Ķuža draudzība ar padomju VDK darboni Savicki netraucē JV kopā ar viņu startēt Rīgas domes vēlēšanās

Ints Ķuzis

Bijušais Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis pievienojies partiju apvienībai Jaunā Vienotība (JV) un grasās startēt gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, BNN uzzināja partijā.

Ķuzis ievēlēšanas gadījumā gatavs darboties pie korupcijas apkarošanas un drošības jautājumiem. Jāatzīmē, ka pirms atkāpšanās no amata Ķuzis Valsts policijas 101.jubilejas svinībās tika manīts, dejodams ar hokeja kluba Dinamo un Krievijas gāzes kompānijas Itera Latvija šefu Juri Savicki.

Internetā tika ievietots video, kā Ķuzis dejo ar Savicki ar piebildi, ka Savickis padomju laikā bija augstu stāvošs PSRS VDK virsnieks,  video materiālu ievietoja Jaunās konservatīvas partijas politiķis, Rīgas domes deputāts Valters Bergs.

Pie video pievienotajā komentāra Bergs apsveic visus policijas darbiniekus svētkos, vienlaikus piebilstot, ka «jau kuro gadu policijas svētkos uzdodu sev jautājumu, ko te dara Juris Savickis, kurš visu vakaru pavada kopīgi ar Valsts policijas vadību».

Berga ieskatā, Juris Savickis ir politikā «angažēts gāzes miljonārs», Itera Latvija boss, hokeja kluba Dinamo Rīga valdes priekšsēdētājs.

Tikmēr partijas Vienotība Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis, kā arī partijas valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens pauž gandarījumu par Ķuža pievienošanos partijai.

Partijas Vienotība Rīgas domes frakcijas priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (no kreisās), policijas ģenerālis Ints Ķuzis un Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens piedalās partiju apvienības Jaunā Vienotība preses brīfingā par gatavošanos Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām.

Partijas Vienotība domes un apvienības Jaunā Vienotība kopsēde, kurā tiks prezentēta programma un saraksts Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, notiks 7.martā, informē partijā.

BNN jau ziņoja, ka Saeima 13.februārī nolēma atlaist Rīgas domi. Dome gan vēl darbu turpina, jo Rīgas domes atlaišanas likums stāsies spēkā nākamajā dienā pēc tā izsludināšanas, par ko lēmumu ne agrāk kā desmitā dienā un ne vēlāk kā divdesmit pirmā dienā pēc pieņemšanas pieņem Valsts prezidents Egils Levits.

Pašvaldības ārkārtas vēlēšanas plānotas 25.aprīlī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas