bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 12.12.2019 | Vārda dienas: Iveta, Otīlija
LatviaLatvija

Medijs: Ventspils pieputējusi. Kurš vainīgs?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti pieprasa konstruktīvu dialogu un sadarbību starp ostā strādājošajiem uzņēmumiem, Ventspils Brīvostas pārvaldi un pašvaldību, lai atrisinātu un novērstu sūdzības par gaisa piesārņojumu pilsētā. Sadarbības nav, bet «reketa metodes», kādas pielieto gan pilsētas, gan brīvostas pārvaldītāji, problēmu nerisina, bet gan pasliktina, tā viedokļa rakstā pārdomas pēc sarunas ar Ventspils domes opozīcijas deputātiem iesāk portāls Ventspilnieks.lv.

Deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, kuri Ventspils pilsētas domē nostrādājuši ne vienu sasaukumu vien, stāsta, ka ogļu putēšanas problēma ostā bijusi vienmēr, «tikai tās publiska un demonstratīva risināšana variējusies atkarībā no tā, kam bijusi teikšana un arī finansiālais ieguvums no ogļu pārkraušanas uzņēmumiem». «Kamēr Aivars Lembergs (saskaņā ar apsūdzības savāktajiem pierādījumiem) caur ārzonu tīklu pastarpināti guva labumu no Ventspils tirdzniecības ostas un virknes citiem uzņēmumiem, par ogļu putēšanas problēmām pilsētas vadība nesatraucās un to esamību noraidīja. Kad Lembergs ietekmi ostas uzņēmumos zaudēja, «sāka gan putēt, gan smirdēt»,» raksta avīze un portāls Ventspilnieks.lv.

Turpinot: «Laikā, kad Lembergs saņēma labumus praktiski no visiem ostas termināļiem, nevienai no minētajām amatpersonām smakas un putekļi nelikās ne saožamas, ne jūtamas. Tajos laikos blaknes «nejuta» nedz domes darbinieki, nedz atbildīgie speciālisti. Vai tas nozīmē, ka pilsētā neputekļoja un nesmirdēja? Nekā tamlīdzīga! Vienkārši kungi «Lemberga uzņēmumiem» ļāva darīt, ko sirds vēlas, galvenais, lai valūtu straumes plūst «pareizajās ķešās». Arī pašreiz Lembergam tīkamie uzņēmumi «ne smako, ne put». Kā piemēru var minēt SIA Bio-Venta, par kuru pilsētas iedzīvotāji šā gada 5.jūlijā pie slavinoša raksta Ventas Balsī komentāros rakstīja [nerediģēts]: «Un ko tad sacīt par eļļainu nosēdumu uz loga stikliem??? Vai jūs domājat, ka tā eļļas plēvīte plaušās netiek ieelpota??? Un smird, nevis smako pēc piedegušas putras, PĒC ĻĪĶA!!! Bet uz vemšanu tik vai tā velk… bet nu kas nav jāpacieš mums mirstīgiem papīšu maka dēļ…»»

Ventspilnieks.lv norāda, ka «tikmēr putēšanas problēmas «teatrālai risināšanai» klāt ķērušās minēto problēmu radītājamatpersonas – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks». «Šīs personas ir atbildīgas gan par attiecīgo terminālu izveidi pašreizējā veidolā, gan naftas pārkraušanas estakāžu un bioetanola rūpnīcas celtniecību, gan Staldzenes meža iespējamo izciršanu milzīgās rūpnīcas vajadzībām, gan par zivju kombināta kūpināšanas ceha izvietošanu pilsētā.»

Tāpat portālā norādīts, ka «minētās amatpersonas (ar atsevišķiem izņēmumiem) visu atjaunotās brīvvalsts laiku ir vadījušas Ventspils pilsētu un Ventspils Brīvostas pārvaldi, un institūcijas, kuras nosaka pilsētas un brīvostas attīstības stratēģiju ir atbildīgas par visu, kas noticis un notiek Ventspilī, tajā skaitā arī par ostas radītajām blaknēm».

«Ogļu putēšana nav vienīgā vides problēma Ventspilī. Atceroties Jāņa Vītoliņa uzbrukumu pensionāram Ivaram Jansonam, iesūdzot viņu tiesā par goda un cieņas aizskārumu, kas Vītoliņam it kā radies Jansona nemitīgo atgādinājumu dēļ par zivju kombināta izmešu radītajām vides problēmām. Toreiz talkā nāca deputāts Aivis Landmanis ar kolēģiem, un Vītoliņš zaudēja tiesā pret Jansonu,» atgādina portāls.

Tāpat kā piemērs minēta brāļu Landmaņu un Vladislava Šafranska cīņu pret Staldzenes teritorijai pieguļošā vairāk nekā 100 ha lielās Ostas meža 1 teritorijas iekļaušanu rūpniecības zonā, šādā veidā paverot iespēju to pakļaut vērienīgai, antiekoloģiskai rūpnieciskai apbūvei. «Toreiz tika ignorēti vairāk nekā 1 500 ventspilnieku paraksti. Arī visi opozīcijas deputātu ieteikumi saistībā ar smaku, putekļu un trokšņu ierobežošanu, konstruktīvam darbam mobilizējot pašvaldības, brīvostas un uzņēmēju spēkus, tikuši noraidīti. Ignorēti arī priekšlikumi pilsētas teritorijas plānojuma izmaiņām, lai pakāpeniski attālinātu ostas teritoriju no dzīvojamās zonas. Tā vietā tika nolemts atļaut blakus ostas teritorijai veidot dzīvojamos masīvus, pat viesnīcu un SPA centrus,» atgādina medijs.

«Rezultātā rodas nepatīkams jautājums: vai tur nav darīšana ar mēģinājumu tikt pie kārtējiem labprātīgi obligātajiem ziedojumiem? SIA Ventspils nafta termināls kontekstā tas bija realizēts desmitiem gadu un daļēji realizējās arī 2017.gada pavasarī, kad «nesavtīgajām» amatpersonām izdevās no uzņēmuma noplēst miljoniem lielus nākotnes papildmeslus. Kur nu vēl vairākkārt dzirdētais par desmitgadēm veikto investoru iespaidošanu un izdzenāšanu, kā rezultātā esam palikuši pie tām pašām oglēm!» raksta Ventspils medijs.

Portālā uzsvērts: «Ir skaidrs, ka problēma prasa tūlītēju saimniecisku un saprātīgu risinājumu. Pirmais solis būtu ielu laistīšana, kā tas jau tiek darīts Rīgā, kuras iedzīvotājus arī apgrūtina ogļu putekļi. Tiesa, ar laistīšanu šeit tiešām domāta laistīšana, nevis ūdens migliņas smidzināšana no ielu slaukāmās mašīnas.»

«Taču, ja netipiski karstā vasara un valdošie ziemeļu vēji tiek izmantoti politiskam populismam, ja reālas darbības vietā notiek ventspilnieku rīdīšana pret ostas uzņēmumiem, kuros strādā pašas Ventspils cilvēki, ja ir pamats bažām par kārtējām prettiesiskām un koruptīvām darbībām, tad vienīgais risinājums ir vadošo pašvaldības un brīvostas amatpersonu maiņa. Tikai tad varēs cerēt uz konstruktīvu dialogu un efektīvu risinājumu iespējamību,» pēc tikšanās ar opozīcijas deputātiem secina Ventspilnieks.lv.


Pievienot komentāru

Grēta Tunberga kļūst par The Time gada cilvēku

Zviedru klimata glābšanas aktīviste Grēta Tunberga atzīta par amerikāņu žurnāla The Time gada cilvēku.

No Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas izstājas lidosta Rīga, LDz un Baltijas ekspresis

VAS Latvijas dzelzceļš un VAS Starptautiskā lidosta «Rīga» izstāsies no Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas, kuru vada ASV «melnajā sarakstā» iekļautais Aivars Lembergs.

Somija, noslēdzot prezidentūru, piedāvā bezmaksas mākslīgā intelekta kursu

Somija izvēlējusies noslēgt tās prezidentūru Eiropas Savienībā, piedāvājot visiem ES pilsoņiem bezmaksas iziet tiešsaistes mācību kursu par mākslīgo intelektu.

Linkaits: Lai arī Ventspils brīvostas konti ir slēgti, saimnieciskā darbība ostā turpinās

Lūgts vērtēt aktuālo situāciju Ventspils brīvostā, ministrs norādīja, ka visi Ventspils brīvostas konti ir slēgti, vienlaikus saimnieciskā darbība ostā turpinās – kravas tiek vestas, kuģi ienāk un iziet no ostas.

Pēdējos piecos gados KP konstatējusi 16 karteļa vienošanās

Par smagāko pārkāpumu konkurencei KP šajās karteļu lietās piemērojusi naudas sodus 11,3 miljonu eiro apmērā, kas karteļu dalībniekiem jāiemaksā valsts budžetā.

Kariņš uzdevis Pūcem izvērtēt ASV sankciju ietekmi uz Ventspils domes darbību

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 10.decembrī, ir izdevis steidzamu rezolūciju vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Jurim Pūcem.

NVD atgādina: Ārstniecības iestādēm jānodrošina pacientu pieraksts uz 2020.gadu

Tuvojoties gada nogalei, Nacionālais veselības dienests arvien vairāk saņem pacientu sūdzības par rindu veidošanas kārtības neievērošanu ārstniecības iestādēs, kas nodrošina valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Igaunijā aicina potēt ukraiņu viesstrādniekus pret masalām

Igaunijas Veselības pārvalde izplatījusi ieteikumu uzņēmumiem, kuri nodarbina viesstrādniekus no Ukrainas, nodrošināt viņu vakcināciju saistībā ar slimības uzliesmojumu Ukrainā.

Lai pārņemtu Rīgas un Ventspils ostas, veidos jaunu kompāniju

Ministru kabinets trešdien, 11.decembrī, ārkārtas sēdē nolēmis aicināt Saeimu steidzami veikt grozījumus likumā Par ostām ar kuriem valsts pārvaldībā tiktu pārņemtas Rīgas un Ventspils ostas.

ANO tiesā: Mjanmas līdere noliedz genocīdu pret rohindžām

ANO Starptautiskajā Tiesā Mjanmas līdere Auna Sana Su Či aizstāvējusi savu valsti pret pārmetumiem, ka tās vara pastrādājusi genocīdu pret rohindžu tautības iedzīvotājiem.

Komisija atbalsta grozījumus, kas ļautu Rīgas domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem

Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vairākums nolēma konceptuāli atbalstīt likumu grozījumus, kas Rīgas domes iespējamās ārkārtas vēlēšanās ļautu pašvaldības domi ievēlēt uz vairāk nekā pieciem gadiem.

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt pakalpojumus Lembergam un iestādēm, kas pakļautas ASV sankcijām

FKTK aicina finanšu tirgus dalībniekus nesniegt nekādus finanšu pakalpojumus smagos noziegumos apsūdzētajam un ASV «melnajā sarakstā» iekļautajam Aivaram Lembergam.

Latvijā šogad ar fotoradariem konstatēti 3 179 vinjetes nemaksātāji

Ar fotoradaru palīdzību šogad konstatēti 3 179 kravas automašīnu vadītāji, kuri gan pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu, gan nebija nopirkuši vinjeti jeb samaksājuši nodevu par Latvijas galveno un reģionālo autoceļu lietošanu.

Ugunsgrēks Tartu privātmājā paņem ģimeni

Ugunsgrēkā Tartu pilsētā gājusi bojā piecu cilvēku ģimene, vēsta Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Banka Citadele iegādājas Baltijā strādājošo līzinga kompāniju UniCredit Leasing

Citadele banka iegādāsies 100% SIA UniCredit Leasing akciju, ieskaitot tās Igaunijas un Lietuvas filiāles, tādējādi iegūstot UniCredit Leasing līzinga operācijas Baltijā.

Prognoze: Britu vēlēšanās uzvarēs Džonsona konservatīvie

Lielbritānijas parlamenta ārkārtas vēlēšanās, kas gaidāmas ceturtdien, gaidāma premjerministra Borisa Džonsona Konservatīvās partijas uzvara un parlamenta vairākum izcīnīšana, tā prognozē britu sabiedriskās domas pētnieki YouGov.

Veikti 20% no Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas projektēšanas Rail Baltica ietvaros

Pilnsabiedrība Bererix ir noslēgusi teritoriju, sliežu, pazemes telpu u.c. infrastruktūras topogrāfiskās izpētes un uzmērīšanas darbus.

Valdība par pašvaldību ministra rosināto Rīgas domes atlaišanu lems 17.decembrī

Valdība par vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces rosināto Rīgas domes atlaišanu lems otrdien, 17.decembrī.

Nākamgad ģimenes ārsta apmeklējums daļai iedzīvotāju varētu kļūt dārgāks

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā.

Autovadītājiem: Šorīt ceļi ir slideni, jābrauc uzmanīgāk

Apledojums 11.decembra rītā apgrūtina braukšanu vietām Kurzemē, Zemgalē un Vidzemē pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

ASV liedz Lembergam un ģimenei korumpētības dēļ ieceļot ASV

ASV Valsts Departaments noteicis smagos noziegumos apsūdzētajam Aivaram Lembergam un viņa tuvākiem pieaugušiem ģimenes locekļiem aizliegumu ieceļot ASV, jo Vašingtona uzskata, ka Lembergs kā amatpersona bijis «iesaistīts apjomīgā korupcijā».

Šodien Latvijā sākas gripas epidēmija

Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem.

ReRe būve 1 nodevusi Valsts nekustamajiem īpašumiem Jaunā Rīgas teātra ēku

Pilnsabiedrība ReRe būve 1 otrdien, 10.decembrī, nodevusi VAS Valsts nekustamie īpašumi Jaunā Rīgas teātra ēku.

Valdība vienojas par atbalstu ES mērķim līdz 2050.gadam sasniegt klimatneitralitāti

Valdība vienojās par Latvijas atbalstu Eiropas Savienības mērķim līdz 2050.gadam kļūt par vienu no pirmajiem reģioniem, kas sasniedz siltumnīcefekta gāzu emisiju neto nulles līmeni jeb klimatneitralitāti.

Igauņu ministrs: Rail Baltica tiks pabeigts laikus, līdz 2026.gadam

Lai arī Igaunijā par Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvdarbiem izskanējušas bažas par iespējamu gala termiņa kavēšanu, Igaunijas ekonomisko lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss uzskata, ka darbi tiks pabeigti laikā līdz 2026.gadam.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!