Kultūrai un sportam Igaunijā piešķir 4,3 miljonu eiro valsts atbalstu

Igaunijā, kur tikai nesen Covid-19 otrā viļņa dēļ aizliegti kultūras pasākumi un amatieru un jauniešu sporta sacensības, valdība nolēmusi piešķirt 4,3 miljonus eiro lielu atbalsta finansējumu, vēsta Igaunijas raidorganizācija ERR.

Saskaņā ar premjerministres Kajas Kallasas (Kaja Kallas) vadītās valdības šīs nedēļas lēmumu sporta organizācijas saņems kopumā 2,8 miljonus eiro. Kultūras nozarē ministru kabinets lēmis atbalstīt pašnodarbinātos kultūras darbiniekus ar 1,54 miljonus eiro lielu finansējumu.

«Mums ir jāsaglabā mūsu kultūra un sporta organizācijas, un radošie cilvēki,» sacījusi Igaunijas kultūras ministre Anneli Ota (Anneli Ott) par atbalsta finansējumu, kas papildinās jau esošo dīkstāves pabalstu sistēmu, kura tiek īstenota caur Igaunijas Bezdarba apdrošināšanas fondu. «Kolīdz kultūra atkal atvērsies, mūsu kultūras dzīvei ir jāturpinās, cik vien iespējams, ierastajās sliedēs,» lēmumu skaidrojusi ministre.

Lasiet arī: Igaunijā kultūras pieminekļu saglabāšanā šogad ieguldīs 4,3 miljonus eiro

Finansējuma piešķiršanas kārtību izstrādās Igaunijas Kultūras ministrija, bet nauda nāks no valsts rezervēm. Saistībā ar neseno interešu izglītības un jauniešu sporta nodarbību apturēšanu valdība lēmusi arī piešķirt 2,6 miljonus eiro šo jomu atbalstam caur Igaunijas Izglītības un pētniecības ministriju, vēsta ERR.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas