams ar ES projektu īstenošanai paredzētajiem līdzekļiem un saņemtajām atmaksām par īstenotajiem ES projektiem (kopumā 3,5 miljoni eiro). 5,8 miljoni eiro tiks saņemti no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, bet pārējās valsts mērķdotācijas paredzētas izglītībai un kultūrai.

Izglītībai plānots tērēt 13 024 663 eiro (50%), pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai – 5 759 796 eiro (22%), sociālajai aizsardzībai – 2 043 291 eiro (8%).

Savukārt kultūrai un sportam plānots tērēt 3 389 254 eiro (13%), administrācijai – 1 383 811 eiro (5%), veselībai – 11 932 eiro (0,05%), sabiedriskajai kārtībai un drošībai – 255 494 eiro (1%). Tikmēr neparedzētiem gadījumiem gadījumiem pašvaldība paredzējusi 200 000 eiro (0,95 %).

Domē atzīmē, ka 2019.gada budžeta galvenā prioritāte esot novada iedzīvotāju labklājība. Pašvaldība turpinās iesāktos pasākumus iedzīvotāju atbalstam – turpināsies bērnu vecāku novērtētā brīvpusdienu programma, kas kopā ar valsts brīvpusdienu programmu (no 1. līdz 4.klasei) aptver visus skolēnus un arī pirmsskolas vecuma bērnus, kuri apgūst obligāto pirmsskolas programmu piecus un sešus gadus vecajiem bērniem. Skolēni, tāpat kā līdz šim, varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, lietderīgi pavadīt laiku pašvaldības līdzfinansētās vasaras nometnēs, kā arī iegūt praktiska darba iemaņas darba praksēs pie novada uzņēmējiem. Iecerēts iegādāties jaunus skolēnu autobusus Vārmes, Turlavas un Kabiles pagasta skolēnu pārvadāšanai. Šogad plānots ieviest 3 plus Ģimenes kartes atlaides pašvaldības iestādēs.

Nestrādājošie seniori vecumā no 73 gadiem arī šogad varēs izmantot iespēju 60 eiro apmērā braukt sabiedriskajā transportā novada teritorijā bez maksas. Tāpat no 75 gadu vecuma apaļās jubilejās seniori saņems 30 eiro pabalstu, bet 150 eiro no pašvaldības dāvanā saņems kāzu jubilāri, kuri svin savas ģimenes 50., 55., 60. vai turpmākās apaļās gadadienas.

Turpinot novada izglītības iestāžu uzlabošanu, šogad plānots renovēt Kuldīgas 2.vidusskolas telpas un pārbūvēt V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas veco sporta zāli par multifunkcionālu centru, projektēt Kuldīgas Centra vidusskolas un stadiona, kā arī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra pārbūvi, pauž domes deputāti.

Lai uzlabotu infrastruktūru un sniegtu atbalstu novadā strādājošajiem uzņēmējiem, šopavasar sāksies Jelgavas, Graudu un L.Paegles ielas pārbūve, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu. Tāpat iecerēts pārbūvēt Zaļo ielu un atjaunot Ēdoles ielas posmu no autoceļa P118 līdz Krauļu ielai, bet Virkas, Īsajā un Tehnikas ielā pārbūvēt žogu. Vēl pašvaldība rīkos konkursu Uzņēmēju un amatnieku gada balva, uzņēmēju dienu lauksaimniekiem un uzņēmēju brokastis, kā arī turpinās rīkot Restorānu nedēļu Kuldīgas garša.

Pašvaldībā uzsver, ka viņi lielu uzmanību pievērsīšot Kuldīgas vecpilsētas sakārtošanai un vēsturisko ēku atjaunošanai. Šogad sāks pārbūvēt ēku Kalpaka ielā 4 vēsturiskajā Adatu fabrikas kvartālā, kur taps telpas Kuldīgas Mākslas un radošajam kvartālam. Pārbūves būvprojektu izstrādā arī Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Tehnoloģiju parkam Kalpaka ielā 2. Šogad noslēgsies torņa Liepājas ielā 37 atjaunošana, iekārtojot tajā Adatu fabrikas ekspozīciju. Arī 2019.gadā pašvaldība līdzfinansēs vecpilsētas ēku un valsts kultūras pieminekļu pagastos glābšanas programmu, kas ļauj ēku īpašniekiem saņemt atbalstu to sakārtošanai. Turpināsies bijušās Vulkāna teritorijas sakārtošana un bīstamības novēršana, demontējot ēku Jelgavas ielā 47. Vēl ieplānots atjaunot Kuldīgas Mākslas nama cokolu un fasādi. Norisināsies arī lokālplānojuma izstrāde Kuldīgas vecpilsētai un Kuldīgas nominācijas gatavošana iesniegšanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.


Pievienot komentāru

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima šodien plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai! – Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.

Saeimas lēmums: Bezdarbnieku pabalstu izmaksās astoņus, nevis deviņus mēnešus

Bezdarbniekam pabalstu pirmos divus mēnešus izmaksās pilnā apmērā, par trešo mēnesi pabalsts būs 75% no pilnā apmēra, par piekto un sesto mēnesi izmaksās 50%, bet par septīto un astoto mēnesi tas būs 45% apmērā no piešķirtā pabalsta. 

Igaunijā novērots gadsimta zemākais bezdarbs

Igaunijā bezdarba līmenis gada trešajā ceturksnī ir noslīdējis līdz viszemākajai atzīmei valsts gadsimtu ilgajā vēsturē, proti, līdz 3,9%, tā liecina oficiālie statistikas dati.

IeM Informācijas centra vadītāja amatam trešajai kārtai virza divus pretendentus

Iekšlietu ministrijas Informācijas centra priekšnieka atlases komisija nolēmusi uz konkursa trešo kārtu izvirzīt divus pretendentus.

Ārstu arodbiedrības lems par turpmākiem protestiem

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome otrdien, 19.novembrī, lems par turpmākām protesta akcijām.

Tusks aicina britus nepadoties Brexit apturēšanā

Lielbritānijā pēc mēneša gaidāmas parlamenta ārkārtas vēlēšanas. Aizejošais Eiropadomes priekšsēdētājs Donalds Tusks netieši norādījis, ka valsts izstāšanās no Eiropas Savienības vēl ir novēršama.

Pabriks: Svešu personu aizdomīga interese par militārajiem objektiem Latvijā vērtējama kā vidēji augsta

Patlaban svešu un nepiederošu personu aizdomīga interese par Latvijas militārajiem objektiem, izmantojot dažādas izpētes metodes, tostarp dronus, ir vērtējama kā vidēji augsta, norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Auto ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem vestas kontrabandas cigaretes

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policija atklājusi lielu daudzumu kontrabandas cigarešu transportlīdzekļos ar viltotiem diplomātiskajiem numuriem.

Izraēlā un Gazā pēc divām vardarbības dienām sākts pamiers

Tuvajos Austrumos pēc divas dienas ilgām militārām apšaudēm stājies spēkā pamiers starp Izraēlu un palestīniešu kaujiniekiem Gazā, tā pavēstījuši Ēģiptes, ANO un kaujinieku pārstāvji.

Neizdodas atcelt ReRe panākto aizliegumu slēgt jaunus līgumus par būvdarbiem JRT

Augstākās tiesas jeb Senāta Civillietu departaments trešdien, 13.novembrī, atteicies pieņemt Ģenerālprokuratūras virsprokurora protestu par tiesneša lēmumu.

Pirmajā dienā 14 stundu ilgās debatēs izskata mazāko daļu nākamā gada budžeta likumprojektu

Pirmajā dienā, vērtējot 2020.gada budžeta projektu un to pavadošo likumu paketi, Saeima 14 stundas ilgās debatēs izskatīja mazāko daļu likumprojektu.

Video: Venēcijā lielākie plūdi pēdējos 50 gados

Gleznainajā Itālijas kanālu pilsētā ūdens līmenis cēlies par 1,87 metriem. Paisuma atnesti plūdi, kas Venēcijā ir lielākie kopš 1966.gada, prasījuši arī divu cilvēku dzīvības.

Opozīcija asi pārmet pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt brīvpusdienas

Asas diskusijas trešdien, 13.novembrī, parlamentā raisījis priekšlikums uzlikt pienākumu pašvaldībām līdzfinansēt 1.–4.klašu skolēnu brīvpusdienas, kas līdz šim nodrošinātas tikai no valsts budžeta līdzekļiem.

Ceturtdien gaidāms rekordsilts un vējains laiks

Ceturtdien Latvijā tiks pārspēti 14.novembra siltuma rekordi un vietām, iespējams, kritīs arī mēneša otrās dekādes rekords.

Pašvaldības 25% vietā saņems 5% no azartspēļu nodokļa ieņēmumiem

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus likumā par izložu un azartspēļu nodevu un nodokli, tostarp mainot minētā nodokļa ieņēmumu sadales proporciju starp valsts un pašvaldību budžetiem.

Saeima līdz 2023.gadam atliek zemes konsolidācijas procesa sākšanu

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Zemes pārvaldības likumā, kas paredz līdz 2023.gadam atlikt zemes konsolidācijas sākšanas procesu.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!