bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 02.04.2020 | Vārda dienas: Irmgarde
LatviaLatvija

Kas? Kur? Cikos? Lāčplēša dienas pasākumi visā Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Lāčplēša diena, Simtgade, Brīvības cīņas, lāpu gājiens, laiks, svinības, svecīšu nolikšana, piemiņas brīdis, Cēsis, Jūrmala, Ventspils, Dobele, Kuldīga, sarkanbaltsarkanais, karogs, Rīga, reģioni,

Brīvības cīņās Latvijas armija atbrīvoja mūsu zemi no divām lielvarām – krievu un vācu. Šīs kaujas ne reizi vien dēvētas arī par «brīnumu cīņām». Apzīmējums droši vien ir vietā, jo kā gan tik maza valsts var uzvarēt, vienlaikus cīnoties ar divām lielvarām! Šogad aprit tieši simt gadu kopš 1919.gada 11.novembrī – nepilnu gadu pēc Latvijas proklamēšanas – Latvija varēja īsteni svinēt savu brīvību.

BNN ir sagatavojis pasākumu apskatu, kā šo dienu atzīmēs visā Latvijā. Ikviens aicināts piedalīties gan tradicionālajos lāpu gājienos, gan koncertos, gan citās aktivitātēs, godinot Latvijas uzvaru.

 

Cēsīs

 

Lāčplēša dienas svinības Cēsīs jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Ik gadu apmeklētāju skaits pārsniedz 10 000, un tas turpina augt. Arī šogad notiks gan tradicionālie piemiņas brīži, gan lāpu gājiens, gan arī spožais multimediālais priekšnesums Latvija esam mēs paši!, ko papildinās no svecītēm veidota Latvijas kontūra viduslaiku pils pakājē.

Lāčplēša dienas svinības sāksies koncertzāles Cēsis kino zālē, kur dienas laikā notiks kopā trīs filmas Dvēseļu putenis seansi. Tie sāksies plkst. 15.00, plkst. 17.30 un plkst. 20.00.

Plkst. 16.00 koncertzālē Cēsis notiks Jāņa Lūsēna dziesmu koncerts Labvakar, Latvija!. Tajā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, soliste Kristīne Zadovska, Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris Tomēr, diriģente Ilga Šķendere, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, diriģents Aivars Bunķis, Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris, diriģente Ilze Grinfelde. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Īsi pēc tumsas iestāšanās, plkst. 17.30 notiks svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa, kur spēlēs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentu Aivaru Radziņu. Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

Plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Lejas kapos.

Pēc piemiņas brīža Lejas kapos nākamais pasākums notiks Pils parkā, kur apmeklētāji būs aicināti izlikt savas svecītes mirdzošā Latvijas kontūrā uz kāpnēm viduslaiku pils pakājē, lai kopīgi radītu īpašu un neaizmirstamu sajūtu, kādu var baudīt tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.

Arī šogad Renāra Sproģa un biedrības Live Latvija vadībā tiks izgaismoti pils mūri.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 bez maksas skatāma izstāde Pirmais gads un fotoizstāde Cēsnieki eposa centrā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. 

 

Dobelē

 

11.novembra vakarā Dobelē tradicionāli notiek Gaismas gājiens, kā arī svinīgs piemiņas brīdis pie Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem veltītā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Pulcēšanās Gaismas gājienam sāksies pulksten 17.00 Vēsturiskajā Tirgus laukumā. Te dobelniekus sagaidīs folkloras kopa Leimaņi, notiks Zemessardzes 51.kājnieku bataljona bruņotās tehnikas demonstrācija, varēs locīt karogkrāsas lentītes un baudīt siltu tēju.

Pulksten 17.30 sāksies Gaismas gājiens, kurš pa Baznīcas un Brīvības ielu virzīsies uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Pulksten 18.00 pie tā notiks svinīgs pasākums, godinot Brīvības cīņu dalībniekus. Būs arī sadziedāšanās kopā ar mūziķi Tomasu Kleinu un garda zupa. 

 

Kuldīgā

 

Pirmdien,  11.novembrī, Kuldīgas novadā ar dažādiem pasākumiem svinēs Lāčplēša dienu – iedzīvotājiem un viesiem piedāvās apmeklēt kaujas tehnikas prezentāciju, būs arī piemiņas brīdis, militārā parāde, lāpu gājiens un svētku koncerts Sv. Annas baznīcā.  Lāčplēša dienas pasākumus Kuldīgas novada pašvaldība tradicionāli rīko kopā ar Zemessardzi.

Lāčplēša dienas pasākumi sāksies ar Nacionālo Bruņoto spēku, NATO kaujas grupas un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību ekipējuma un tehnikas prezentāciju Pilsētas laukumā no 12.00 līdz 15.00.

Savukārt plkst. 13.00 ikviens aicināts uz piemiņas brīdi brīvības cīnītājiem Annas kapos.

Plkst. 18.00 Pilsētas laukumā sāksies militārā parāde. Īpaši svinīgu noskaņu radīs karogu aleja. Par muzikālo noformējumu pasākumā gādās Jūras spēku orķestris.

Pēc parādes zemessargi dosies lāpu gājienā, kur laipni aicināti pievienoties arī iedzīvotāji. Lāpu iedegšana un gājiena sākums paredzēts Rātslaukumā pēc militārās parādes. Gājiena maršruts šogad vedīs no Rātslaukuma pa Baznīcas, Kalna un Mucenieku ielu līdz Sv. Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Sv. Annas baznīcā plkst. 19.00 Lāčplēša dienas koncertā ar patriotisku un sirdij tuvu un pazīstamu dziesmu programmu uzstāsies Babītes novada jauktais koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Ieeja koncertā – bez maksas.

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

 

Padurē

 

11.novembrī 17.30 pie Padures pārvaldes ēkas – Lāčplēša dienas pasākums. Padures pagasta iedzīvotāji aicināti veidot gaismas ceļu no svecēm. Būs patriotiska mūzika un stāsti no vēstures notikumiem. Atnācēji tiks cienāti ar siltu tēju un pīrāgiem.

 

Vārmē

 

11.novembrī Vārmē lāpu gājiens un atceres brīdis Kur  divi gaismas ceļi satiekas. 17.00 lāpu gājienā no Vārmes pamatskolas un pagasta pārvaldes ceļš vedīs uz parku Aizupītes, kur 17.30 notiks muzikāls atceres brīdis ar dalībniekiem no grupas Trejasmens.

Gājienā lūgums ņemt līdzi lāpas, ikviens aicināts gājēju takas malā nolikt svecītes, lai izgaismotu gaismas ceļu.

 

Ventspilī

 

Pirmdien, 11.novembra vakarā, plkst 17.00 notiks jauno zemessargu uzņemšana pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas. Vakara turpinājumā plkst. 17.30 lāpu gājiens no piemiņas stēlas līdz Baltajam krustam, kur gājiens noslēgsies ar piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu pie Nezināmā kareivja kapa.

Vēlāk, plkst. 19.00, Reņķa dārzā karavīru piemiņai no svecītēm tiks izveidotas Ugunszīmes Divas puses.

 

Valmierā

 

Atzīmējot Brīvības cīņu simto gadadienu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, plkst. 19.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies koncerts Roks. Mīlestība. Brīvība, kurā patriotiskās noskaņās savīsies Valmieras kopkora skanīgās balsis ar kokļu stīgām un dejotāju soļiem.

«Šis ir Ziemassvētku gatavošanās laiks. Ir jāapstājas un mirkli jāpadomā par savām saknēm, par to, no kurienes un uz kurieni mūsu tēvi gāja, lai mēs šodien varētu atzīmēt novembra svētkus. Bet, pats galvenais – jānodod šī cieņa jaunajai paaudzei, lai Baltijas ceļš būtu mūžīgs,» skaidro koncerta mākslinieciskais vadītājs, Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kora Skan vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš.

Vairāk par gaidāmo koncertu var lasīt šeit.

 

Saldū

 

No plkst. 18.00 Saldus aicina visus pulcēties Avotu ielā 12 kopīgam lāpu gājienam. Lāpu gājiens sāksies plkst. 18.30 un noslēgsies O.Kalpaka laukumā.

Plkst. 19.00 sāksies Lāčplēša dienas svinīgais pasākums O. Kalpaka laukumā Varonības stāsti.

Pasākumā piedalīsies dziedātāja Ieva Sutugova un Saldus apvienotais vīru ansamblis.

Ikviens saldenieks aicināts arī pie savām mājām nolikt svecīti un pievienoties lāpu gājienam, godinot Latvijas brīvības cīnītājus.

 

Baldonē

 

Baldonē ikviens aicināts kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, lai godinātu visus Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Pulcēšanās pie Baldones novada domes jau no plkst. 16.00, taču pats gājiens sāksies plkst. 17.00.

Lāpas un sveces būs pieejamas. Ja iespējamas, tiek lūgts līdzi ņemt arī savas lāpas vai sveces.

 

Viļānos

 

11.novembrī, pieminot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, Viļānos norisināsies lāpu gājiens un svecīšu iedegšana.

Plkst. 16.30 sāksies lāpu gājiens. Pulcēšanās piemiņas vietā Viļānu atbrīvotājiem 1920.gadā no lieliniekiem Viļānu kapos.

Plkst. 17.00 svecīšu iedegšana pie Viļānu Kultūras nama. Katrs apmeklētājs aicināts līdzi ņemt svecīti.

Tāpat Kultūras namā paredzēta cienāšanās ar karstu tēju un saldumiem. Par muzikālo noformējumu gādās jauniešu vokāli instrumentālā grupa Bez nosaukuma, notiks sadziedāšanās kopā ar Viļānu Mūzikas un mākslas skolas kori un Viļānu Kultūras nama kolektīviem, izpildot patriotiskas dziesmas.

Par godu Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem, visi viļānieši aicināti iedegt svecītes mājokļu logos!

 

Jūrmalā

 

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Jūrmalā notiks lāpu gājieni, svētbrīdis Slokas baznīcā un piemiņas brīdis pie kapteiņa Paula Zolta pieminekļa Kaugurciemā.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Jūrmalā 11. novembrī sāksies plkst. 16.00 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Raiņa ielā 4), pēc svētbrīža notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Plkst. 17.30, izgaismojot novembra krēslu, jūrmalnieki dosies lāpu gājienā no Raiņa ielas (pretī Slokas pamatskolai) līdz kapteiņa Paula Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem. Muzikālu priekšnesumu programmā Zeme labā un svētā sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns. Piemiņas pasākuma noslēgumā varēs sasildīties pie ugunskura un tases karstas tējas.

Pieminot brīvības cīnītājus, notiks arī lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām Ķemeros, tas sāksies plkst. 17.00 no Ķemeru bibliotēkas (Tukuma ielā 20).

Laiks pirms Latvijas valsts dibināšanas liek atskatīties uz mūsu valstij nozīmīgiem notikumiem. Jūrmalā izšķirīgas atbrīvošanas cīņas norisinājušās Slokā, Kauguros un Ķemeros.

 

Rīgā

 

11.novembrī Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija laukumā pie Brīvības pieminekļa. Jau tradicionāli atceres pasākums Rīgas atbrīvotājiem notiks arī Sudrabkalniņā. Šajā dienā notiks arī vairāki izglītojoši pasākumi – radošās darbnīcas skolēniem Latvijas Kara muzejā, Nacionālo Bruņoto spēku tehnikas un karavīru prasmju paraugdemonstrējumi, svecīšu nolikšana un latviešu dziesminieku koncerts Kultūras pilī Ziemeļblāzma.

No plkst. 16.00 līdz pat plkst. 23.00 vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Tā ietvaros notiks gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11.novembra krastmalai, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa. Krastmalā pie Lielā Kristapa skulptūras skanēs vīru kopas Vilki, folkloras draugu kopas Skandinieki, folkloras un seno cīņu kopas Vilkači izpildītās dziesmas, un tradicionāli Daugavā tiks palaists piemiņas uguns plosts. 11.novembra krastmalā uz Rīgas pils fasādes būs skatāmi vēsturiski video materiāli un slīdrāde, kas stāstīs par teju 100 gadus seniem notikumiem un ļauj izprast 1919.gada nozīmi Latvijas vēsturē.

Šogad Lāčplēša dienā atzīmēs Bermontiādes simtgadi. Lai pieminētu šo nozīmīgo notikumu, iedzīvotāji gaidīti vairākos pasākumos – 11.novembra krastmalā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs koncerts Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Savukārt pie Rīgas pils ikviens aicināts uz sadziedāšanos vīru kopas Vilki vadībā.

11.novembrī iedzīvotāji aicināti uz Lāčplēša dienai veltītiem koncertiem. Dailes teātrī būs skatāms koncertuzvedums Div’ dūjiņas ar Zemessardzes orķestra, kora Staris un populāru solistu piedalīšanos, VEF Kultūras pilī skanēs kokļu mūzika koncertā Satikšanās gaismā, kultūras centrā Mazā ģilde klausītāji gaidīti koncertā Par zemi, ko mīlam, kur dziedās Tenoru trio un instrumentālā grupa. Šajā dienā būs iespēja apmeklēt arī kora mūzikas koncertu Latvijai un Drosmei, kas skanēs Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā. Un jau tradicionāli Lāčplēša dienā Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā būs dzirdama koncertprogramma Daugavmalā mierīgs vakars.

 

Kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā

 

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17.00 sāksies kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā, kas klausītāju aicina izbaudīt Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm Vēstules no sākuma, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra Rīgas skolēnu pils tautas deju ansambļa Uguntiņa, deju studijas Ritms, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas Pērkonvīri, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora Strautiņš, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra Imanta bērnu vokālā ansambļa Tu un Es un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Rīgas Motormuzejā

 

Pirmdien, 11. novembrī Rīgas Motormuzejs aicina visus interesentus uz īpašu Lāčplēša dienai veltītu notikumu muzejā. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Latvijas armijas tehnikas paraugu – Brīvības cīņu liecinieci bruņumašīnu Imanta. Savukārt skolēnu klases tiek aicinātas arī pieteikties un piedalīties speciāli šim notikumam sagatavotā izglītojošā nodarbībā. Muzeja apmeklētājiem, kā arī nodarbību dalībniekiem muzeja pagalma būs iespēja ieturēt arī spēcinošu maltīti armijas lauku virtuvē.

Nodarbībā skolēni iepazīs un izdzīvos par «dzelzs bruņinieku» dēvētās bruņumašīnas Imanta stāstu, kā arī pildīs dažādus izzinošus uzdevumus. Katrs dalībnieks, par godu Lāčplēša dienai, saņems sarkanbaltsarkano lentīti. Nodarbībās aicinām pieteikties 7.–12.klases skolēnus. Nodarbības ir bezmaksas, jāiegādājas muzeja ieejas biļetes. Pieteikšanās pa tālruni 67025858.

Daudz vairāk par muzeja eksponātiem var uzzināt, ja to apmeklē kopā ar zinošiem gidiem. Pieteikt ekskursijas ar gidu iespējams, zvanot pa tālruni 67025856. Vairāk informācija par muzeja apmeklējumu pieejama mājaslapā: www.motormuzejs.lv.


Pievienot komentāru

Radeviča aizvien nav atsaukusies IZM aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā

Bijusī tāllēcēja Ineta Radeviča aizvien nav atsaukusies Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumam atgriezt valdības piešķirto olimpisko prēmiju 30 000 eiro apmērā.

Rīgā pārstāj kursēt minibusi un ekspresbusi

Daļa transportlīdzekļu vadītāju jau šobrīd atrodas atvaļinājumos, pēc tam atradīsies dīkstāvē. Šāda kārtība tiks piemērota arī pārējiem darbiniekiem.

Kā izpaudīsies EK iecere par 100 mljrd. eiro fondu ES ekonomikai?

ES dalībvalstis dos garantijas, lai bloks savāktu summu līdz 100 miljardiem eiro pagaidu fondam, kura mērķis būs atbalstīt strādājošos, tā paredz Eiropas Komisijas jaunā krīzes fonda priekšlikuma projekts.

Nolemts. COVID-19 krīzes pārvarēšanas pasākumus finansēs no valsts budžeta

COVID-19 pandēmijas tiešos krīzes pārvarēšanas pasākumus pamatā finansēs no valsts budžeta, bet pēc krīzes ekonomika tiks stimulēta ar ES fondu līdzekļiem,

Ķīna paziņo par 1 300 asimptomātiskiem vīrusa gadījumiem

Ķīna trešdien, 1.aprīlī, pirmoreiz paziņojusi par vairāk nekā 1 300 valstī apstiprinātiem asimptomātiskiem koronavīrusa gadījumiem, vēsta franču ziņu aģentūra AFP.

Baltkrievija aizliedz griķu eksportu

Baltkrievijas valdība ir uz laiku ieviesusi aizliegumu no valsts eksportēt griķus un citas pirmās nepieciešamības pārtikas preces, tā vēsta Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Linkaits: Repatriācijas reisi varētu atsākties aprīļa vidū

Repatriācijas reisi pašreiz ir uz laiku apstādināti pēc epidemiologu lūguma un tas vajadzīgs, lai paietu noteiktais karantīnas periods tiem, kuri Latvijā atgriezušies līdz 30.martam.

Ministrs: Dažādās pasaules malās iestrēguši 259 Latvijas valstspiederīgie

Patlaban dažādās pasaules malās atrodas 259 Latvijas valstspiederīgie, kuru atgriešanās ir kavēta un kuriem tiek nodrošināta konsulārā palīdzība un atbalsts.

Likumiskais atbalsts tiem, uz kuriem attiecas maksātnespējas tiesiskais regulējums

No 1.aprīļa līdz 1.septembrim nokavējuma procenti par civiltiesiskas saistības izpildīšanas nokavējumu nevarēs pārsniegt likumiskos procentus, kas ir 6% gadā.

Maskavā iemēģina lietotni inficēto pilsoņu izsekošanai

Maskavā, kur šonedēļ ieviesta karantīna, tiek izstrādāta un izmēģināta viedtālruņa lietotne, lai novērotu iedzīvotājus, kam apstiprināta saslimšana ar COVID-19, bet atļauts ārstēties mājās. Mērķis ir pašizolācijas prasību ievērošana, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Komisija konceptuāli atbalsta 2008.gada krīzes laika parādu dzēšanu

Latvijas Bankas un Finanšu nozares asociācijas rīcībā esošie dati liecina, ka patlaban Latvijā ir aptuveni 13 tūkstoši krīzes skarto parādnieku un parādsaistību kopējais apjoms lēšams līdz 600 miljoniem eiro.

Turkmenistānā aizliegts pieminēt … paši zināt ko

Varasiestādes Turkmenistānā noliedz, ka valstī kāds iedzīvotājs būtu inficējies ar jauno koronavīrusu. Tās arī cenšas panākt, lai šis jēdziens neparādās ne plašsaziņas līdzekļos. Tikmēr kaimiņvalstī Irānā no vīrusa izraisītām komplikācijām ir miruši 2 757 cilvēki, ziņo ASV valsts medijs Radio Brīvā Eiropa.

Iesniegti paziņojumi par 3 258 darbinieku plānoto atlaišanu no 19 uzņēmumiem

Marta izskaņā bezdarbnieku skaits valstī sasniedza 61 927 personas, turklāt martā bez darba esošo iedzīvotāju skaits audzis par 3 680.

Igaunijā apsver masveida analīzes vīrusa izplatības mazināšanai

Igaunijas valdība ir izvirzījusi mērķi veikt COVID-19 analīzes lielam iedzīvotāju skaitam, lai tā mēģinātu iegrožot infekcijas izplatību, atklājis Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu, ziņo Igaunijas raidsabiedrība ERR.

Vairākus Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumus nodos Valsts vides dienestam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija 30.martā izdevusi rīkojumu par vairāku Dabas aizsardzības pārvaldes uzdevumu nodošanu Valsts vides dienestam.

No 1.aprīļa Jūrmalā vairs nevar iebraukt tāpat vien, jāsamaksā divu eiro nodeva

Par caurlaidi var samaksāt arī pēc iebraukšanas pilsētā, tikai jāievēro, ka caurlaidei obligāti jābūt nopirktai tajā datumā, kad auto iebraucis Jūrmalā.

Valstis un uzņēmumi steidz izgatavot mākslīgās elpināšanas iekārtas

Valstu valdības un medicīnas iestādes pasaulē vēlas iegūt daudz mākslīgās elpināšanas iekārtu, ar kurām var glābt dzīvību smagos saslimšanas gadījumos ar COVID-19. Izraēlā šim nolūkam pat pielāgots raķešu ražošanas konveijers, ziņo vācu raidsabiedrība DW.

Izsludināta pieteikšanās uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu

Valsts kanceleja trešdien, 1.aprīlī, izsludinājusi atklātu konkursu uz Konkurences padomes priekšsēdētāja amatu.

COVID-19 izplatība Baltijā. Latvijā – 446, Lietuvā – 581, Igaunijā – 779

Latvijā saslimšanas gadījumu skaits ar koronavīrusu COVID-19 sasniedzis 446. Tikmēr Lietuvas mediji ziņo par 581 savas valsts iedzīvotāju, kas saslimis ar koronavīrusu.

Par Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieci ieceļ Ivetu Zalpēteri

Rīgas domes pagaidu administrācija otrdien, 31.martā, ārkārtas sēdē par izpilddirektora vietnieci nolēmusi iecelt Ivetu Zalpēteri.

ANO ģenerālsekretārs: COVID-19 ir lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara

ANO ģenerālsekretārs Antoniu Guterešs vērtējis, ka sociālās un ekonomiskās ietekmes ziņā jaunā koronavīrusa pandēmija pasaulē ir cilvēces lielākais pārbaudījums kopš Otrā pasaules kara.

Autovadītāju ievērībai: Vidzemē un Latgalē 1.aprīļa rītā vietām autoceļi apledo

Vidzemē un Latgalē ir nokrišņi lietus, slapja sniega veidā, tādēļ vietām apledojums apgrūtina braukšanu pa galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem.

Ar COVID-19 inficējušies jau vismaz 26 medicīnas darbinieki

Speciālists skaidroja, ka slimība konstatēta vismaz 26 veselības aprūpes nozarē strādājošajiem, kuru vidū ir gan administratori, gan medmāsas un ārsti, gan arī šoferi.

Sociālie mediji dzēš dezinformāciju saturošus prezidentu ierakstus

Sociālie tīkli Facebook un Twitter ir pievērsušies cīņai pret dezinformācijas izplatīšanu saistībā ar nepārbaudītu preparātu izmantošanu COVID-19 ārstēšanā. Izdzēsti tikuši Brazīlijas un Venecuēlas prezidentu ieraksti, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem no 1.aprīļa jāievēro jaunas higiēnas prasības

Turpmāk sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumā jānodrošina apmeklētājiem iespēja rokas nomazgāt ar siltu ūdeni un mazgāšanas līdzekli vai tās dezinficēt pirms ēdienreizes.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!