Labklājības ministrijā: Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis būs 130 eiro

Dīkstāves pabalsta zemākais slieksnis būs 130 eiro un to maksās arī uzņēmumiem, kuri neatbilst kritērijiem, šis Labklājības ministrijas piedāvājums trešdien, 22.aprīlī, atbalstīts finanšu ministra Jāņa Reira (JV) darba grupā.

Kā informēja labklājības ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš, ieviešot atbalsta apmēra «grīdu», tiktu noteikts, ka pabalsta apmērs nevienam nevarētu būt zemāks par 130 eiro. Vienlaikus palīdzība būtu paredzēta arī tiem, kam dīkstāves pabalsta izmaksa atteikta.

Valsts ieņēmumu dienests (VID) šādos gadījumos datus pārsūtīs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai, kas šiem

cilvēkiem izmaksās sociālo pabalstu 130 eiro apmērā, kā arī 50 eiro par katru par apgādībā esošu bērnu, par kuru piemērots iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) uzsver, ka koalīcijas partneriem piedāvājusi risinājumus, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem dīkstāves pabalsta izmaksa atteikta un tiem, kuriem VID aprēķinātais dīkstāves pabalsts ir vien daži eiro, par ko izdzīvot nav iespējams.

«Vētījot informāciju par aprēķinātajiem dīkstāves pabalstiem, ir redzams, ka izmaksāto summu apmērs nereti ir ļoti mazs, jo par darbiniekiem acīmredzot nav pilnībā maksāti nodokļi,» skaidroja ministre.

Tomēr, neskatoties uz to, valsts ārkārtējās situācijas laikā teicas uz efektīvu rīcību, lai palīdzētu ikvienam, kurš nonācis grūtībās, uzsver politiķe, piebilstot, ka «mēs operatīvi piedāvājam jaunus risinājumus, lai neviens cilvēks nepaliktu ārpus palīdzības saņēmēju loka».

Plānots, ka priekšlikumi tiks izskatīti 23.aprīļa Ministru kabineta sēdē.

22.aprīļa LTV Rīta panorāmā premjers Krišjānis Kariņš (JV) solīja, ka valdība meklēs iespējas uzlabot dīkstāves pabalstu sistēmu.

Ministru prezidents atzina, ka pašreizējā sistēma nav pilnīga, jo ir uzņēmēji, kas ir nodokļu maksātāji, bet viņi šo atbalstu nesaņem. Šī iemesla dēļ premjeram bijusi garāka saruna ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) un VID vadību, un VID 23.aprīlī valdībā ziņos par dīkstāves pabalstu izmaksām un iemesliem to atteikumiem, lai meklētu iespējas padarīt sistēmu elastīgāku un pilnveidotu to.

Rezultātā mēs kā valsts nāksim vairāk pretim mūsu godprātīgajiem uzņēmējiem, solīja premjers.

Trešdien arī Attīstībai/Par! (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts sacīja, ka, ņemot vērā, ka vairākos gadījumos dīkstāves pabalstā saņemtās summas ir absurdi mazas, nepieciešams noteikt minimālo summu, kas izmaksājama dīkstāves pabalstā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas