Kurjers noteicis maratona distanci, kaķi kā kurjeri un citi fakti par pasta piegādēm

Atzīmējot Pasaules pasta dienu, kas svinama 9.oktobrī, Omniva piedāvā ieskatīties kurjeru ikdienā un uzzināt septiņus interesantus faktus par sūtījumu piegādes pakalpojumu ikdienu un vēsturi.

Šogad aprit 50 gadi kopš Šveices galvaspilsētā Bernē tika dibināta Pasaules pasta savienība, kuras mērķis ir veicināt efektīvu un pieejamu universālo pasta pakalpojumu kvalitatīvu un stabilu attīstību, lai atvieglotu saziņu starp iedzīvotājiem pasaulē.

1.Kurjeru vēsture meklējama Persijā

Kurjeru pakalpojumi radās Persijā apmēram 400.gadā pr.Kr., kad Persijas princis Kīrs Jaunākais sūtīja ceļā kājāmgājējus, jātniekus, kā arī baložus, lai izplatītu svarīgas ziņas visos viņa valdījumos, kā arī ārpus tiem.

2.Kurjers noteica maratona distanci

Maratona distance ir 42,195 km, jo tieši šādu attālumu Senajā Grieķijā veica kurjers Feidipīds, mērojot ceļu no Maratonas līdz Atēnām, lai izplatītu ziņas, ka grieķi ir uzvarējuši persiešus Grieķijas-Persijas karā.

3.Pastnieka pienākumus pildīja kaķi

Bieži vien nākas dzirdēt skarbus pieredzes stāstus par pastnieku attiecībām ar suņiem. Iespējams, iemesls suņu naidam pret pastniekiem meklējams 19.gadsimtā, kad daži vēstuļu nesēji bija kaķi. 1870.gadā Beļģijā tika veikts eksperiments, apmācot 37 kaķus veikt pastnieka pienākumus. Tomēr faktiski tikai viens kaķis veiksmīgi nogādāja ziņu kaimiņu ciemam. Turpmāk kaķi dresūrai vairs nepakļāvās.

4.Mazs sākums lielām lietām

Vienu no lielākajām kurjeru kompānijām pasaulē United Parcel Service (UPS) dibināja divi pusaudžu zēni Sietlā 1907.gadā. Viņi piegādāja pakas galvenokārt ar kājām un ar velosipēdu.

5.Kurjeru ceļojums Latvijā

Ik dienu Omniva kurjeri, veicot piegādes uz pakomātiem, kā arī piegādājot kurjersūtījumus, pa Rīgu nobrauc vidēji 120 km, bet ārpus Rīgas – līdz 400 km, kas ir nedaudz vairāk nekā no Parīzes līdz Strasbūrai.

6.Tik dažādi sūtījumu izmēri

Ja kādreiz bažījaties par sūtījuma izmēriem, tad der zināt, ka kurjerus vairs nepārsteigsi. Viņi ir piegādājuši siltumizolācijas vates un lauksaimniecības tranšeju plēves un pat helikoptera motoru. Bet ir pārvadātas arī skudras un sūtījumi košļājamo paciņu izmēros.

7.Pakomāti ne tikai preču piegādei

Šobrīd pasaulē pakomātus izmanto ne tikai dažādu preču sūtīšanai, bet arī ēdiena piegādēm, nodrošinot nepieciešamo temperatūras kontroli, kā arī kā netīrās veļas nodošanas un saņemšanas vietu (laundry locker).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas