bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 19.08.2018 | Vārda dienas: Melānija, Imanta
LatviaLatvija

Medijs: Ventspils pieputējusi. Kurš vainīgs?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti pieprasa konstruktīvu dialogu un sadarbību starp ostā strādājošajiem uzņēmumiem, Ventspils Brīvostas pārvaldi un pašvaldību, lai atrisinātu un novērstu sūdzības par gaisa piesārņojumu pilsētā. Sadarbības nav, bet «reketa metodes», kādas pielieto gan pilsētas, gan brīvostas pārvaldītāji, problēmu nerisina, bet gan pasliktina, tā viedokļa rakstā pārdomas pēc sarunas ar Ventspils domes opozīcijas deputātiem iesāk portāls Ventspilnieks.lv.

Deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, kuri Ventspils pilsētas domē nostrādājuši ne vienu sasaukumu vien, stāsta, ka ogļu putēšanas problēma ostā bijusi vienmēr, «tikai tās publiska un demonstratīva risināšana variējusies atkarībā no tā, kam bijusi teikšana un arī finansiālais ieguvums no ogļu pārkraušanas uzņēmumiem». «Kamēr Aivars Lembergs (saskaņā ar apsūdzības savāktajiem pierādījumiem) caur ārzonu tīklu pastarpināti guva labumu no Ventspils tirdzniecības ostas un virknes citiem uzņēmumiem, par ogļu putēšanas problēmām pilsētas vadība nesatraucās un to esamību noraidīja. Kad Lembergs ietekmi ostas uzņēmumos zaudēja, «sāka gan putēt, gan smirdēt»,» raksta avīze un portāls Ventspilnieks.lv.

Turpinot: «Laikā, kad Lembergs saņēma labumus praktiski no visiem ostas termināļiem, nevienai no minētajām amatpersonām smakas un putekļi nelikās ne saožamas, ne jūtamas. Tajos laikos blaknes «nejuta» nedz domes darbinieki, nedz atbildīgie speciālisti. Vai tas nozīmē, ka pilsētā neputekļoja un nesmirdēja? Nekā tamlīdzīga! Vienkārši kungi «Lemberga uzņēmumiem» ļāva darīt, ko sirds vēlas, galvenais, lai valūtu straumes plūst «pareizajās ķešās». Arī pašreiz Lembergam tīkamie uzņēmumi «ne smako, ne put». Kā piemēru var minēt SIA Bio-Venta, par kuru pilsētas iedzīvotāji šā gada 5.jūlijā pie slavinoša raksta Ventas Balsī komentāros rakstīja [nerediģēts]: «Un ko tad sacīt par eļļainu nosēdumu uz loga stikliem??? Vai jūs domājat, ka tā eļļas plēvīte plaušās netiek ieelpota??? Un smird, nevis smako pēc piedegušas putras, PĒC ĻĪĶA!!! Bet uz vemšanu tik vai tā velk… bet nu kas nav jāpacieš mums mirstīgiem papīšu maka dēļ…»»

Ventspilnieks.lv norāda, ka «tikmēr putēšanas problēmas «teatrālai risināšanai» klāt ķērušās minēto problēmu radītājamatpersonas – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks». «Šīs personas ir atbildīgas gan par attiecīgo terminālu izveidi pašreizējā veidolā, gan naftas pārkraušanas estakāžu un bioetanola rūpnīcas celtniecību, gan Staldzenes meža iespējamo izciršanu milzīgās rūpnīcas vajadzībām, gan par zivju kombināta kūpināšanas ceha izvietošanu pilsētā.»

Tāpat portālā norādīts, ka «minētās amatpersonas (ar atsevišķiem izņēmumiem) visu atjaunotās brīvvalsts laiku ir vadījušas Ventspils pilsētu un Ventspils Brīvostas pārvaldi, un institūcijas, kuras nosaka pilsētas un brīvostas attīstības stratēģiju ir atbildīgas par visu, kas noticis un notiek Ventspilī, tajā skaitā arī par ostas radītajām blaknēm».

«Ogļu putēšana nav vienīgā vides problēma Ventspilī. Atceroties Jāņa Vītoliņa uzbrukumu pensionāram Ivaram Jansonam, iesūdzot viņu tiesā par goda un cieņas aizskārumu, kas Vītoliņam it kā radies Jansona nemitīgo atgādinājumu dēļ par zivju kombināta izmešu radītajām vides problēmām. Toreiz talkā nāca deputāts Aivis Landmanis ar kolēģiem, un Vītoliņš zaudēja tiesā pret Jansonu,» atgādina portāls.

Tāpat kā piemērs minēta brāļu Landmaņu un Vladislava Šafranska cīņu pret Staldzenes teritorijai pieguļošā vairāk nekā 100 ha lielās Ostas meža 1 teritorijas iekļaušanu rūpniecības zonā, šādā veidā paverot iespēju to pakļaut vērienīgai, antiekoloģiskai rūpnieciskai apbūvei. «Toreiz tika ignorēti vairāk nekā 1 500 ventspilnieku paraksti. Arī visi opozīcijas deputātu ieteikumi saistībā ar smaku, putekļu un trokšņu ierobežošanu, konstruktīvam darbam mobilizējot pašvaldības, brīvostas un uzņēmēju spēkus, tikuši noraidīti. Ignorēti arī priekšlikumi pilsētas teritorijas plānojuma izmaiņām, lai pakāpeniski attālinātu ostas teritoriju no dzīvojamās zonas. Tā vietā tika nolemts atļaut blakus ostas teritorijai veidot dzīvojamos masīvus, pat viesnīcu un SPA centrus,» atgādina medijs.

«Rezultātā rodas nepatīkams jautājums: vai tur nav darīšana ar mēģinājumu tikt pie kārtējiem labprātīgi obligātajiem ziedojumiem? SIA Ventspils nafta termināls kontekstā tas bija realizēts desmitiem gadu un daļēji realizējās arī 2017.gada pavasarī, kad «nesavtīgajām» amatpersonām izdevās no uzņēmuma noplēst miljoniem lielus nākotnes papildmeslus. Kur nu vēl vairākkārt dzirdētais par desmitgadēm veikto investoru iespaidošanu un izdzenāšanu, kā rezultātā esam palikuši pie tām pašām oglēm!» raksta Ventspils medijs.

Portālā uzsvērts: «Ir skaidrs, ka problēma prasa tūlītēju saimniecisku un saprātīgu risinājumu. Pirmais solis būtu ielu laistīšana, kā tas jau tiek darīts Rīgā, kuras iedzīvotājus arī apgrūtina ogļu putekļi. Tiesa, ar laistīšanu šeit tiešām domāta laistīšana, nevis ūdens migliņas smidzināšana no ielu slaukāmās mašīnas.»

«Taču, ja netipiski karstā vasara un valdošie ziemeļu vēji tiek izmantoti politiskam populismam, ja reālas darbības vietā notiek ventspilnieku rīdīšana pret ostas uzņēmumiem, kuros strādā pašas Ventspils cilvēki, ja ir pamats bažām par kārtējām prettiesiskām un koruptīvām darbībām, tad vienīgais risinājums ir vadošo pašvaldības un brīvostas amatpersonu maiņa. Tikai tad varēs cerēt uz konstruktīvu dialogu un efektīvu risinājumu iespējamību,» pēc tikšanās ar opozīcijas deputātiem secina Ventspilnieks.lv.


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: VID meklē «nevainojamu reputāciju». Bezdarba līmenis Latvijā. OIK sarunu turpinājums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Izaugsme; Deputāti; Virzība; Nākotne; Paziņojums; Pārmaiņas.

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.