bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Sestdiena 21.09.2019 | Vārda dienas: Mariss, Matīss, Modris
LatviaLatvija

Kuldīgas novada dome izglītībai plāno tērēt pusi no kopējā pašvaldības budžeta

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kuldīgas novada domes deputāti pieņēmuši Kuldīgas novada pašvaldības 2019.gada budžetu. Budžetā kā prioritātes izvirzītas novada iedzīvotāju labklājība, izglītības un kultūras infrastruktūra, uzņēmējdarbības attīstība, pievilcīga dzīves vide pilsētā un pagastos, Kuldīgas vecpilsēta un pasākumi, informē domē.

Pašvaldības pamatbudžeta ieņēmumi 2019.gadā plānoti 28,81 miljonu eiro apmērā, kas ir par 5,5 miljoniem vairāk nekā bija sākotnēji plānots 2018.gadā. Savukārt 2019.gada pamatbudžeta kopējie izdevumi ir plānoti 26,14 miljoni eiro, kas ir par 103 tūkstošiem vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Pašvaldības ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa plānoti 10,3 miljoni eiro jeb par 298 tūkstošiem eiro mazāk nekā pērn. Savukārt nekustamā īpašuma nodokļa maksājumos paredzēts iekasēt 1,75 miljonus eiro, kas ir par 193 tūkstošiem eiro vairāk nekā pērn. 14,92 šogad saņems no valsts budžeta kā mērķdotācijas un dotācijas. Lielais pieaugums izskaidrojams skaidrojams ar ES projektu īstenošanai paredzētajiem līdzekļiem un saņemtajām atmaksām par īstenotajiem ES projektiem (kopumā 3,5 miljoni eiro). 5,8 miljoni eiro tiks saņemti no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, bet pārējās valsts mērķdotācijas paredzētas izglītībai un kultūrai.

Izglītībai plānots tērēt 13 024 663 eiro (50%), pašvaldības teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai – 5 759 796 eiro (22%), sociālajai aizsardzībai – 2 043 291 eiro (8%).

Savukārt kultūrai un sportam plānots tērēt 3 389 254 eiro (13%), administrācijai – 1 383 811 eiro (5%), veselībai – 11 932 eiro (0,05%), sabiedriskajai kārtībai un drošībai – 255 494 eiro (1%). Tikmēr neparedzētiem gadījumiem gadījumiem pašvaldība paredzējusi 200 000 eiro (0,95 %).

Domē atzīmē, ka 2019.gada budžeta galvenā prioritāte esot novada iedzīvotāju labklājība. Pašvaldība turpinās iesāktos pasākumus iedzīvotāju atbalstam – turpināsies bērnu vecāku novērtētā brīvpusdienu programma, kas kopā ar valsts brīvpusdienu programmu (no 1. līdz 4.klasei) aptver visus skolēnus un arī pirmsskolas vecuma bērnus, kuri apgūst obligāto pirmsskolas programmu piecus un sešus gadus vecajiem bērniem. Skolēni, tāpat kā līdz šim, varēs izmantot sabiedrisko transportu bez maksas, lietderīgi pavadīt laiku pašvaldības līdzfinansētās vasaras nometnēs, kā arī iegūt praktiska darba iemaņas darba praksēs pie novada uzņēmējiem. Iecerēts iegādāties jaunus skolēnu autobusus Vārmes, Turlavas un Kabiles pagasta skolēnu pārvadāšanai. Šogad plānots ieviest 3 plus Ģimenes kartes atlaides pašvaldības iestādēs.

Nestrādājošie seniori vecumā no 73 gadiem arī šogad varēs izmantot iespēju 60 eiro apmērā braukt sabiedriskajā transportā novada teritorijā bez maksas. Tāpat no 75 gadu vecuma apaļās jubilejās seniori saņems 30 eiro pabalstu, bet 150 eiro no pašvaldības dāvanā saņems kāzu jubilāri, kuri svin savas ģimenes 50., 55., 60. vai turpmākās apaļās gadadienas.

Turpinot novada izglītības iestāžu uzlabošanu, šogad plānots renovēt Kuldīgas 2.vidusskolas telpas un pārbūvēt V.Plūdoņa Kuldīgas vidusskolas veco sporta zāli par multifunkcionālu centru, projektēt Kuldīgas Centra vidusskolas un stadiona, kā arī Kuldīgas novada Bērnu un jauniešu centra pārbūvi, pauž domes deputāti.

Lai uzlabotu infrastruktūru un sniegtu atbalstu novadā strādājošajiem uzņēmējiem, šopavasar sāksies Jelgavas, Graudu un L.Paegles ielas pārbūve, izmantojot ES fondu līdzfinansējumu. Tāpat iecerēts pārbūvēt Zaļo ielu un atjaunot Ēdoles ielas posmu no autoceļa P118 līdz Krauļu ielai, bet Virkas, Īsajā un Tehnikas ielā pārbūvēt žogu. Vēl pašvaldība rīkos konkursu Uzņēmēju un amatnieku gada balva, uzņēmēju dienu lauksaimniekiem un uzņēmēju brokastis, kā arī turpinās rīkot Restorānu nedēļu Kuldīgas garša.

Pašvaldībā uzsver, ka viņi lielu uzmanību pievērsīšot Kuldīgas vecpilsētas sakārtošanai un vēsturisko ēku atjaunošanai. Šogad sāks pārbūvēt ēku Kalpaka ielā 4 vēsturiskajā Adatu fabrikas kvartālā, kur taps telpas Kuldīgas Mākslas un radošajam kvartālam. Pārbūves būvprojektu izstrādā arī Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma Tehnoloģiju parkam Kalpaka ielā 2. Šogad noslēgsies torņa Liepājas ielā 37 atjaunošana, iekārtojot tajā Adatu fabrikas ekspozīciju. Arī 2019.gadā pašvaldība līdzfinansēs vecpilsētas ēku un valsts kultūras pieminekļu pagastos glābšanas programmu, kas ļauj ēku īpašniekiem saņemt atbalstu to sakārtošanai. Turpināsies bijušās Vulkāna teritorijas sakārtošana un bīstamības novēršana, demontējot ēku Jelgavas ielā 47. Vēl ieplānots atjaunot Kuldīgas Mākslas nama cokolu un fasādi. Norisināsies arī lokālplānojuma izstrāde Kuldīgas vecpilsētai un Kuldīgas nominācijas gatavošana iesniegšanai UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.


Pievienot komentāru

Bildēs: Pasaule vienojas klimata aizsardzībai

Piektdien daudzviet pasaulē ar sevišķi lielu aktivitāti norisinās iknedēļas protesta akcija Piektdiena nākotnei. ko aizsākuši skolēni, lai panāktu, ka valstu valdības un ietekmīgu uzņēmumu vadītāji sāk iestāties pret siltumnīcefekta gāzu izplūdēm.

ERAB domā pārdot Šiauliu bankas akcijas, bet neplāno aiziet no bankas Citadele

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka gatavojas pārdot Lietuvas Šiauliu bankas akcijas, tomēr pagaidām neplāno aiziet no bankas Citadele.

Uzņēmums: Rīgā vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Lietuvu

Rīgas īres tirgu ir salīdzinoši neliels maza izmēra dzīvokļu piedāvājums, savukārt vidēja izmēra dzīvokļu īres cenas apsteidz Viļņu un Tallinu.

Konkurences padome atļāvusi Bauskas alus kapitāldaļu pārdošanu Cido grupai

Konkurences padome ir apstiprinājusi SIA Bauskas alus 100% kapitāldaļu pārdošanu CIDO Grupai bez īpašiem nosacījumiem. Darījumu paredzēts pilnībā noslēgt pāris mēnešu laikā.

Līdz šim deviņiem bērniem no Siguldas atklāta salmoneloze, bet pieciem – zarnu nūjiņu infekcija

Līdz šim salmoneloze laboratoriski apstiprināta deviņiem, bet šiga toksīnu veidojošās zarnu nūjiņas izraisītā infekcija jeb STEC – pieciem bērniem no Siguldas puses, informē Slimību profilakses un kontroles centrā.

Rimšēvičs: Komercbankas Latvijas Bankā glabā piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» ekonomikā

Patlaban komercbankas Latvijas Bankā glabā aptuveni piecus miljardus eiro, ko varētu «iepludināt» valsts ekonomikā, informē centrālās bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Latvijas Banka IKP pieauguma prognozi šim gadam samazina līdz 2,5%

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 2,9%, pēc izlīdzinātajiem datiem, līdz 2,5%, bet nākamajam gadam–- no 3,1% līdz 2,6%.

ES pārliecināta par jaunu Krievijas-Ukrainas gāzes līgumu, Ukraina kritiska

Sarunās Briselē par ilgtermiņa līgumu starp Krieviju un Ukrainu par Krievijas gāzes tranzītu uz Eiropas Savienības valstīm sperti soļi, lai panāktu jauna līguma noslēgšanu. Ukraina tikmēr atkārtojusi iespēju pārtraukt gāzes tranzītu cauri savai teritorijai.

Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs

Ēdinātājs Baltic Restaurants Latvia nav ievērojis personīgās higiēnas prasības un pieļāvis pārkāpumus tīrīšanas un dezinfekcijas pasākumu veikšanā Siguldas pirmskolas izglītības iestādēs Ieviņa un Saulīte.

Latvijā ražotāju cenu līmenis rūpniecībā augustā samazinājās par 0,1%

Salīdzinot ar 2019.gada jūliju, augustā ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos prokurora amatam Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļā

Prokuratūra izsludinājusi pieteikšanos uz Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurora amata vakanci.

Igaunija nokļūst Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras Direktoru valdē

Igaunija pirmoreiz ievēlēta Starptautiskās Atomenerģijas aģentūras vadībā, kur tās mērķi ir iestāties pret kodolieroču izplatību un par radioaktīvo atkritumu iespējami drošu noglabāšanu.

EP rosina noteikt atceres dienu cīnītājiem pret totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāti rosina noteikt 25.maiju, kas ir Aušvicas varoņa Vitolda Pilecka nāvessoda gadadiena, par Starptautisko dienu varonīgo cīnītāju pret totalitārismu atcerei.

Rīgas Centrāltirgus kļuvis pieejamāks iedzīvotājiem ar kustību traucējumiem

Ņemot vērā iedzīvotāju iebildumus, Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljons tagad padarīts pieejamāks cilvēkiem ar kustību traucējumiem un ērtāks pārdevējiem.

Ministrs: Igaunija pat neapspriedīs centralizētu ES migrantu uzņemšanu

Eiropas Savienības dalībvalstis aicina pārskatīt bloka migrācijas politiku, lai panāktu visu dalībvalstu līdzdalību migrantu uzņemšanā. Starpvalstu diskusiju atteicies apmeklēt Igaunijas iekšlietu ministrs, norādot, ka Igaunija nevēlas pat apspriest priekšlikumu.

Aptur Saeimas ēkas atsevišķu telpu ekspluatāciju

Lai veiktu padziļinātu būvkonstrukciju izpēti, Saeimas Prezidijs pieņēma lēmumu ierobežot atsevišķu telpu ekspluatāciju Saeimas ēkā Jēkaba ielā 11.

Ievestā benzīna apmērs septiņos mēnešos sarucis par 6,7%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad septiņos mēnešos samazinājies par 6,7% salīdzinājumā ar 2018.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 0,1% vairāk.

Ryanair Olīrijam piesolīta 99 miljonu eiro piemaksa

Eiropā lielākās lidsabiedrības Ryanair akcionāri ar 50,5% balsīm apstiprinājuši jaunu piemaksu kārtību uzņēmuma izpilddirektoram Maiklam Olīrijam. Ļoti veiksmīgas darbības gadījumā tā paredz piecos gados viņam izmaksāt 99 miljonus eiro.

Kad studenti «pazūd» darba tirgū un neatgriežas. Saruna ar RISEBA rektori

Vēlme ātrāk kļūt patstāvīgiem un pelnīt pašiem savu naudu nereti izkonkurē vēlmi studēt, sarunā ar BNN pauž RISEBA rektore Irina Senņikova, runājot par nepabeigtu mācību problēmu Latvijā.

Austrija bloķē ES-Dienvidamerikas tirdzniecības līgumu lietusmežu, darba tiesību dēļ

Brīvās tirdzniecības līgums starp ES un Dienvidamerikas lielāko tirdzniecības bloku Mercosur gatavots 20 gadus, taču Austrijas valdošās koalīcijas partijas ir to noraidījušas ar mērķi saglabāt Amazones mežus un darba tiesību ievērošanu.

Plāno liegt pašvaldībām reģistrēt savus plašsaziņas līdzekļus

Likumprojekts paredz, ka pašvaldībām līdz 2019.gada 31.decembrim būs jāiesniedz Uzņēmumu reģistram pieteikumu par to īpašumā esošo masu informācijas līdzekļu izslēgšanu no reģistra.

PVD: Pārbaudēs Siguldas bērnudārzos zarnu nūjiņas vairāk nav konstatētas

Izmeklējot zarnu infekcijas izplatības cēloni Siguldā, ir izdarīts maksimālais, lai jauni saslimšanas gadījumi nenotiktu, piektdien, 20.septembrī, intervijā Latvijas Radio sacījis PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Vēl saglabāsies lietains un vējains laiks

Brīvdienās laika apstākļus turpinās noteikt ciklonu darbība, tādēļ debesis skaidrosies tikai brīžiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Ābolu svētki, Miķeļu gaviles un Baltu vienības uguns

Rudens vēsais laiks nav nobiedējis pasākumu rīkotājus, un Latvijas iedzīvotāji un viesi aicināti gan uz ābolu talku, gan uz inovatīvu kopā būšanu diennakts garumā, gan uz gardēžu tikšanos par godu Miķeļiem un rudens ražai.

«Ieklausieties zinātniekos,» klimata aktīviste Thunberga aicina ASV Kongresu

Amerikas Savienoto Valstu Kongresā dots vārds pusaudžu klimata aizsardzības aktīvistei Grētai Thunbergai. Ņemot vērā ASV valdības nevēlēšanos uzņemties saistības, kas paredzētas Parīzes klimata nolīgumā, zviedriete norādījusi, ka zinātniski fakti nav viedoklis, kam var piekrist vai nepiekrist.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->