Kustība Par! pievienojas Eiropas liberāļu saimei

Kustība Par! piektdien, 25.oktobrī, vienbalsīgi tika uzņemta Eiropas partijā Liberāļu un demokrātu alianse Eiropai (ALDE), ziņo politiskais spēks.

ALDE ir trešā lielākā Eiropas politiskā partija, kurā ir 68 dalībpartijas no visām Eiropas Savienības (ES) valstīm un vairāki tūkstoši individuālo biedru. Tās ikgadējā kongresā Atēnās Kustību Par! pārstāv tās Domes priekšsēdētāja Marija Golubeva.

Kustības Par! vadītājs Daniels Pavļuts: «Pilnvērtīga dalība Eiropas liberāļu saimē ļaus mūsu partijai straujāk attīstīties un lietpratīgāk piedalīties Eiropas politiku viedošanā gan Latvijā, gan Briselē. Kustība Par! ir politikā ar ilgtermiņa skatu un darbojas arī pāri Latvijas robežām.»

ALDE pamatvērtības ir brīvība, tiesiskums, cilvēktiesības, tolerance un solidaritāte atvērtā sabiedrībā. Kopā ar franču liberāļiem ALDE veido trešo lielāko frakciju Eiropas Parlamentā (Renew Europe), kuru pārstāv septiņu ES valstu premjeri un pieci Eiropas komisāri.

Kustība Par! lēmumu par pievienošanaos ALDE pieņēma pēc veiksmīgā starta Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kurās apvienības Attīstībai/Par! saraksts saņēma 12% vēlētāju balsu un par Eiropas Parlamenta deputātu kļuva Ivars Ijabs.

Kustība Par! ir jau otrā Latvijas politiskā partija, kas kļuvusi par ALDE biedru. Līdz šim tajā darbojās partija Latvijas attīstībai.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas