bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 18.11.2019 | Vārda dienas: Aleksandrs, Brīve, Doloresa
LatviaLatvija

Kas? Kur? Cikos? Lāčplēša dienas pasākumi visā Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Lāčplēša diena, Simtgade, Brīvības cīņas, lāpu gājiens, laiks, svinības, svecīšu nolikšana, piemiņas brīdis, Cēsis, Jūrmala, Ventspils, Dobele, Kuldīga, sarkanbaltsarkanais, karogs, Rīga, reģioni,

Brīvības cīņās Latvijas armija atbrīvoja mūsu zemi no divām lielvarām – krievu un vācu. Šīs kaujas ne reizi vien dēvētas arī par «brīnumu cīņām». Apzīmējums droši vien ir vietā, jo kā gan tik maza valsts var uzvarēt, vienlaikus cīnoties ar divām lielvarām! Šogad aprit tieši simt gadu kopš 1919.gada 11.novembrī – nepilnu gadu pēc Latvijas proklamēšanas – Latvija varēja īsteni svinēt savu brīvību.

BNN ir sagatavojis pasākumu apskatu, kā šo dienu atzīmēs visā Latvijā. Ikviens aicināts piedalīties gan tradicionālajos lāpu gājienos, gan koncertos, gan citās aktivitātēs, godinot Latvijas uzvaru.

 

Cēsīs

 

Lāčplēša dienas svinības Cēsīs jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Ik gadu apmeklētāju skaits pārsniedz 10 000, un tas turpina augt. Arī šogad notiks gan tradicionālie piemiņas brīži, gan lāpu gājiens, gan arī spožais multimediālais priekšnesums Latvija esam mēs paši!, ko papildinās no svecītēm veidota Latvijas kontūra viduslaiku pils pakājē.

Lāčplēša dienas svinības sāksies koncertzāles Cēsis kino zālē, kur dienas laikā notiks kopā trīs filmas Dvēseļu putenis seansi. Tie sāksies plkst. 15.00, plkst. 17.30 un plkst. 20.00.

Plkst. 16.00 koncertzālē Cēsis notiks Jāņa Lūsēna dziesmu koncerts Labvakar, Latvija!. Tajā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, soliste Kristīne Zadovska, Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris Tomēr, diriģente Ilga Šķendere, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, diriģents Aivars Bunķis, Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris, diriģente Ilze Grinfelde. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Īsi pēc tumsas iestāšanās, plkst. 17.30 notiks svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa, kur spēlēs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentu Aivaru Radziņu. Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

Plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Lejas kapos.

Pēc piemiņas brīža Lejas kapos nākamais pasākums notiks Pils parkā, kur apmeklētāji būs aicināti izlikt savas svecītes mirdzošā Latvijas kontūrā uz kāpnēm viduslaiku pils pakājē, lai kopīgi radītu īpašu un neaizmirstamu sajūtu, kādu var baudīt tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.

Arī šogad Renāra Sproģa un biedrības Live Latvija vadībā tiks izgaismoti pils mūri.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 bez maksas skatāma izstāde Pirmais gads un fotoizstāde Cēsnieki eposa centrā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. 

 

Dobelē

 

11.novembra vakarā Dobelē tradicionāli notiek Gaismas gājiens, kā arī svinīgs piemiņas brīdis pie Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem veltītā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Pulcēšanās Gaismas gājienam sāksies pulksten 17.00 Vēsturiskajā Tirgus laukumā. Te dobelniekus sagaidīs folkloras kopa Leimaņi, notiks Zemessardzes 51.kājnieku bataljona bruņotās tehnikas demonstrācija, varēs locīt karogkrāsas lentītes un baudīt siltu tēju.

Pulksten 17.30 sāksies Gaismas gājiens, kurš pa Baznīcas un Brīvības ielu virzīsies uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Pulksten 18.00 pie tā notiks svinīgs pasākums, godinot Brīvības cīņu dalībniekus. Būs arī sadziedāšanās kopā ar mūziķi Tomasu Kleinu un garda zupa. 

 

Kuldīgā

 

Pirmdien,  11.novembrī, Kuldīgas novadā ar dažādiem pasākumiem svinēs Lāčplēša dienu – iedzīvotājiem un viesiem piedāvās apmeklēt kaujas tehnikas prezentāciju, būs arī piemiņas brīdis, militārā parāde, lāpu gājiens un svētku koncerts Sv. Annas baznīcā.  Lāčplēša dienas pasākumus Kuldīgas novada pašvaldība tradicionāli rīko kopā ar Zemessardzi.

Lāčplēša dienas pasākumi sāksies ar Nacionālo Bruņoto spēku, NATO kaujas grupas un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību ekipējuma un tehnikas prezentāciju Pilsētas laukumā no 12.00 līdz 15.00.

Savukārt plkst. 13.00 ikviens aicināts uz piemiņas brīdi brīvības cīnītājiem Annas kapos.

Plkst. 18.00 Pilsētas laukumā sāksies militārā parāde. Īpaši svinīgu noskaņu radīs karogu aleja. Par muzikālo noformējumu pasākumā gādās Jūras spēku orķestris.

Pēc parādes zemessargi dosies lāpu gājienā, kur laipni aicināti pievienoties arī iedzīvotāji. Lāpu iedegšana un gājiena sākums paredzēts Rātslaukumā pēc militārās parādes. Gājiena maršruts šogad vedīs no Rātslaukuma pa Baznīcas, Kalna un Mucenieku ielu līdz Sv. Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Sv. Annas baznīcā plkst. 19.00 Lāčplēša dienas koncertā ar patriotisku un sirdij tuvu un pazīstamu dziesmu programmu uzstāsies Babītes novada jauktais koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Ieeja koncertā – bez maksas.

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

 

Padurē

 

11.novembrī 17.30 pie Padures pārvaldes ēkas – Lāčplēša dienas pasākums. Padures pagasta iedzīvotāji aicināti veidot gaismas ceļu no svecēm. Būs patriotiska mūzika un stāsti no vēstures notikumiem. Atnācēji tiks cienāti ar siltu tēju un pīrāgiem.

 

Vārmē

 

11.novembrī Vārmē lāpu gājiens un atceres brīdis Kur  divi gaismas ceļi satiekas. 17.00 lāpu gājienā no Vārmes pamatskolas un pagasta pārvaldes ceļš vedīs uz parku Aizupītes, kur 17.30 notiks muzikāls atceres brīdis ar dalībniekiem no grupas Trejasmens.

Gājienā lūgums ņemt līdzi lāpas, ikviens aicināts gājēju takas malā nolikt svecītes, lai izgaismotu gaismas ceļu.

 

Ventspilī

 

Pirmdien, 11.novembra vakarā, plkst 17.00 notiks jauno zemessargu uzņemšana pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas. Vakara turpinājumā plkst. 17.30 lāpu gājiens no piemiņas stēlas līdz Baltajam krustam, kur gājiens noslēgsies ar piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu pie Nezināmā kareivja kapa.

Vēlāk, plkst. 19.00, Reņķa dārzā karavīru piemiņai no svecītēm tiks izveidotas Ugunszīmes Divas puses.

 

Valmierā

 

Atzīmējot Brīvības cīņu simto gadadienu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, plkst. 19.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies koncerts Roks. Mīlestība. Brīvība, kurā patriotiskās noskaņās savīsies Valmieras kopkora skanīgās balsis ar kokļu stīgām un dejotāju soļiem.

«Šis ir Ziemassvētku gatavošanās laiks. Ir jāapstājas un mirkli jāpadomā par savām saknēm, par to, no kurienes un uz kurieni mūsu tēvi gāja, lai mēs šodien varētu atzīmēt novembra svētkus. Bet, pats galvenais – jānodod šī cieņa jaunajai paaudzei, lai Baltijas ceļš būtu mūžīgs,» skaidro koncerta mākslinieciskais vadītājs, Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kora Skan vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš.

Vairāk par gaidāmo koncertu var lasīt šeit.

 

Saldū

 

No plkst. 18.00 Saldus aicina visus pulcēties Avotu ielā 12 kopīgam lāpu gājienam. Lāpu gājiens sāksies plkst. 18.30 un noslēgsies O.Kalpaka laukumā.

Plkst. 19.00 sāksies Lāčplēša dienas svinīgais pasākums O. Kalpaka laukumā Varonības stāsti.

Pasākumā piedalīsies dziedātāja Ieva Sutugova un Saldus apvienotais vīru ansamblis.

Ikviens saldenieks aicināts arī pie savām mājām nolikt svecīti un pievienoties lāpu gājienam, godinot Latvijas brīvības cīnītājus.

 

Baldonē

 

Baldonē ikviens aicināts kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, lai godinātu visus Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Pulcēšanās pie Baldones novada domes jau no plkst. 16.00, taču pats gājiens sāksies plkst. 17.00.

Lāpas un sveces būs pieejamas. Ja iespējamas, tiek lūgts līdzi ņemt arī savas lāpas vai sveces.

 

Viļānos

 

11.novembrī, pieminot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, Viļānos norisināsies lāpu gājiens un svecīšu iedegšana.

Plkst. 16.30 sāksies lāpu gājiens. Pulcēšanās piemiņas vietā Viļānu atbrīvotājiem 1920.gadā no lieliniekiem Viļānu kapos.

Plkst. 17.00 svecīšu iedegšana pie Viļānu Kultūras nama. Katrs apmeklētājs aicināts līdzi ņemt svecīti.

Tāpat Kultūras namā paredzēta cienāšanās ar karstu tēju un saldumiem. Par muzikālo noformējumu gādās jauniešu vokāli instrumentālā grupa Bez nosaukuma, notiks sadziedāšanās kopā ar Viļānu Mūzikas un mākslas skolas kori un Viļānu Kultūras nama kolektīviem, izpildot patriotiskas dziesmas.

Par godu Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem, visi viļānieši aicināti iedegt svecītes mājokļu logos!

 

Jūrmalā

 

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Jūrmalā notiks lāpu gājieni, svētbrīdis Slokas baznīcā un piemiņas brīdis pie kapteiņa Paula Zolta pieminekļa Kaugurciemā.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Jūrmalā 11. novembrī sāksies plkst. 16.00 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Raiņa ielā 4), pēc svētbrīža notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Plkst. 17.30, izgaismojot novembra krēslu, jūrmalnieki dosies lāpu gājienā no Raiņa ielas (pretī Slokas pamatskolai) līdz kapteiņa Paula Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem. Muzikālu priekšnesumu programmā Zeme labā un svētā sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns. Piemiņas pasākuma noslēgumā varēs sasildīties pie ugunskura un tases karstas tējas.

Pieminot brīvības cīnītājus, notiks arī lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām Ķemeros, tas sāksies plkst. 17.00 no Ķemeru bibliotēkas (Tukuma ielā 20).

Laiks pirms Latvijas valsts dibināšanas liek atskatīties uz mūsu valstij nozīmīgiem notikumiem. Jūrmalā izšķirīgas atbrīvošanas cīņas norisinājušās Slokā, Kauguros un Ķemeros.

 

Rīgā

 

11.novembrī Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija laukumā pie Brīvības pieminekļa. Jau tradicionāli atceres pasākums Rīgas atbrīvotājiem notiks arī Sudrabkalniņā. Šajā dienā notiks arī vairāki izglītojoši pasākumi – radošās darbnīcas skolēniem Latvijas Kara muzejā, Nacionālo Bruņoto spēku tehnikas un karavīru prasmju paraugdemonstrējumi, svecīšu nolikšana un latviešu dziesminieku koncerts Kultūras pilī Ziemeļblāzma.

No plkst. 16.00 līdz pat plkst. 23.00 vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Tā ietvaros notiks gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11.novembra krastmalai, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa. Krastmalā pie Lielā Kristapa skulptūras skanēs vīru kopas Vilki, folkloras draugu kopas Skandinieki, folkloras un seno cīņu kopas Vilkači izpildītās dziesmas, un tradicionāli Daugavā tiks palaists piemiņas uguns plosts. 11.novembra krastmalā uz Rīgas pils fasādes būs skatāmi vēsturiski video materiāli un slīdrāde, kas stāstīs par teju 100 gadus seniem notikumiem un ļauj izprast 1919.gada nozīmi Latvijas vēsturē.

Šogad Lāčplēša dienā atzīmēs Bermontiādes simtgadi. Lai pieminētu šo nozīmīgo notikumu, iedzīvotāji gaidīti vairākos pasākumos – 11.novembra krastmalā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs koncerts Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Savukārt pie Rīgas pils ikviens aicināts uz sadziedāšanos vīru kopas Vilki vadībā.

11.novembrī iedzīvotāji aicināti uz Lāčplēša dienai veltītiem koncertiem. Dailes teātrī būs skatāms koncertuzvedums Div’ dūjiņas ar Zemessardzes orķestra, kora Staris un populāru solistu piedalīšanos, VEF Kultūras pilī skanēs kokļu mūzika koncertā Satikšanās gaismā, kultūras centrā Mazā ģilde klausītāji gaidīti koncertā Par zemi, ko mīlam, kur dziedās Tenoru trio un instrumentālā grupa. Šajā dienā būs iespēja apmeklēt arī kora mūzikas koncertu Latvijai un Drosmei, kas skanēs Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā. Un jau tradicionāli Lāčplēša dienā Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā būs dzirdama koncertprogramma Daugavmalā mierīgs vakars.

 

Kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā

 

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17.00 sāksies kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā, kas klausītāju aicina izbaudīt Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm Vēstules no sākuma, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra Rīgas skolēnu pils tautas deju ansambļa Uguntiņa, deju studijas Ritms, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas Pērkonvīri, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora Strautiņš, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra Imanta bērnu vokālā ansambļa Tu un Es un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Rīgas Motormuzejā

 

Pirmdien, 11. novembrī Rīgas Motormuzejs aicina visus interesentus uz īpašu Lāčplēša dienai veltītu notikumu muzejā. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Latvijas armijas tehnikas paraugu – Brīvības cīņu liecinieci bruņumašīnu Imanta. Savukārt skolēnu klases tiek aicinātas arī pieteikties un piedalīties speciāli šim notikumam sagatavotā izglītojošā nodarbībā. Muzeja apmeklētājiem, kā arī nodarbību dalībniekiem muzeja pagalma būs iespēja ieturēt arī spēcinošu maltīti armijas lauku virtuvē.

Nodarbībā skolēni iepazīs un izdzīvos par «dzelzs bruņinieku» dēvētās bruņumašīnas Imanta stāstu, kā arī pildīs dažādus izzinošus uzdevumus. Katrs dalībnieks, par godu Lāčplēša dienai, saņems sarkanbaltsarkano lentīti. Nodarbībās aicinām pieteikties 7.–12.klases skolēnus. Nodarbības ir bezmaksas, jāiegādājas muzeja ieejas biļetes. Pieteikšanās pa tālruni 67025858.

Daudz vairāk par muzeja eksponātiem var uzzināt, ja to apmeklē kopā ar zinošiem gidiem. Pieteikt ekskursijas ar gidu iespējams, zvanot pa tālruni 67025856. Vairāk informācija par muzeja apmeklējumu pieejama mājaslapā: www.motormuzejs.lv.


Pievienot komentāru

Kā svinēt valsts svētkus dažādās Latvijas pilsētās? 18.novembra pasākumu apskats

Salūti, koncerti, skrējieni un citas aktivitātes Latvijas 101.dzimšanas dienā. Kas notiek dažādās Latvijas pilsētās valsts svētkos, vari izzināt, ielūkojoties BNN 18.novembra maršrutā, kas izvedīs cauri visai Latvijai – no Liepājas līdz par Rēzeknei.

Spiegu rokāde: Lietuva, Krievija un Norvēģija atbrīvo piecus notiesātos

Lietuva ir atbrīvojusi divus par spiegošanu notiesātus Krievijas pilsoņus. Tas noticis apmaiņā pret diviem lietuviešiem un vienu norvēģi, kuri turēti ieslodzījumā Krievijā.

Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji.

Izvērtēs Z-torņu ekspertīzes atzinumus

Būvniecības valsts kontroles birojs sācis administratīvo procesu un savas kompetences ietvaros izvērtēs Pārdaugavā uzslieto Z-torņu sertificēto būvekspertu profesionālo darbību ekspertīzes jomā, tostarp ekspertīzes atzinumus pēc būtības.

Zviedru SEB akcijām ievērojams kritums, gaidot Baltijas naudas atmazgāšanas ziņas

Zviedrijas banku uzņēmuma SEB AB akcijas piedzīvojušas lielāko vērtības kritumu kopš 2009.gada saistībā ar topošu Zviedrijas sabiedriskā medija raidījumu par naudas atmazgāšanu Baltijā, kur tiks minēts bankas vārds, ziņo Bloomberg.

Bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 6%

Šī gada 3.ceturksnī bezdarba līmenis Latvijā bija 6,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. 

PTAC piemēro 50 000 eiro sodu Latvijas Hipotēkai

PTAC piemērojis soda naudu 50 000 eiro apmērā SIA Latvijas Hipotēka, kā arī uzlikusi pienākumu izbeigt lēmumā aprakstītās reversās nomas pakalpojuma piedāvāšanu patērētājiem.

MH17 izmeklētāji nosauc Putina tuvu līdzgaitnieku, Krievija apšauba pierādījumus

Avioreisa nr. MH17 notriešanas izmeklētāji publiskojuši pārtvertu tālruņa sarunu ierakstus, tostarp tādu, kur tuvs Krievijas prezidenta Vladimira Putina līdzgaitnieks sarunājas ar notriekšanā apsūdzētiem separātistiem Ukrainā.

Saeima paredz pašvaldību līdzdalību skolēnu ēdināšanā

Grozījumi noteic pienākumu pilsētu un novadu pašvaldībām no sava budžeta piedalīties ēdināšanas izmaksu segšanā tiem izglītojamajiem, kuri tās administratīvajā teritorijā mācās 1.–4.klasē.

Zviedrija atsakās no Austrālijas, Kanādas vērtspapīriem klimata piesārņojuma dēļ

Zviedrijas centrālā banka paziņojusi par tādu ienesīgu vērtspapīru pārdošanu, kas saistīti ar ieguldījumiem Austrālijā un Kanādas naftas ieguves provincē Albertā, jo Riksbank skatījumā abu valstu siltumnīcefekta gāzu izplūdes ir pārāk lielas.

Volstrītu nomāc neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām

Eiropas akciju tirgi demonstrējuši kritumu pēc tam, kad oficiāli dati apstiprināja ziņas par vāju eirozonas izaugsmi, savukārt neskaidrība par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām nomāca akciju cenas Volstrītā.

Cenšoties veicināt partiju neatkarību, lemts vairākkārt palielināt valsts atbalstu tām

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi arī strīdīgos grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, būtiski palielinot valsts finansējumu partijām.

Vācijā vairumam iedzīvotāju atcels Austrumvācijas atbalsta nodokli

Vācijā kopš 1991.gada pastāvējis solidaritātes nodoklis, kas bijis jāmaksā valsts rietumu daļas iedzīvotājiem, lai atbalstītu kādreiz komunistisko Austrumvāciju. Valdība nolēmusi būtiski samazināt tā iekasēšanu no 2021.gada.

Nedēļas nogalē, kā arī nākamās nedēļas sākumā būs silts

Piektdien, 15.novembrī, debesis lielākoties aizklās mākoņi un valsts teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos nokrišņu zona – austrumos, sākot ar pēcpusdienu, arī centrālajos un rietumu rajonos, līs.

Klātesot 57 deputātiem, Saeima pieņem 2020.gada budžetu desmit miljardu apmērā

Sēde noslēgusies plkst. 21.20 un tajā piedalījās tikai 57 parlamentārieši, opozīcijai neesot klāt.

Lietuva papildu naudas meklējumos. Nekustamā īpašuma nodokli cer attiecināt uz īpašumiem no 150 000 eiro

Lietuvai meklējot papildu ieņēmumus laikā, kad valsts rēķinās ar lēnāku ekonomikas izaugsmi, Seims ir sākotnēji apstiprinājis izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa iekasēšanā. Šobrīd nodoklis ir jāmaksā par īpašumiem, kuru vērtība ir virs 220 000 eiro, turpmāk šis slieksnis plānots 150 000 eiro apmērā.

Saeima plāno debatēt par budžetu teju līdz pusnaktij

Saeima lēmusi, ka budžeta izskatīšanai veltītās ārkārtas sēdes otrā diena noslēgsies plkst. 23.30.

Saeima piekrīt līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas

Saeimas vairākums atbalstīja nacionālās apvienības Visu Latvijai!–Tēvzemei un brīvībai/LNNK priekšlikumu līdz 13.Saeimas sasaukuma beigām «iesaldēt» deputātu algas pašreizējā līmenī.

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Gada izteiksmē IKP trešajā ceturksnī pieaudzis visās ES dalībvalstīs, par kurām ir pieejami dati.

Igaunijā notiesā slēpošanas treneri par dopinga skandālu

Tiesa Igaunijā atzinusi bijušo slēpošanas valstsvienības treneri Mati Alaveru dopinga lietošanas organizēšanā, vainīgajam piespriežot probācijas uzraudzību.

Latvijas tūristu mītnēs pirmajos deviņos gada mēnešos uzņemti 2,27 miljoni viesu

Latvijas tūristu mītnēs 2019.gada 3.ceturksnī apkalpoti 1,03 milj. ārvalstu un vietējo viesu, kas ir par 0,5% vairāk nekā pērn šajā laika posmā.

Saeima valsts izmaksāto uzturlīdzekļu apmēru atsaista no minimālās algas

Saeima ceturtdien, 14.novembrī,  galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, nosakot uzturlīdzekļu atsaisti no minimālās mēneša darba algas.

CVK ļauj sākt parakstu vākšanu Saeimas atsaukšanas rosināšanai

Centrālā vēlēšanu komisija ceturtdien, 14.novembrī, reģistrēja inicatīvas grupas – biedrību Varu Latvijas Tautai un politisko partiju Centra partija – parakstu vākšanai tautas nobalsošanas ierosināšanai par 13.Saeimas atsaukšanu.

KNAB kārtējo reizi soda VID amatpersonas par nelikumīgu informācijas iegūšanu

KNAB kārtējo reizi sodījis Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras pieķertas nelikumīgā informācijas iegūšanā no sistēmām.

Lietuva vēlas NATO valstu līdzdalību ES aizsardzības projektos

Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis uzsvēris, ka visām Eiropas Savienības iniciatīvām ir jābūt atvērtām, lai tajās varētu piedalīties arī tās NATO dalībvalstis, kuras neietilpst ES.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!