Kuru Covid-19 vakcīnu šobrīd var dabūt? Atbild Veselības ministrija

Ik pa laikam rodas jautājums, ar kuru vakcīnu varētu potēties pret Covid-19 un kuru izvēlēties. Lai gan Latvijā netiek nodrošinātas izvēles iespējas, šobrīd lielajos vakcinācijas centros ir iespējams tikt pie Pfizer/BioNTech ražotās vakcīnas pret vīrusu Covid-19, BNN noskaidroja Veselības ministrijā.

Savukārt vakcīnu skaita sadali pa reģioniem ministrijā skaidro, ka ikvienā centrā tiek nogādāts tāds vakcīnu apjoms, cik paredzēts vakcinēt iedzīvotājus, kuri iepriekš pieteikušies.

Proti, potes tiek iedalītas, pamatojoties uz vakcinācijas veicēju – ārstniecības iestāžu un ģimenes ārstu – pieprasījumiem.

Pieprasīto apjomu nosaka gan līdz šim esošo rindu lielums pie vakcinācijas veicējiem, gan arī plānoto pierakstu laiku atvēršana vietnē manavakcina.lv, kā arī vakcinācijas veicēju ieplānoto darba kolektīvu vakcinācijas apjomi.

Šobrīd vakcinācija notiek ar Latvijā saņemto ražotāju vakcīnām, kas ir Pfizer/BioNTechModerna, Janssen un AstraZeneca. Ar pēdējām trim potēšana norit pie ģimenes ārstiem.

Lasiet arī: BNN PĒTA: Lietuvā veidos «Iespēju pasi» vakcinētiem un izslimojušiem iedzīvotājiem, taču nav vienprātības par tās lietderību

Veselības ministrijā arī norāda, ka iespējas izvēlēties konkrēta ražotāja poti pagaidām netiek nodrošinātas.

Kā liecina Nacionālā veselības dienesta dati, ceturtdien, 6.maijā, pie vakcīnas tikuši 15 549 cilvēki, kas ir līdz šim lielākais vienā dienā sapotēto cilvēku skaits. Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 291 988 cilvēki, bet potēšanās procesu noslēgušas 68 308 personas. Kopumā valstī veiktas 360 296 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas