bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.02.2019 | Vārda dienas: Haralds, Almants
LatviaLatvija

Medijs: Ventspils pieputējusi. Kurš vainīgs?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputāti pieprasa konstruktīvu dialogu un sadarbību starp ostā strādājošajiem uzņēmumiem, Ventspils Brīvostas pārvaldi un pašvaldību, lai atrisinātu un novērstu sūdzības par gaisa piesārņojumu pilsētā. Sadarbības nav, bet «reketa metodes», kādas pielieto gan pilsētas, gan brīvostas pārvaldītāji, problēmu nerisina, bet gan pasliktina, tā viedokļa rakstā pārdomas pēc sarunas ar Ventspils domes opozīcijas deputātiem iesāk portāls Ventspilnieks.lv.

Deputāti Aivis Landmanis un Ivars Landmanis, kuri Ventspils pilsētas domē nostrādājuši ne vienu sasaukumu vien, stāsta, ka ogļu putēšanas problēma ostā bijusi vienmēr, «tikai tās publiska un demonstratīva risināšana variējusies atkarībā no tā, kam bijusi teikšana un arī finansiālais ieguvums no ogļu pārkraušanas uzņēmumiem». «Kamēr Aivars Lembergs (saskaņā ar apsūdzības savāktajiem pierādījumiem) caur ārzonu tīklu pastarpināti guva labumu no Ventspils tirdzniecības ostas un virknes citiem uzņēmumiem, par ogļu putēšanas problēmām pilsētas vadība nesatraucās un to esamību noraidīja. Kad Lembergs ietekmi ostas uzņēmumos zaudēja, «sāka gan putēt, gan smirdēt»,» raksta avīze un portāls Ventspilnieks.lv.

Turpinot: «Laikā, kad Lembergs saņēma labumus praktiski no visiem ostas termināļiem, nevienai no minētajām amatpersonām smakas un putekļi nelikās ne saožamas, ne jūtamas. Tajos laikos blaknes «nejuta» nedz domes darbinieki, nedz atbildīgie speciālisti. Vai tas nozīmē, ka pilsētā neputekļoja un nesmirdēja? Nekā tamlīdzīga! Vienkārši kungi «Lemberga uzņēmumiem» ļāva darīt, ko sirds vēlas, galvenais, lai valūtu straumes plūst «pareizajās ķešās». Arī pašreiz Lembergam tīkamie uzņēmumi «ne smako, ne put». Kā piemēru var minēt SIA Bio-Venta, par kuru pilsētas iedzīvotāji šā gada 5.jūlijā pie slavinoša raksta Ventas Balsī komentāros rakstīja [nerediģēts]: «Un ko tad sacīt par eļļainu nosēdumu uz loga stikliem??? Vai jūs domājat, ka tā eļļas plēvīte plaušās netiek ieelpota??? Un smird, nevis smako pēc piedegušas putras, PĒC ĻĪĶA!!! Bet uz vemšanu tik vai tā velk… bet nu kas nav jāpacieš mums mirstīgiem papīšu maka dēļ…»»

Ventspilnieks.lv norāda, ka «tikmēr putēšanas problēmas «teatrālai risināšanai» klāt ķērušās minēto problēmu radītājamatpersonas – Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Guntis Blumbergs un Didzis Ošenieks». «Šīs personas ir atbildīgas gan par attiecīgo terminālu izveidi pašreizējā veidolā, gan naftas pārkraušanas estakāžu un bioetanola rūpnīcas celtniecību, gan Staldzenes meža iespējamo izciršanu milzīgās rūpnīcas vajadzībām, gan par zivju kombināta kūpināšanas ceha izvietošanu pilsētā.»

Tāpat portālā norādīts, ka «minētās amatpersonas (ar atsevišķiem izņēmumiem) visu atjaunotās brīvvalsts laiku ir vadījušas Ventspils pilsētu un Ventspils Brīvostas pārvaldi, un institūcijas, kuras nosaka pilsētas un brīvostas attīstības stratēģiju ir atbildīgas par visu, kas noticis un notiek Ventspilī, tajā skaitā arī par ostas radītajām blaknēm».

«Ogļu putēšana nav vienīgā vides problēma Ventspilī. Atceroties Jāņa Vītoliņa uzbrukumu pensionāram Ivaram Jansonam, iesūdzot viņu tiesā par goda un cieņas aizskārumu, kas Vītoliņam it kā radies Jansona nemitīgo atgādinājumu dēļ par zivju kombināta izmešu radītajām vides problēmām. Toreiz talkā nāca deputāts Aivis Landmanis ar kolēģiem, un Vītoliņš zaudēja tiesā pret Jansonu,» atgādina portāls.

Tāpat kā piemērs minēta brāļu Landmaņu un Vladislava Šafranska cīņu pret Staldzenes teritorijai pieguļošā vairāk nekā 100 ha lielās Ostas meža 1 teritorijas iekļaušanu rūpniecības zonā, šādā veidā paverot iespēju to pakļaut vērienīgai, antiekoloģiskai rūpnieciskai apbūvei. «Toreiz tika ignorēti vairāk nekā 1 500 ventspilnieku paraksti. Arī visi opozīcijas deputātu ieteikumi saistībā ar smaku, putekļu un trokšņu ierobežošanu, konstruktīvam darbam mobilizējot pašvaldības, brīvostas un uzņēmēju spēkus, tikuši noraidīti. Ignorēti arī priekšlikumi pilsētas teritorijas plānojuma izmaiņām, lai pakāpeniski attālinātu ostas teritoriju no dzīvojamās zonas. Tā vietā tika nolemts atļaut blakus ostas teritorijai veidot dzīvojamos masīvus, pat viesnīcu un SPA centrus,» atgādina medijs.

«Rezultātā rodas nepatīkams jautājums: vai tur nav darīšana ar mēģinājumu tikt pie kārtējiem labprātīgi obligātajiem ziedojumiem? SIA Ventspils nafta termināls kontekstā tas bija realizēts desmitiem gadu un daļēji realizējās arī 2017.gada pavasarī, kad «nesavtīgajām» amatpersonām izdevās no uzņēmuma noplēst miljoniem lielus nākotnes papildmeslus. Kur nu vēl vairākkārt dzirdētais par desmitgadēm veikto investoru iespaidošanu un izdzenāšanu, kā rezultātā esam palikuši pie tām pašām oglēm!» raksta Ventspils medijs.

Portālā uzsvērts: «Ir skaidrs, ka problēma prasa tūlītēju saimniecisku un saprātīgu risinājumu. Pirmais solis būtu ielu laistīšana, kā tas jau tiek darīts Rīgā, kuras iedzīvotājus arī apgrūtina ogļu putekļi. Tiesa, ar laistīšanu šeit tiešām domāta laistīšana, nevis ūdens migliņas smidzināšana no ielu slaukāmās mašīnas.»

«Taču, ja netipiski karstā vasara un valdošie ziemeļu vēji tiek izmantoti politiskam populismam, ja reālas darbības vietā notiek ventspilnieku rīdīšana pret ostas uzņēmumiem, kuros strādā pašas Ventspils cilvēki, ja ir pamats bažām par kārtējām prettiesiskām un koruptīvām darbībām, tad vienīgais risinājums ir vadošo pašvaldības un brīvostas amatpersonu maiņa. Tikai tad varēs cerēt uz konstruktīvu dialogu un efektīvu risinājumu iespējamību,» pēc tikšanās ar opozīcijas deputātiem secina Ventspilnieks.lv.


Pievienot komentāru

Darba tirgus vēl arvien būs ekonomikas karstais punkts, tā ekonomisti

Lai arī bezdarba līmenis Latvijā pērn strauji samazinājies līdz 7,4%, tas joprojām ir augstāks nekā Igaunijā un Lietuvā. Ja Igaunijā bezdarba līmenis sākotnēji bijis zemāks, atšķirība ar Lietuvu izveidojusies dažu pēdējo gadu laikā. Tas liek domāt, ka arī Latvijā labvēlīgas ekonomiskās attīstības gadījumā iespējama vēl straujāka bezdarba līmeņa samazināšanās, komentē FM.

Nedēļas nogalē vairākas partijas publiskos EP vēlēšanu kandidātu sarakstus

Nedēļas nogalē partiju apvienība Attīstībai/Par!, kā arī Jaunā Vienotība publiskos savus pilnos Eiropas Parlamenta vēlēšanu kandidātu sarakstus.

Vējonis Merkelei: Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte

«Jau šobrīd Latvijas un Vācijas ekonomiskās attiecības raksturo pieaugoša tirdzniecības intensitāte. Vienlaikus esam gatavi jaunu sadarbības virzienu attīstībai, ko apliecina arī plašā Latvijas biznesa delegācija, kas man pievienosies Hamburgā,» norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis Vācijas Federālajai kanclerei Angelai Merkelei.

Latvijā janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad janvārī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati. Gada inflācija Latvijā janvārī bijusi 2,9%. Augstāka inflācija nekā Latvijā janvārī bijusi vien Rumānijā.

Tiesu izpildītāji: Piedzītos līdzekļus glabā Valsts kasē, un piekļūt noziedzīgi tiem nevar

Tiesu izpildītāju atgūtie līdzekļi tiek ieskaitīti Valsts kasē, un tiem nav iespējams piekļūt noziedzīgā ceļā, atgādina Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes pārstāvis Jānis Basevičs.

Roņu laiks klāt: Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais ronēns

Saulkrastu pludmalē atrasts pirmais šā gada ronēns, kas liecina, ka pavisam drīz Latvijas piekrastē parādīsies arvien vairāk mazuļu. Tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina atpūtniekus brīvdienās, baudot pastaigas pludmalē, būt uzmanīgiem un, sastopot piekrastē ronēnus, tiem netuvoties un tos netraucēt – tie visticamāk piekrastē izlīduši sasildīties un uzkrāt spēkus.

AT departamentā: Tiesā saņemto kasācijas sūdzību kvalitāte joprojām pieklibo

Augstākās tiesas Senāta Civillietu departamenta priekšsēdētājs Aigars Strupišs norādīja, ka kasācijas sūdzību kvalitāte diemžēl joprojām pieklibojot. Lai gan esot daudz kvalitatīvi uzrakstītu sūdzību, tomēr liela daļa satur lūgumus pārskatīt lietas apstākļus.

Baltijas jauniešu vidū augstākie pašnāvību rādītāji ES

Baltijas valstu jauniešu vidū ir vieni no augstākajiem pašnāvību rādītājiem ES, liecina pētījums par jauniešu labbūtību Baltijas valstīs.

Krievijas netīrās naudas atmaskotājs ziņos par Swedbank darījumiem Baltijā

Britu investors un Krievijas netīrās naudas plūsmu atmaskotājs Bils Brouders paziņojis, ka grasās vērsties Zviedrijas tiesībsargājošās iestādēs, uz aizdomu pamata par Swedbank iespējamu saikni ar naudas atmazgāšanas darījumiem Baltijā, tā Reuters.

Bezdarbs 2018.gadā Latvijā samazinājies līdz 7,4%

2018.gadā 72,8 tūkstoši iedzīvotāju bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Gada laikā ilgstošo bezdarbnieku, kuri nevar atrast darbu 12 mēnešus un ilgāk, skaits saruka par 1,8 tūkstošiem un 2018.gadā bija 30,3 tūkstoši.

Latvijā nodarbinātība 2018.gadā – 64,5%

2018.gadā Latvijā bija nodarbināti 909,4 tūkstoši jeb 64,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Tallinas lidostas vadītāja maina darbu; kļūst par AS Tallink Grupp valdes locekli

AS Tallink Grupp padomē par valdes locekli iecelta līdzšinējā Tallinas lidostas vadītāja Pireta Mirka-Dibuā, kura savu darbu kompānijā sāks šī gada 15.aprīlī, vēsta uzņēmuma paziņojums biržā.

Rehabilitācijas centrā Poga konsultāciju skaits palielinājies par 60%

Kopš rehabilitācijas centra Poga atklāšanas pagājuši trīs gadi un šo laikā rehabilitācijas centrs katru gadu uzņēmis vairāk nekā 500 pacientus, kopumā sniedzot piecus tūkstošus konsultāciju un vairāk nekā 21 tūkstoti nodarbību mazajiem pacientiem.

Igaunijā raķete izšauta pilota kļūdas dēļ, taču vēl nav atrasta

Kara aviācijas raķete, kas pērn netīši izšauta Igaunijā, tikusi palaista pilota spāņu pilota kļūdas dēļ, tā izmeklēšanā secinājis Igaunijas aizsardzības resors. Izmeklētājiem gan nav izdevies uziet pašu raķeti, kas joprojām var būt bīstama.

VID valsts budžetā janvārī iekasējis par 2,5% vairāk, nekā plānots

Valsts ieņēmumu dienests šogad janvārī valsts budžetā iekasējis 781,045 miljonus eiro, kas ir par 19,052 miljoniem eiro jeb 2,5% vairāk, nekā plānots, liecina dienesta informācija.

Bīstamo bedru dēļ Čaka ielā nosaka ātruma ierobežojumu – līdz 30 km/h

No piektdienas, 22.februāra, Aleksandra Čaka ielā posmā no Ģertrūdes ielas līdz Jorģa Zemitāna tiltam, abos braukšanas virzienos, noteikts atļautā braukšanas ātruma ierobežojums līdz 30 kilometriem stundā.

Latviešu likumsargi palīdz vācu kolēģiem «Krievijas mazgātavas» lietas izmeklēšanā

Vācijās tiesībsargājošās iestādes pabeigušas «Krievijas mazgātavas» naudas atmazgāšanas lietas izmeklēšanu, kuras atrisināšanā palīdzējusi arī Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde, informē Valsts policija.

Briti mīkstina prasības par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu

Londona pieteikusi savu prasību maiņu smagajās Brexit sarunās, šķietami atsakoties no izstāšanās līguma grozījumu prasības, lai panāktu, ka Eiropas Savienība valstij dod jaunas garantijas jautājumā par Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējumu.

Plāno pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu

Ņemot vērā tehnoloģisko attīstību mērīšanas līdzekļu jomā, Ekonomikas ministrija rosina pagarināt jaunākās paaudzes ūdens skaitītāju pārbaudes periodu.

Nelāgā «kūlas sezona» atklāta ar sešiem ugunsgrēkiem

Ceturtdien, 21.februārī, ugunsdzēsēji glābēji reģistrēja pirmos sešus kūlas ugunsgrēkos šogad. Šā gada pirmais kūlas ugunsgrēks dzēsts Ugālē, kur pērnā zāle dega pushektāra platībā un, iespējams, kūla aizdegusies no nepieskatīta ugunskura.

Par cilvēktirdzniecību aizdomās turētā Zeiļa lieta nodota kriminālvajāšanai

Valsts policija piektdien, 22.februārī, nodevusi prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai kriminālprocesu par cilvēku tirdzniecību un seksuālu vardarbību pret personām, izmantojot to bezpalīdzības stāvokli. Izsecināms, ka tā ir Rēzeknes–Aglonas diecēzes priestera Pāvela Zeiļa lieta, kurā par aizdomās turētiem atzīti trīs 60 – 73 gadus veci vīrieši, tai skaitā, pats priesteris.

Slovākijā žurnālista slepkavības gadadienu aizvada ar masu mītiņiem

Slovākijā vairāki desmiti tūkstoši cilvēku pulcējušies uz mītiņiem pirmajā gadadienā kopš pētnieciskā žurnālista Jāna Kuceka un viņa dzīvesbiedres slepkavības, kas pērn izraisīja Slovākijas valdības demisiju. Mītiņos pausta vilšanās, ka slepkavības joprojām nav atklātas.

Sākas traktortehnikas valsts tehnisko apskašu sezona

Ar 2019.gada martu Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra atklāj lauksaimniecības sezonas sākumu ­– tā dosies maksimāli tuvu traktortehnikas atrašanās vietai veikt valsts tehnisko apskati, informē aģentūras sabiedrisko attiecību speciālists Jānis Mergups-Kutraitis.

Autovadītāju ievērībai: ceļi ar grants segumu daudzviet apledo

Visā valsts teritorijas gaisa temperatūra ir zem  nulles un īpaši slideni daudzviet kļuvuši ceļi, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu, tie ir grants seguma ceļi, pārsvarā vietējās nozīmes.