bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.07.2018 | Vārda dienas: Marija, Marika, Marina

Atklāti 10 labākie finanšu noteikumi, kuru ievērošana nodrošinās, ka tev nekad nepietrūkst naudas

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

1

Vai par spīti centieniem ietaupīt naudu tu mēneša beigās tāpat nezini, kā savilkt galus kopā?

Naudas pārtērēšana un pārāk maza budžeta ieplānošana ir nozīmīgākās problēmas, ar kurām ikdienā sastopas daudzas ģimenes.

Šie padomi palīdzēs rast labākos risinājumus finanšu jautājumu sakārtošanai:

1. Iemācies sekot līdzi mikro-izmaksām

Karlo Gualandrī, finanšu pakalpojumu uzņēmuma Soldo dibinātājs un izpilddirektors, skaidro, ka mēs kā patērētāji pastāvīgi tērējam naudu, bieži vien pat neapzinoties, cik daudz par ko maksājam.

Viņš saka: «Mūsdienu mikro-izmaksas summējas kopā un veido iespaidīgu summu, piemēram, ja aprēķināsi to, cik daudz naudas mēneša griezumā iztērē katru rītu iegādājoties kafiju, noteikti būsi šokēts.

Pārliecinies, ka apzinies, cik daudz naudas iztērē ikdienas lietām, lai stabilizētu tēriņus. Ja šādi spējat plānot ģimenes budžetu – vēl jo labāk.»

2. Seko līdzi budžetam tā, it kā tu būtu finanšu ministrs

Tas ir vienkārši – seko līdzi visam, kas ienāk un iziet no tava maciņa. Nav nekā spēcīgāka par ģimenes budžeta izveidi un ievērošanu.

Ģimene sastāv no vairākiem indivīdiem, kuriem ir atšķirīgas vēlmes un vajadzības. Tas noteikti jāņem vērā, kā arī budžets jāplāno reālistiski, lai tiktu ņemtas vērā visu ģimenes locekļu vajadzības.

3. Izmanto tehnoloģijas savā labā

Tehnoloģiju laikmetā mums visiem pieejamas dažādas aplikācijas, kas palīdz kontrolēt izmaksas, sekot līdzi budžetam. Tās sniedz vērtīgus padomus finanšu plānošanā.

4. Neaizmirsti par iekrājumiem

«Labākais veids, kā gūt kontroli pār savu dzīvi, ir katru mēnesi atliekt naudu,» apgalvo Karlo.

Lai arī cik daudz naudas tu pelnītu, pieradini sevi pie tā, ka katru mēnesi jāatliek zināma naudas summa. Drīz vien tu būsi pārsteigts par šī pozitīvā ieraduma sniegtajiem rezultātiem – tas kalpo par lielisku piemēru bērniem.

5. Sāc interesēties par finanšu jautājumiem

Negaidi, ka citi tavā vieta pieņems svarīgus lēmumus. Seko līdzi jaunākajai informācijai, kaut vai tās minimumam.

Kur iespējams iegūt labākos kredītnosacījumus? Kurā bankā ir izdevīgāk noguldīt naudu?

6. 2017. gadā centies atbrīvoties no visām parādsaistībām

Lai arī kādas būtu banku procentu likmes, centies izvairīties no kredītiem, kā arī nokārto parādsaistības pēc iespējas ātrāk. Līdzīgi, centies mācīties no pieļautajām kļūdām un izmanto zināšanas, lai vairs nepieļautu finanšu kļūdas.

7. Tērē mazāk nekā pelni

Ja cītīgi seko līdzi saviem izdevumiem, tu noteikti ievērosi, ja sāksi tērēt vairāk nekā vajadzētu. To visu var aprēķināt ar vienkāršu matemātisku formulu.

8. Izmanto tikai skaidras naudas norēķinus

Iespējams, ka šis ir visvecmodīgākais paņēmiens, tomēr tikai skaidras naudas norēķini liks tev saprast naudas patieso vērtību. Tērējot naudu, tā tik tiešām fiziski pazudīs.

Turklāt šādā veidā tu uzreiz zini, cik daudz naudas atlicis makā. Šādi tu novērtē naudas patieso vērtību, ko neviena kredītkarte nespēj sniegt.

9. Pārbaudi veiktās transakcijas

Lai labāk saprastu, kas notiek ar tavu naudu, aplūko iepriekšējā dienā veiktos norēķinus. Šādi pat nedēļas griezumā tu spēsi atklāt, no kā vari atteikties, lai ietaupītu naudu.

10. Izmanto 50/20/30 principu

Sadali savus ikmēneša ienākumus minētajās daļās. Nauda būtu jātērē šādi: 50% jāizmanto dzīvošanas izmaksu segšanai, 20% jānogulda iekrājumos, bet 30% jātērē izklaidei un nepieciešamajiem tēriņiem.

Avots: dailymail.co.uk

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

  1. ieva teica:

    Labi padomi,bet ar minimalo algu neko nevar no si visa ieverot….

BNN nedēļas apkopojums: Atklātu balsojumu par prezidentu? Ugunsgrēki Latvijā. Sarakstu iesniegšana 13.Saeimai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Nākotne ; Izaugsme; Darījums; Ugunsgrēks.

Gada pirmajā pusē par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits

Latvijā šogad pirmajā pusgadā par 6% sarucis ievestu lietotu auto skaits, aģentūru informē Auto asociācijā.

airBaltic saņem desmito Airbus A220-300 lidmašīnu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 20.jūlijā Rīgā saņēma desmito Airbus A220-300 lidmašīnu ar reģistrācijas numuru YL-CSJ.

VID: Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn

Kases aparātu reforma rit smagnēji, tomēr tās gaita ir daudz raitāka nekā pērn, informē Valsts ieņēmumu dienests.

Meža ugunsgrēka dzēšanai Valdgales pagastā piesaistīs papildu ugunsdzēsējus

Šobrīd ar meža ugunsgrēku Valdgales pagastā cīnās 60 ugunsdzēsēji, taču dienas gaitā plānots piesaistīt vēl 30 glābējus, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestaieraksts sociālajā tīklā Twitter.

Ventspilī meklē risinājumus aktuālajiem vides jautājumiem

Ventspilī piektdien, 20.jūlijā notika AS Ventspils tirdzniecības osta pārstāvju un vides speciālistu tikšanās ar Valsts vides dienesta pārstāvjiem.

Bērni ar funkcionāliem traucējumiem varēs saņemt ES fondu finansētus pakalpojumus

Bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, kuriem noteikta invaliditāte, būs pieejami sabiedrībā balstīti sociālie pakalpojumi sociālo prasmju un funkcionālo spēju uzlabošanai. Šim mērķim no Eiropas Sociālā fonda projektu īstenošanai ir paredzēti vairāk nekā 4,2 miljoni eiro.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā jūnijā gada griezumā palielinājies par 4,3%

Vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā 2018. gada jūnijā, salīdzinot ar 2017. gada jūniju ir palielinājies par 4,3%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4,8%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3,7%.

Lībija noraida ES ieceri Ziemeļāfrikā veidot migrantu centrus

Lībija ir pret Eiropas Savienības piedāvāto risinājumu Ziemeļāfrikas valstīs veidot migrantu centrus, lai apturētu cilvēku plūsmu pāri Vidusjūrai uz ES. Tā norādījis Lībijas premjerministrs Fajezs al Saradžs, kurš arī uzsvēris, ka Briselei valsti neizdosies pārliecināt ar finansiālu motivāciju.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā jūlija sākumā – 1,212 miljardi eiro

Latvijā šogad jūlija sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,212 miljardu eiro apmērā, kas ir par 0,8% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Sākoties festivālam Positivus, uz Tallinas šosejas būs intensīvāka satiksme

Sākoties mūzikas festivālam Positivus, kas nedēļas nogalē norisināsies Salacgrīvā, autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi uz Tallinas šosejas.

Spānija atceļ aresta orderi Katalonijas neatkarības pasludinātājam Pudždemonam

Spānijas Augstākā tiesa ir atcēlusi Eiropas aresta orderi bijušajam Katalonijas reģiona valdības galvam Karlesam Pudždemonam, jo Vācija ir atteikusies viņu izdot tiesāšanai par apsūdzību dumpja rīkošanā par Katalonijas reģiona neatkarības pasludināšanu 2017.gadā.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 11,6%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad pirmajos piecos mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 11,6% salīdzinājumā ar 2017.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 1,728 miljonus.

Igaunijas rūpniecisko ražotāju cenas gadā augšup par 2,9%

Rūpniecisko ražotāju cenu indekss Igaunijā gada laikā no pērnā jūnija līdz 2018.gada jūnijam ir kāpis par 2,9%, attiecīgi radot arī eksporta cenu kāpumu, tā aplēsuši igauņu satistiķi.

Greiderēšana uz grants autoceļiem veikta vairāk nekā 52 000 km apjomā

Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs grants autoceļiem, veica greiderēšanu 52 353 km apjomā un greiderējamā kārta atjaunota 3 228 kubikmetru apjomā.

Pētījums: Latvijā katrs trešais saņēmis piedāvājumu aizņemties naudu nelegāli

Gandrīz katrs trešais iedzīvotājs Latvijā jeb 31% respondentu atzīst, ka ir saņēmis piedāvājumus naudu aizņemties nelegālajā tirgū, secināts Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācijas pētījumā, ko šā gada jūlijā veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS.

Putins aicina NATO beigt «bezatbildīgi» tuvināties Ukrainai un Gruzijai

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paudis brīdinājumu NATO, lai militārā alianse neveido ciešākas saiknes ar Gruziju un Ukrainu, vērtējot, ka šāda politika esot bezatbildīga un tai varot būt sekas NATO, kuras politiķis gan nav konkretizējis.

Plāno atļaut pārtiku pēc derīguma termiņa beigām nodot labdarībai

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus Pārtikas aprites uzraudzības likumā, kas paredz, ka turpmāk konkrētas pārtikas produktu grupas pēc derīguma termiņa beigām varēs nodot labdarībai.

Ungārija iesūdzēta ES tiesā par aizliegšanu palīdzēt «nelegāliem imigrantiem»

Eiropas Komisija paziņojusi, ka Ungārijas likuma norma, ar ko palīdzēšana valstī nelikumīgi ieceļojušiem cilvēkiem atzīta par krimināllnoziegumu, ir pretrunā Eiropas Savienības tiesību aktiem, un tādēļ Ungārija ir iesūdzēta Eiropas Savienības tiesā.

Saeimas partijas nesteidz paust atbalstu Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu

Saeimā pārstāvētie politiskie spēki pašlaik nesteidz paust atbalstu Raimonda Vējoņa kandidatūrai uz otru termiņu Valsts prezidenta amatā.

Saglabāsies silts vietām pat karsts laiks

Tuvākajās dienās laika apstākļus Latvijā turpinās noteikt ciklons, līdz ar to debesis būs daļēji mākoņainas un vietām ir gaidāms lietus ar pērkona negaisu.

Jau trešo dienu turpina dzēst meža un kūdras ugunsgrēku Valdgales pagastā

Jau trešo dienu jeb 60 stundas turpina dzēst kūdras un meža ugunsgrēku Talsu novada Valdgales pagastā, kur degšana joprojām vietām notiek ar atklātu liesmu, bet citviet gruzd, informēja VUGD pārstāve Inta Palkavniece.

Maršruts nedēļas nogalei: Skārda bungu tūre, Dzīres Kuldīgā un Fono Cēsis

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo brīvdienu pavadīšanai – Prāta Vētras koncerts Jelgavā, Dzīres Kuldīgā vai Fono Cēsis.

Lietuvas valdošā partija reklamējusies populārā TV seriālā

Sasniegt vēlētāju auditoriju var sasniegt dažādos veidos. Lietuvā valdošā Zemnieku un zaļo savienība to darījusi caur iecienītu televīzijas seriālu, tā šonedēļ secinājusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Igauņi alkoholu pērkot Latvijā, pusgadā nodokļos zaudē 20 miljonus eiro

Latvijas veikalos, kas atrodas pie Igaunijas robežas, pirmajā pusgadā pārdoti 1,6 miljoni litru stipro alkoholisko dzērienu, un tas nozīmē, ka Igaunija nodokļos zaudējusi vairāk nekā 20 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri