bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 18.10.2018 | Vārda dienas: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
LatviaLatvija

KPV LV: Notiek mēģinājums graut partijas reputāciju; apsūdzētie noliedz jebkādu vainu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Partijas KPV LV valdes loceklis Atis Zakatistovs (no kreisās) un partijas valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš

Notiek mēģinājums sabojāt partijas KPV LV reputāciju, šādu uzskatu pauda Artuss Kaimiņš pirmdienas, 25.jūnija, preses konferencē, kas tika sarīkota saistībā ar pagājušās nedēļas notikumiem, kad tika aizturēts pats Kaimiņš, Atis Zakatistovs un uzņēmējs Viesturs Tamužs. «Mēs ļoti labi saprotam, ka mūs neviens negaida Saeimā,» uzsvēra Kaimiņš.

Viesturs Tamužs KPV LV sasauktajā preses konferencē stāsta par savu aizturēšanu: «Trešdienas, 20.jūnija, rītā pie mana dzīvokļa durvīm pieklauvēja četri Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki. Vēlāk pie manis ieradās arī advokāti. Tad notika kratīšana manā dzīvoklī, dēla dzīvoklī un manā vasaras mājā. Visbeidzot sekoja arī ieslodzījums cietuma kamerā.»

Jau ziņots, ka KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizvadītajā nedēļā aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, Ati Zakatistovu un Viesturu Tamužu. Vēlāk gan visi apsūdzētie atbrīvoti un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Tamužs pieļauj, ka ir divas galvenās lietas, uz kā balstās apsūdzības un kas saistītas ar viņu: Eco Baltia 2016.gadā ir noslēdzis konsultāciju līgumu ar Atim Zakatistovam piederošo uzņēmumu Per capita un internetā izplatītais anonīmu autoru sakompilētais video.

«2000.gadā AS Eco Baltia piesaistīja augstas raudzes konsultantu Ati Zakatistovu, kurš ir filozofijas doktors un viens no Latvijas pazīstamākajiem speciālistiem jautājumos par lobēšanu, lai viņš palīdzētu ar ES un Latvijas likumu regulācijām, kas ietekmē uzņēmuma darbību,» stāsta Tamužs.

Viņš atzīst, ka viņš ar Ati Zakatistovu komunicē arī «ārpus reglamenta» par filozofiju, kuru uzņēmējs studē kādā Anglijas universitātē neklātienē. «Ļoti cienu Ati par viņa zināšanām.»

Tamužs norāda, ka līgums starp Eco Baltia un Per capita tika noslēgts korekti, to parakstīja abu uzņēmumu valdes locekļi, nepārkāpjot savas pilnvaras. Katru mēnesi veiktas uzskaites par jautājumiem, kas pētīti uzņēmumā, tāpat arī Eco Baltia maksājusi par paveikto.

Arī Zakatistovs preses konferencē uzsvēra, ka sniedzis konsultācijas uzņēmumam un ka nav vainīgs viņam izteiktajās apsūdzībās par fiktīvām darbībām saistībā ar uzņēmumu Per capita.

Uzņēmēja Tamuža versija par notikušo ir tāda, ka KNAB rīcībā ir rūpīgi izstrādāta, melīga denunciācija, kuras iespējamais autors ir Tamužam piederošā uzņēmuma Eco Baltia valdes priekšsēdētājs Māris Simanovičs.

Tamužs arī atzīst, ka ir daudz ticies ar Ati Zakatistovu un Artusu Kaimiņu: «Jā, esam daudz runājuši par politiku. Man viņi ir simpātiski cilvēki, un ir patīkami ar viņiem parunāt un padzīt jokus.»

Uzņēmējs uzsver, ka abiem politiķiem labprāt palīdzējis ar padomiem politikā, jo pašam ir pieredze, veidojot jaunas partijas. Tomēr ar materiāliem līdzekļiem nekad nav gribējis palīdzēt.

Par anonīmu autoru izplatīto video materiālu Tamužs tikai pasaka: «Nevēlos un arī nevarēšu sniegt dziļākus skaidrojumus par to, kas redzams kaut kādā anonīmā video,» uzsverot, ka «tās ir muļķības un video ir sakompilēts no dažādiem materiāliem».

Artuss Kaimiņš norāda, ka pirmo reizi brīvās Latvijas laikā apcietina Saeimas deputātu. Viņš uzsver, ka pēc tam, kad Saeima viņu nodevusi izmeklēšanai, KNAB vajadzēja nosūtīt vēstuli ar lūgumu ierasties KNAB. 

Par KNAB aizturēšanas procesu Kaimiņš atzīmē, ka viss noticis steigā, un viņam joprojām neesot skaidrs, kādēļ tika pārbaudīta viņa dzīvesvieta, vecmāmiņas un mammas dzīvesvieta, bet Kaimiņa kabinets Saeimā joprojām neesot pārbaudīts.

Par Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa aizturēšanu nākamajā dienā pēc Kaimiņa, Zakatistova un Tamuža aizturēšanas KPV LV premjera kandidāts, advokāts Aldis Gobzems saka: «Tā ir klasiska čekistu metode.»


Pievienot komentāru

Vācija izdod Bulgārijai žurnālistes slepkavībā aizdomās turēto

Vīrietis, kuru Bulgārijā tur aizdomās par žurnālistes Viktorijas Marinovas slepkavību un kurš ticis arestēts Vācijā, ir izdots Bulgārijai, tā pavēstījušas vācu varasiestādes.

Merkele: Brexit vienošanās joprojām ir sasniedzama

Vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības joprojām ir sasniedzama, tā paziņojusi Vācijas kanclere Angela Merkele pēc Eiropas Savienības galotņu sanāksmes, kur nepiepildījās Briseles cerības sagaidīt sarunām izšķirošu pretimnākšanu no Londonas.

Lietuvā budžets ar rekordlielu deficītu un finansējumu izglītībai, veselībai

Lietuvas budžets piekto gadu pēc kārtas tiek pieteikts kā rekordists, jo atkal paredzēts nebijuša apmēra deficīts, kā arī tēriņi izglītībā, veselības aprūpē, inovāciju atbalstā un sociālās nevienlīdzības mazināšanā. Opozīcija par finanšu plānu izskās kritiski.

Maršruts nedēļas nogalei: Mazie Dziesmusvētki, Zemlika un eklēru darbnīca

Nedēļas nogale tuvojas straujiem soļiem, tāpēc aicinām ielūkoties Maršrutā, lai brīvdienas tiktu pavadītas pēc iespējas kvalitatīvāk.

Plāno ieguldīt 60 000 eiro HIV/AIDS reģistra uzlabošanā Latvijā

Sagatavoti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz uzlabot epidemioloģisko datu ieguvi, uzglabāšanu un izmantošanu par saslimšanas gadījumiem ar HIV/AIDS. Grozījumu ieviešana un reģistra uzturēšanā Veselības ministrija plāno tērēt 60 000 eiro no ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta līdzekļiem.

Dabas liegumā Sedas purvs aiztur maluzvejniekus

Dabas aizsardzības pārvaldes Vidzemes reģionālās pārvaldes vides inspektori šonedēļ Strenču novada Jērcēnu pagastā, dabas liegumā Sedas purvs vairākkārtēju pārbaužu rezultātā aizturēja četrus maluzvejniekus, kuri zivju ieguvei bija lietojuši neatļautus rīkus – ūdas, ziņo Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Maija Rēna.

Vairums iedzīvotāju uzskata, ka valdība nerespektē sabiedrības viedokli

Vairums Latvijas iedzīvotāju pārliecināti, ka kopumā valdība nerespektē sabiedrības viedokli, liecina pētījumu aģentūras SKDS veiktās aptaujas dati.

VK: Divos gados teju dubultojies sociālās apdrošināšanas iemaksas nemaksājošu saimnieciskās darbības veicēju skaits

Pēdējos divos gados ir gandrīz dubultojies saimnieciskās darbības veicēju skaits, kuri nereģistrējas kā valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksātāji un neveic attiecīgās iemaksas, lai gan tas būtu jādara, teikts Valsts kontroles revīzijā par 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

Krimā pēc masu slepkavības koledžā meklē līdzzinātāju

Krievijas anektētajā Krimas pussalā tiek meklēts iespējams līdzzinātājs masu slepkavam, kurš trešdien sarīkojis slaktiņu kādā skolā, nogalinot 20 cilvēkus, tā paziņojušas okupācijas varasiestādes.

Pērn ministriju izdevumi atlīdzībai auguši par 6%

Pērn ministriju centrālo aparātu izdevumi atlīdzībai bija 94 miljoni eiro, kas ir par 6% jeb 5,7 miljoniem eiro vairāk nekā 2016.gadā, revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem norāda Valsts kontrole.

Saeima otrajā lasījumā atbalsta Čeku loterijas likumprojektu

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, otrajā lasījumā pieņēma likumprojektu, kas paredz rīkot čeku loteriju. Mudinot pircējus par saņemto pakalpojumu vai iegādāto preci pieprasīt kases čeku, kvīti vai biļeti, loteriju iedzīvotājiem plānots piedāvāt kā vienu no pasākumiem ēnu ekonomikas apkarošanai.

Rinkēvičs: Eiropadomes sarunu iznākums Brexit jautājumā nav pārsteigums

Tas, ka sarunās ar Lielbritāniju par tās izstāšanās nosacījumiem Eiropadomē nav panākts pietiekams progress, nav pārsteigums, uzskata ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

VID vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas

Valsts ieņēmumu dienests vēl joprojām kavē pārmaksāto nodokļu atmaksas un nepalielina vai tikai daļēji palielina atmaksājamo summu par nodokļu maksātājam pienākošās nokavējuma naudas apmēru, teikts Valsts kontroles revīzijā par 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

ES-Lielbritānijas sarunās joprojām strupceļš; apsver diskusiju pagarināšanu

Eiropas Savienība galotņu sanāksmē nolēmusi, ka britu izstāšanās sarunās nav paveikts pietiekami, lai novembrī rīkotu ārkārtas samitu, kur spriest par atbalstu ES un Lielbritānijas vienošanās pamata principiem. Londona tikmēr piedāvājusi apsvērt ideju par garāku izstāšanās pārejas periodu.

KIB: Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties

Katru gadu iedzīvotāju saistību apjoms turpina palielināties, attiecīgi pieaug arī kavēto maksājumu skaits.

CSP: Jaundzimušo skaits turpina kristies

Reģistrēto jaundzimušo skaits šī gada pirmajos deviņos mēnešos – 14 680 bērni – ir par 1 267 mazuļiem jeb 8% mazāks nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.  

Konceptuāli lemj Jēkaba laukumu pārdēvēt par Neatkarības laukumu

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz Jēkaba laukumu Rīgā pārdēvēt par Neatkarības laukumu, pastāstīja Saeimas Preses  dienestā.

Nav iespējams kvalitatīvi sekot līdzi Simtgades pasākumu finansējuma izlietojumam, tā Valsts kontrole

Saglabājas vairāki trūkumi un riski, kas liedz kvalitatīvi sekot līdzi kopējam finansējuma izlietojumam valsts Simtgades pasākumiem, norādīts Valsts kontroles revīzijā par Latvijas 2017.gada pārskatu par valsts budžeta izpildi un par pašvaldību budžetiem.

NBS piegādāti ASV militārie taktiskie transportlīdzekļi

ASV valdības Ārvalstu militārās pārdošanas programmas ietvaros Nacionālie bruņotie spēki saņēmuši pirmos 18 ASV uzņēmuma Polaris Government & Defense ražotos militāros taktiskos transportlīdzekļus Sportsman Big Boss un MRZR- 2.

Saeima konceptuāli atbalsta nekustamā īpašuma nodošanu Latvijas Mazpulkiem

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru valstij piederošo nekustamo īpašumu Ezermalas ielā 24/26 un Ezermalas ielā 28 plānots bez atlīdzības nodot biedrībai Latvijas Mazpulki.

Paredz, ka Kontroles dienests turpmāk būs Ministru kabineta pārraudzībā

Saeimas deputāti ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā.

Vēlas, lai OCTA līgums stājas spēkā ne vēlāk kā trīs mēnešu laikā pēc apdrošināšanas līguma noslēgšanas

Saeima ceturtdien, 18.oktobrī, pirmajā lasījumā pieņēma grozījumus Sauszemes transportlīdzekļu īpašnieku civiltiesiskās atbildības obligātās apdrošināšanas likumā.

Saeima konceptuāli atbalsta jaunu Ieroču aprites likumu

Saeimas deputāti konceptuāli atbalstīja jauna Ieroču aprites likuma projektu. Tas paredz noteikt jaunu ieroču un munīcijas klasifikāciju un nodrošināt Latvijas un Eiropas Savienības tiesību normu savstarpēju saskaņotību ieroču aprites jomā.

Ugunsdzēsēji glābēji aizvada mierīgu diennakti

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestssaņēma 34 izsaukumus, no kuriem 11 bija uz ugunsgrēku dzēšanu un 14 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir vien trīs skolēni

Latvijas mazākajā desmitajā klasē ir tikai trīs skolēni, norāda Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktore Līga Buceniece.