bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 18.08.2018 | Vārda dienas: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
LatviaLatvija

Kučinska valdība izmanto un tērē Vienotības «ražas augļus», saka Abu Meri

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru prezidents Māris Kučinskis

«Laikā, kad Laimdota Straujuma bija premjerministre, Vienotība darīja visu, lai valsts budžets būtu ar plus zīmi. Šobrīd, premjera amatu ieņemot Mārim Kučinskim, tiek tērēts un lietots viss, ko paveica Vienotība. Tas ir tā, it kā mēs būtu uzbūvējuši māju no pašiem pamatiem, bet, kad tā pabeigta, mājā sāk dzīvot kāds cits. To, protams, veicinājušas arī Vienotības kļūdas – politiskā spēka iekšējo intrigu dēļ mēs zaudējām valdību, un mūsu «ražas augļus» tagad izmanto Kučinska valdība, intervijā ar BNN atzīst Vienotības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri.

Deputāts uzskata, ka Zaļo un Zemnieku savienība (ZZS) kļuva par premjera partiju laikā, kad Vienotība Latvijas ekonomikas galvenās problēmas jau bija atrisinājusi. «Proti, pēckrīzes gados mūsu uzdevums bija sakārtot Latvijas tautsaimniecību no fiskālā viedokļa. Gan Valda Dombrovska, gan Laimdotas Straujumas premjerēšanas laikā netika pieļautas kļūdas – gluži pretēji, ar savu ieguldīto darbu viņi ir uzlabojuši Latvijas ekonomiku. Viņi strādāja pie tā, lai aizsardzībai tiktu atvēlēti vismaz 2% no IKP, lai būtu laba indeksācija pensijām, lai palielinātu minimālās algas. Pēckrīzes laikā Vienotībai vajadzēja izdarīt visu, lai ekonomisko situāciju valstī uzlabotu. Mēs nevarējām tai laikā jau «plūkt augļus». Tas ir kā biznesā – pirmos pāris gadus nav nekādas peļņas – uzņēmumā ir daudz jāiegulda. Tu strādā dienu un nakti un tikai pēc tiem pāris gadiem būs pirmā peļņa. Sanāk, ka tajos gados, kad bijām valdībā, proti, kamēr bija krīze, smagi strādājām, lai uzlabotu esošo situāciju – tad atnāca Kučinska valdība, kas šobrīd sevi pozicionē kā «labi cilvēki, kas dod». Es nesaku, ka viņi atnāca tāpēc, ka gribēja, – tās bija Vienotības kļūdas. Tomēr jāuzsver, ka nodokļu reformas laikā mēs darījām visu, pretojoties vairākiem ZZS nepārdomātiem lēmumiem. Ja mēs to nebūtu darījuši, Latviju piemeklētu katastrofa,» komentē Abu Meri.

Viņš atgādina, ka pastāv risks, ka šogad Latvijas fiskālā telpa būs negatīva. «Jāsaka godīgi – ja Kučinska valdības laikā nebūtu pieņemtas divas ļoti svarīgas reformas, proti, 1) Izglītības likumā ieviešot reformas par pāreju uz mācībām tikai latviešu valodā vispārējā vidējā izglītībā, kas, jāatzīmē, arī tika pieņemts, pateicoties izglītības ministra Kārļa Šadurska stingrajam mugurkaulam, un 2) veselības aprūpes finansēšanas līdzekļu atrašana, tad varu teikt tā – valdība ikdienas darbus dara, veicot tikai nepieciešamos administratīvos pienākumus. Kučinskis ir mierīgs premjers un spēj novērst domstarpības, darot visu, lai valdība būtu stabila. Nevajag aizmirst, ka ar vienu no koalīcijas partijām ikdienā ir ļoti grūti strādāt – Nacionālo apvienību Visu Latvijai!—Tēvzemei un Brīvībai/LNNK.»

Runājot par gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, Abu Meri atzīmē, ka viņa politiskais spēks ir gatavs veidot valdību un rast kopīgu valodu gan ar ZZS, gan ar Nacionālo apvienību, taču ne Saskaņu. «Vienotība neredz nekādu iespēju sadarboties vienā koalīcija ar Saskaņu. Jebkurā koalīcijā, kur būs piedāvājums sadarboties ar Saskaņu, mūsu politiskais spēks nepiedalīsies,» atkārtoti uzsver deputāts.

Par Vienotības reitingu kritumu Abu Meri atzīmē, ka tas nenotika vien Solvitas Āboltiņas dēļ. «Daudzi uzskata, ka vienīgais cilvēks, kurš radīja problēmas Vienotības frakcijā, ir Āboltiņa. Viņa ir Vienotības dibinātāja, visu dzīvi veltīja politikai – viņa ir stingra un gudra sieviete. Protams, Āboltiņa kļūdījās, pat vairākas reizes, ko viņa pati ir atzinusi. Tomēr tā nebija tikai Āboltiņa, kas radīja iekšējās nesaskaņas, te bija arī citi iesaistītie.»

Tikmēr, komentējot bijušā Vienotības deputāta Edvarda Smiltēna lēmumu pamest politisko spēku un pievienoties Latvijas Reģionu apvienībai (LRA), Abu Meri norāda: «Man šķiet, ka aizejot Smiltēna kungs neizvēlējās pareizu politisko taktiku. Viņš ir mainījis savus uzskatus. Ja Vienotībā Smiltēns bija tas, kurš atbalstīja Stambulas konvenciju, kā arī atbalstīja, ka nedzemdējušas sievietes var ziedot olšūnas, tad, pievienojoties LRA, viņš pēkšņi to vairs neatbalsta. Šāda nostājas maiņa ir ļoti konservatīva un preteiropeiska. Jāuzsver, ka, ja viņš būtu palicis Vienotībā, viņš kļūtu par Vienotības frakcijas vadītāju, pat neskatoties uz toreizējām pretrunām, kādas bija partijā.»

BNN jau vēstīja, ka partija Vienotība, kura pēc pēdējām Saeimas vēlēšanām ir piedzīvojusi strauju reitingu kritumu nākusi klajā ar iniciatīvu par partiju apvienības Jaunā Vienotība veidošanu uz 13.Saeimas vēlēšanām.

Abu Meri norāda, ka Jaunā Vienotība būs partiju apvienība, kurā darbosies ne tikai Vienotība, bet arī tādas politiskās partija kā Tukuma pilsētai un novadam, Kuldīgas novadam un Valmierai un Vidzemei, tāpat politiskais spēks paredz runāt par sadarbību arī ar Latgales un Jēkabpils partiju. «Līdz ar to mēs būsim politiskais spēks, kas tiks pārstāvēts visos Latvijas novados. Apvienība strādās gan nacionālajā, gan reģionālajā līmenī.»

Deputāts uzsver, ka šīs apvienības mērķis joprojām ir cīnīties par eiropeiskām vērtībām. «Caur reģionālajām partijām mēs spēsim vairāk pievērsties katram cilvēkam šajā valstī – vairot viņa labklājību, drošību, joprojām runāt par algas celšanu un citiem iedzīvotājiem svarīgiem jautājumiem,» izvirzītos mērķus komentē deputāts.

Tomēr, atbildot uz jautājumu, ar ko Vienotība atšķirsies no LRA, jo arī šis politiskais spēks pievēršas tieši uz reģionālo politiku, Abu Meri atzīmē: «Mēs esam pilnīgi dažādi. LRA ir konservatīva partija; kamēr viņi pievēršas vairāk reģionālajiem jautājumiem, tikmēr par nacionālajiem aizmirst. Ja mēs skatāmies, ko viņi ir izdarījuši nacionālajā līmenī, tad varam redzēt, ka neko – visticamāk, neko arī neizdarīs.» Abu Meri uzskata, ka šis politiskais spēks nodarbojas ar populismu. «Viņu opozīcijas spēle ar likumprojektiem ir ļoti populistiska, sākot ar to, ka tie ir juridiski nekorekti, un beidzot ar to, ka tajos nav paskaidrots finansējuma avots,» pauž Abu Meri, uzsverot, ka šis politiskais spēks labi strādā pašvaldības līmenī, bet viņiem neesot nekāda redzējuma valsts attīstībai.

Runājot par to, kas Vienotībai ir jādara, lai «atkoptos», Abu Meri uzsver: «Vienotībai ir jāstrādā ļoti pārliecinoši. Mūsu frakcijā vairs nav intrigu, kas iepriekš to gremdēja. Šis jautājums mūsu politiskajā spēkā ir izrunāts – ir jāstrādā komandā un citam cits jāciena un jāatbalsta. Tāpat mūsu plāns ir jau tuvākajā laikā izvirzīt mērķus un paskaidrot sabiedrībai, kā tos varam īstenot nākamajos četros gados,» tā Abu Meri.


Pievienot komentāru

  1. Inga teica:

    ko tur visi auklejas ar to Kucinski attaisa durvis un izmet uz ielas to liekedi ,pilna saima ar tiem maitas gabaliem.10 no viniem vajadzetu nosaut bez zelastibas un tad paskatitos ko daritu tie parejie,pasi aizmuktu ka peles no slikstosa kuga

  2. rasa teica:

    Ingai taisnība,bet nošaut nevajadzētu,jo nebūtu nekāda vajadzība sēdēt cietumā neliešu,korumpantu,visādu mafiju vadoņu,skaistu runu sacerētāju dēļ.Vajadzētu atcerēties,ka būs vēlēšanas un daudziem vecīšiem sēdēšana mīkstajos krēslos vairs nebūs tik vienkārša.Padomāsim!

Ar krosa motocikliem bojā zemsedzi dabas parkos un Ķemeru Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes vides inspektori vairākās vietās īpaši aizsargājamās dabas teritorijās, ieskaitot Ķemeru Nacionālo parku, šajā vasarā konstatējuši, ka ar krosa motocikliem ievērojami bojāta mežu un kāpu zemsedze, kas var atstāt ilgstoši nelabvēlīgu ietekmi uz augāju un biotopiem.

Oktobrī skatīs Eigima sūdzību par lēmumu, kas skar politiķa valsts valodas prasmes

24.oktobrī plkst.10 Daugavpils tiesa Preiļos sāks skatīt Daugavpils domes priekšsēdētāja Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas lietojumu.

Ar mentoru apmācību uzsāk onkoloģisko pacientu pašpalīdzības kustību

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība Dzīvības koks uzsāk mentoru kustību, lai apvienotu aktīvus cilvēkus, kuri saskārušies ar vēzi, un tagad paši ir gatavi dalīties pieredzē un palīdzēt tikt galā ar pārbaudījumiem citiem. Mentoru kustība ir brīvprātīga, plānots, ka tā varēs sniegt atbalstu tiem onkoloģiskajiem pacientiem, kuri tikko kā sākuši ārstēšanas procesu, vai arī nesen tam izgājuši cauri un nezina, kā dzīvot tālāk.

Rīgas Centrāltirgū konfiscē 231 579 gabalus tabakas izstrādājumu un 131 litru alkohola

Pagājušajā nedēļā Valsts policija pabeidza izmeklēšanu vienā no kriminālprocesiem par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu un realizāciju lielos apjomos. Kopumā tika veiktas 176 sankcionētas kratīšanas, kuru rezultātā tika izņemti 231 579 gabali tabakas izstrādājumu un 131 litrs alkoholisko dzērienu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām.

Eurostat: Latvijā jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada jūlijā bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 17.augustā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Latvijā ražotā piena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski aug importētā apmērs

Latvijā ražotāpiena īpatsvars tirgū samazinās un būtiski palielinās importētā piena apmērs, atzīst Latvijas Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs Jānis Šolks.

Noslēdzas SPRK izsole par dabasgāzes uzglabāšanu Inčukalnā

Pēc saskaņošanas ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, AS Conexus Baltic Grid, ņemot vērā SPRK norādījumus, pieņēma lēmumu apstiprināt daļu no izsoles 2.varianta ietvaros iesniegtajiem piedāvājumiem par aktīvās dabasgāzes daudzuma uzglabāšanu un pieejamības nodrošināšanu Inčukalna pazemes gāzes krātuvē 2018.–2019.gadā.

No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta kandidātus

Centrālā vēlēšanu komisija piektdien, 17.augustā, lēma no 13.Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītrot septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus, savukārt attiecībā uz vēl vienu lēmuma pieņemšana atlikta uz nākamo sēdi, noskaidrots komisijā.

Turpmāk «baltās tiesības» būs vajadzīgas arī topošajiem traktora vadītājiem

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu izmaiņām Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras maksas pakalpojumu cenrādī.  Grozījumu projekts paredz, ka turpmāk personām, kuras mācīsies vadīt traktortehniku, būs nepieciešama traktortehnikas vadītāja braukšanas mācību atļauja.

NVA aicina darba devējus pieteikties subsidēto darba vietu izveidei

Līdz šī gada 27.augustam piecpadsmit Nodarbinātības valsts aģentūras filiālēs darba devēji var pieteikties subsidēto darba vietu izveidei Eiropas Sociālā fonda projekta Subsidētās darba vietas bezdarbniekiem ietvaros. Tā ir iespēja piesaistīt savam uzņēmumam vajadzīgos darbiniekus, subsidētajās darba vietās nodarbinot NVA reģistrētos bezdarbniekus un saņemot ESF finansiālu atbalstu.

Topošie prokurori «izkrīt» pārbaudēs – puse amata pretendentu nenokārto pārbaudījuma otro kārtu

Vispārējo un juridisko zināšanu pārbaudījuma otro kārtu nav nokārtojusi aptuveni puse prokurora amata pretendentu.

Apstiprina Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāju

Talsu novada domes sēdē ar balsu vairākumu tika apstiprināta jaunā Vandzenes pagasta pārvaldes vadītāja. Iegūstot lielāko punktu skaitu izsludinātajā atklātajā konkursā, amatam tika virzīta Marika Grohjacka. Viņa jaunos amata pienākumus sāks pildīt 3.septembrī, informē Talsu novada domes pārstāve Inita Fedko.

Lidosta Rīga pirmo pusgadu noslēdz ar apgrozījuma pieaugumu par 13%

Starptautiskā lidosta Rīga šī gada 1.pusgadu ir noslēgusi ar apgrozījuma pieaugumu par 13%, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, liecina lidostas nerevidētais saīsinātais starpperiodu pārskats par sešiem mēnešu periodu līdz 2018.gada 30.jūnijam.

Prāta Vētras koncerts, veikala atklāšana un remonti – daudzviet satiksmes ierobežojumi

Saistībā ar Prāta Vētras koncertu Mežaparka Lielajā estrādē no 17.augusta pulksten 15.00 līdz 18.augusta pulksten 8.00 tiks aizliegts apstāties un stāvēt Meža prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Inčukalna ielai un Kokneses prospektā, posmā no Siguldas prospekta līdz Meža prospektam.

Izsludina jaunu konkursu uz VID ģenerāldirektora amatu; kā pirmā prasība – nevainojama reputācija

Valsts kanceleja izsludinājusi atklātu konkursu Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam. Pretendentu pieteikšanās beigu termiņš ir 14.septembris. 

Spirta ražošana Latvijā pirmajā pusgadā samazinājusies par 19,2%

Šogad pirmajā pusgadā Latvijā saražotā spirta apmērs samazinājies par 13,8%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

CVK lems par četru deputātu kandidātu iespējamo sadarbību ar VDK

Centrālā vēlēšanu komisija ir saņēmusi visu 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu pārbaužu rezultātus no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra un Totalitārisma seku dokumentēšanas centra. Informācija liecina, ka CVK paredzējusi lemt par sešu kandidātu svītrošanu.

Saskaņai savos priekšvēlēšanu izdevumos būs jāiekļauj maizes dalīšana kebabnīcā

Politiskajai partijai Saskaņa savos 13.Saeimas vēlēšanu aģitācijas izdevumos būs jāiekļauj arī līdzekļi, kas tērēti, tās deputāta kandidātam dalot pensionāriem bezmaksas maizi kebabnīcā Bolderājā, vēsta TV3 ziņas.

Pasaules biržās kāpj akciju un naftas cenas

Eiropas un ASV biržās ceturtdien, 16.augustā, kāpa akciju cenas, cerībām par gaidāmajām Amerikas Savienoto Valstu tirdzniecības sarunām pieklusinot bažas par Turcijas ekonomikas nedienām.

Brīvdienās būs silti, dažviet pat karsti laikapstākļi

Piektdien, 17.augustā, debesis daļēji aizklās mākoņi un ievērojami nokrišņi nav gaidāmi. Pūšot lēnam vējam, nakts otrajā pusē un no rīta atsevišķos rajonos veidosies migla. Dienā maksimālā gaisa temperatūra būs +22...+26 grādi pēc Celsija, bet naktī gaiss atdzisīs līdz +11…+16 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Rīgas svētki, Banānu izbraukums un Piena svētki

Šajā nedēļas nogalē, dodoties pa Maršrutu, paveras iespējas baudīt daudz un dažādus pasākumus visās Latvijas malās – no Liepājas līdz Rēzeknei, braucot caur Rīgu, kur no 17. līdz 19.augustam norisināsies vieni no gaidītākajiem un vērienīgākajiem pilsētas svētkiem Latvijā. Ja ir vēlme pavadīt brīvdienas nedaudz mierīgākā vidē, tad Maršruts ved arī uz Raunu, kur norisināsies festivāls Ķiploks – visu garšu karalis. Kad tas nobaudīts, tad Liepājā atpūtas parkā Pērkone piknika gaisotnē var piedalīties Adoptēto dzīvnieku saietā 2018.

50 dienas līdz Saeimas vēlēšanām: 2 336 iedzīvotājiem beigsies pases derīguma termiņš

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde aicina balsstiesīgos Latvijas iedzīvotājus pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī laikus pārbaudīt, vai vēlēšanu dienā būs derīga pase. Pēc PMLP datiem no septembra līdz vēlēšanu dienai pases derīguma termiņš beigsies 2 336 Latvijas pilsoņiem.

Jau 30.augustā atklās lielveikalu IKEA; darbinieku meklējumi turpinās

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču kompānijas IKEA pirmais veikals Latvijā savu darbību sāks 30.augustā, tomēr uzņēmums joprojām meklē darbiniekus.

Liedz Čakšai par gadu pagarināt veselības pakalpojumu apmaksas kritēriju izstrādi

Koalīcija ir noraidījusi Veselības ministrijas lūgumu par gadu pagarināt likumprojekta izstrādi, kas noteiks kritērijus medicīnas pakalpojumu iekļaušanai valsts apmaksājamo veselības aprūpes pakalpojumu klāstā, sacīja Ministru prezidenta Māra Kučinska preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Valsts kontrole vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos

Valsts kontrole nākamā gada budžetā vēlas iegūt papildu līdzekļus ieguldīšanai darbiniekos, Latvijas Radio norāda Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.