bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Trešdiena 16.10.2019 | Vārda dienas: Daiga, Dinārs, Dinija
LatviaLatvija

Medijs: Ventspils pieputējusi. Kurš vainīgs?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti pieprasa konstruktīvu dialogu un sadarbību starp ostā strādājošajiem uzņēmumiem, Ventspils Brīvostas pārvaldi un pašvaldību, lai atrisinātu un novērstu sūdzības par gaisa piesārņojumu pilsētā. Sadarbības nav, bet «reketa metodes», kādas pielieto gan pilsētas, gan brīvostas pārvaldītāji, problēmu nerisina, bet gan pasliktina, tā viedokļa rakstā pārdomas pēc sarunas ar Ventspils domes opozīcijas deputātiem iesāk portāls Ventspilnieks.lv.

Deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, kuri Ventspils pilsētas domē nostrādājuši ne vienu sasaukumu vien, stāsta, ka ogļu putēšanas problēma ostā bijusi vienmēr, «tikai tās publiska un demonstratīva risināšana variējusies atkarībā no tā, kam bijusi teikšana un arī finansiālais ieguvums no ogļu pārkraušanas uzņēmumiem». «Kamēr Aivars Lembergs (saskaņā ar apsūdzības savāktajiem pierādījumiem) caur ārzonu tīklu pastarpināti guva labumu no Ventspils tirdzniecības ostas un virknes citiem uzņēmumiem, par ogļu putēšanas problēmām pilsētas vadība nesatraucās un to esamību noraidīja. Kad Lembergs ietekmi ostas uzņēmumos zaudēja, «sāka gan putēt, gan smirdēt»,» raksta avīze un portāls Ventspilnieks.lv.

Turpinot: «Laikā, kad Lembergs saņēma labumus praktiski no visiem ostas termināļiem, nevienai no minētajām amatpersonām smakas un putekļi nelikās ne saožamas, ne jūtamas. Tajos laikos blaknes «nejuta» nedz domes darbinieki, nedz atbildīgie speciālisti. Vai tas nozīmē, ka pilsētā neputekļoja un nesmirdēja? Nekā tamlīdzīga! Vienkārši kungi «Lemberga uzņēmumiem» ļāva darīt, ko sirds vēlas, galvenais, lai valūtu straumes plūst «pareizajās ķešās». Arī pašreiz Lembergam tīkamie uzņēmumi «ne smako, ne put». Kā piemēru var minēt SIA Bio-Venta, par kuru pilsētas iedzīvotāji šā gada 5.jūlijā pie slavinoša raksta Ventas Balsī komentāros rakstīja [nerediģēts]: «Un ko tad sacīt par eļļainu nosēdumu uz loga stikliem??? Vai jūs domājat, ka tā eļļas plēvīte plaušās netiek ieelpota??? Un smird, nevis smako pēc piedegušas putras, PĒC ĻĪĶA!!! Bet uz vemšanu tik vai tā velk… bet nu kas nav jāpacieš mums mirstīgiem papīšu maka dēļ…»»

Ventspilnieks.lv norāda, ka «tikmēr putēšanas problēmas «teatrālai risināšanai» klāt ķērušās minēto problēmu radītājamatpersonas – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks». «Šīs personas ir atbildīgas gan par attiecīgo terminālu izveidi pašreizējā veidolā, gan naftas pārkraušanas estakāžu un bioetanola rūpnīcas celtniecību, gan Staldzenes meža iespējamo izciršanu milzīgās rūpnīcas vajadzībām, gan par zivju kombināta kūpināšanas ceha izvietošanu pilsētā.»

Tāpat portālā norādīts, ka «minētās amatpersonas (ar atsevišķiem izņēmumiem) visu atjaunotās brīvvalsts laiku ir vadījušas Ventspils pilsētu un Ventspils Brīvostas pārvaldi, un institūcijas, kuras nosaka pilsētas un brīvostas attīstības stratēģiju ir atbildīgas par visu, kas noticis un notiek Ventspilī, tajā skaitā arī par ostas radītajām blaknēm».

«Ogļu putēšana nav vienīgā vides problēma Ventspilī. Atceroties Jāņa Vītoliņa uzbrukumu pensionāram Ivaram Jansonam, iesūdzot viņu tiesā par goda un cieņas aizskārumu, kas Vītoliņam it kā radies Jansona nemitīgo atgādinājumu dēļ par zivju kombināta izmešu radītajām vides problēmām. Toreiz talkā nāca deputāts Aivis Landmanis ar kolēģiem, un Vītoliņš zaudēja tiesā pret Jansonu,» atgādina portāls.

Tāpat kā piemērs minēta brāļu Landmaņu un Vladislava Šafranska cīņu pret Staldzenes teritorijai pieguļošā vairāk nekā 100 ha lielās Ostas meža 1 teritorijas iekļaušanu rūpniecības zonā, šādā veidā paverot iespēju to pakļaut vērienīgai, antiekoloģiskai rūpnieciskai apbūvei. «Toreiz tika ignorēti vairāk nekā 1 500 ventspilnieku paraksti. Arī visi opozīcijas deputātu ieteikumi saistībā ar smaku, putekļu un trokšņu ierobežošanu, konstruktīvam darbam mobilizējot pašvaldības, brīvostas un uzņēmēju spēkus, tikuši noraidīti. Ignorēti arī priekšlikumi pilsētas teritorijas plānojuma izmaiņām, lai pakāpeniski attālinātu ostas teritoriju no dzīvojamās zonas. Tā vietā tika nolemts atļaut blakus ostas teritorijai veidot dzīvojamos masīvus, pat viesnīcu un SPA centrus,» atgādina medijs.

«Rezultātā rodas nepatīkams jautājums: vai tur nav darīšana ar mēģinājumu tikt pie kārtējiem labprātīgi obligātajiem ziedojumiem? SIA Ventspils nafta termināls kontekstā tas bija realizēts desmitiem gadu un daļēji realizējās arī 2017.gada pavasarī, kad «nesavtīgajām» amatpersonām izdevās no uzņēmuma noplēst miljoniem lielus nākotnes papildmeslus. Kur nu vēl vairākkārt dzirdētais par desmitgadēm veikto investoru iespaidošanu un izdzenāšanu, kā rezultātā esam palikuši pie tām pašām oglēm!» raksta Ventspils medijs.

Portālā uzsvērts: «Ir skaidrs, ka problēma prasa tūlītēju saimniecisku un saprātīgu risinājumu. Pirmais solis būtu ielu laistīšana, kā tas jau tiek darīts Rīgā, kuras iedzīvotājus arī apgrūtina ogļu putekļi. Tiesa, ar laistīšanu šeit tiešām domāta laistīšana, nevis ūdens migliņas smidzināšana no ielu slaukāmās mašīnas.»

«Taču, ja netipiski karstā vasara un valdošie ziemeļu vēji tiek izmantoti politiskam populismam, ja reālas darbības vietā notiek ventspilnieku rīdīšana pret ostas uzņēmumiem, kuros strādā pašas Ventspils cilvēki, ja ir pamats bažām par kārtējām prettiesiskām un koruptīvām darbībām, tad vienīgais risinājums ir vadošo pašvaldības un brīvostas amatpersonu maiņa. Tikai tad varēs cerēt uz konstruktīvu dialogu un efektīvu risinājumu iespējamību,» pēc tikšanās ar opozīcijas deputātiem secina Ventspilnieks.lv.


Pievienot komentāru

Tallinai velosatiksmes stratēģijas ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro

Tallinas velosatiksmes stratēģijas 2018. – 2027.gadam pilnīga ieviešana varētu izmaksāt 195 miljonus eiro, paudis pilsētas vicemērs Kalle Klandorfs.

LU iegūst 39.vietu starptautiski atzītā universitāšu reitingā

Latvijas Universitāte no Latvijas augstskolām ieguvusi augstākos rezultātus starptautiski atzītajā Jauno Eiropas un Centrālāzijas valstu reitingā, ieņemot 39.vietu.

Mencu nozvejas kvotas Baltijas jūras austrumos samazina par 92%

ES Lauksaimniecības un zivsaimniecības ministru padomes sēdē Luksemburgā apstiprinātas nozvejas kvotas Baltijas jūrā nākamajam gadam, tostarp mencu nozvejas kvota Baltijas jūras austrumos samazināta par 92%.

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot tiesas konfiscētos 29 miljonus eiro, kas saistīti ar bijušajām ukraiņu amatpersonām

Ukraina varētu pieprasīt Latvijai atdot ar bijušajām augsta ranga Ukrainas amatpersonām saistītos 29 miljonus eiro, kurus Rīgas apgabaltiesa atzinusi par noziedzīgi iegūtiem un konfiscējusi.

Lietuvā ieradušies ASV karavīri

Lietuvā ieradušies pirmie karavīri no ASV rotācijas spēkiem ASV spēki Lietuvā atradīsies līdz 2020.gada pavasarim, vēsta Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

Valdība lemj: Latvijā būs 39 pašvaldības

Ministru kabinets otrdien, 15.oktobrī, atbalstījis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas piedāvā reformas rezultātā 119 pašvaldību vietā Latvijā izveidot 39 vietvaras.

Vēsture atkārtojas: Ar Lembergu saistīts medijs atsauc nepatiesas ziņas par Meroni

Kārtējo reizi ar Lembergu saistīts medijs spiests atzīties melos un atsaukt savus nepamatotos izteikumus, kas vērsti pret advokātu Rudolfu Meroni. Šoreiz atsaukumu publicējusi Neatkarīgā Rīta Avīze.

Mediķi rīkos plašu protestu saistībā ar finansējuma samazinājumu nozarei

Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības padome lēmusi rīkot protesta akcijas saistībā veselības finansējuma samazinājumu.

Apstiprināta jaunā RB Rail padome

Akcionāru sapulcē otrdien, 15.oktobrī, apstiprināta Rail Baltica kopuzņēmuma RB Rail padome, informē uzņēmumā.

Tiesai nodota seksuāla rakstura noziegumos apsūdzētā priestera Zeiļas lieta; viens no apsūdzētajiem miris

Prokuratūra nodevusi Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesai krimināllietu, kurā par seksuāla rakstura noziegumiem apsūdzēti divi vīrieši, tai skaitā Rēzeknes-Aglonas diecēzes priesteris Pāvels Zeiļa, savukārt vēl viens apsūdzētais šogad miris.

Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss: Latvija 18.vietā un uzlabojumi minimāli

Latvijas starp Eiropas Savienības dalībvalstīm dzimumu līdztiesības ziņā ieņem 18.vietu, liecina Eiropas Dzimumu līdztiesības indekss 2019.

Bordāns: Sistēma AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora amatos vēlas savus cilvēkus

Ir ziņas, ka sistēma gatavo sev mantiniekus un vēlas apstiprināt savus pietuvinātos cilvēkus, runājot par reformām tieslietu sistēmā, tai skaitā arī AT priekšsēdētāja un Ģenerālprokurora nomaiņu, izteicies tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Spānijā vardarbīgas sadursmes pēc katalāņu politiķu notiesāšanas

Spānijas autonomajā reģionā Katalonijā izcēlušas masu protesta akcijas un sadursmes ar policiju pēc tam, kad Spānijas Augstākā tiesa deviņus katalāņu politiķus notiesājusi uz deviņiem līdz 13 gadiem cietumā.

Sākas nedēļa, kad jāvienojas par Brexit. Britu mārciņas vērtība krītas

Britu mārciņas vērtība kritusies pret eiro un ASV dolāru, sākoties nedēļai, kurā Lielbritānijai un Eiropas Savienībai vajadzētu panākt Brexit vienošanos.

Vienotība: Rīgas dome mēģina saglabāt likvidējamā Riga.lv struktūru

Vienotības Rīgas domes frakcijai ir bažas, ka Rīgas pilsētas nākamā gada budžetā iecerēts par gandrīz miljonu eiro palielināt finansējumu Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļai, saglabājot likvidējamā Riga.lv struktūru.

ASV ar sankcijām soda Turciju par iebrukumu Sīrijā

ASV prezidents Donalds Tramps pavēstījis, ka izdevis rīkojumu par sankcijām pret NATO sabiedrotās Turcijas amatpersonām un ievedmuitas noteikšanu turku tēraudam, kā arī prasījis valstij izbeigt iebrukumu kaimiņvalstī Sīrijā.

Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

KNAB aiztur Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizdomās par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu mantkārīgā nolūkā aizturējis Salaspils pašvaldības uzņēmuma Valgums-S valdes locekli Ilgoni Igauni.

Koalīcija vienojas atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnējo konceptu papildinot ar trim jaunām pašvaldībām

Valdības partijas vienojušās atbalstīt administratīvi teritoriālo reformu, sākotnēji piedāvāto modeli papildinot ar trim jaunām pašvaldībām.

Medijs atgādina par Lemberga pietuvināto nāves gadījumiem

«Neviens no četriem manis pieminētajiem, man zināmajiem ļaudīm man nekad neatstāja ne psiholoģiski vāja, ne arī slimīga cilvēka iespaidu, kam pusmūžā būtu kādi būtiski veselības traucējumi.»

Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par nabadzības izskaušanu veicinošiem pētījumiem

Šā gada Nobela prēmija ekonomikā piešķirta trim amerikāņu zinātniekiem par pētījumiem, kas veicinājuši nabadzības mazināšanu pasaulē, paziņojusi Zviedrijas Karaliskā zinātņu akadēmija.

Vecākiem Igaunijā automātiski piešķirs ģimenes pabalstus

Vecākiem Igaunijā vairs nevajadzēs pieteikties ģimenes pabalstiem un tie tiks piešķirti automātiski, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.

Bažās par drošības riskiem Igaunijas IT ministre Huawei nomaina pret iPhone

Sekojot valsts iestāžu brīdinājumiem par drošības riskiem, Igaunijas informāciju tehnoloģiju ministre Kerta Kingo savu Huawei viedtālruni iemainījusi pret iPhone, informē Igaunijas sabiedriskais medijs ERR.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site! -->