bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 27.02.2020 | Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija
LatviaLatvija

Kas? Kur? Cikos? Lāčplēša dienas pasākumi visā Latvijā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Lāčplēša diena, Simtgade, Brīvības cīņas, lāpu gājiens, laiks, svinības, svecīšu nolikšana, piemiņas brīdis, Cēsis, Jūrmala, Ventspils, Dobele, Kuldīga, sarkanbaltsarkanais, karogs, Rīga, reģioni,

Brīvības cīņās Latvijas armija atbrīvoja mūsu zemi no divām lielvarām – krievu un vācu. Šīs kaujas ne reizi vien dēvētas arī par «brīnumu cīņām». Apzīmējums droši vien ir vietā, jo kā gan tik maza valsts var uzvarēt, vienlaikus cīnoties ar divām lielvarām! Šogad aprit tieši simt gadu kopš 1919.gada 11.novembrī – nepilnu gadu pēc Latvijas proklamēšanas – Latvija varēja īsteni svinēt savu brīvību.

BNN ir sagatavojis pasākumu apskatu, kā šo dienu atzīmēs visā Latvijā. Ikviens aicināts piedalīties gan tradicionālajos lāpu gājienos, gan koncertos, gan citās aktivitātēs, godinot Latvijas uzvaru.

 

Cēsīs

 

Lāčplēša dienas svinības Cēsīs jau vairākus gadus ir obligāti apmeklējamo pasākumu sarakstā ne vien cēsniekiem, bet arī daudziem pilsētas viesiem. Ik gadu apmeklētāju skaits pārsniedz 10 000, un tas turpina augt. Arī šogad notiks gan tradicionālie piemiņas brīži, gan lāpu gājiens, gan arī spožais multimediālais priekšnesums Latvija esam mēs paši!, ko papildinās no svecītēm veidota Latvijas kontūra viduslaiku pils pakājē.

Lāčplēša dienas svinības sāksies koncertzāles Cēsis kino zālē, kur dienas laikā notiks kopā trīs filmas Dvēseļu putenis seansi. Tie sāksies plkst. 15.00, plkst. 17.30 un plkst. 20.00.

Plkst. 16.00 koncertzālē Cēsis notiks Jāņa Lūsēna dziesmu koncerts Labvakar, Latvija!. Tajā piedalīsies komponists Jānis Lūsēns, soliste Kristīne Zadovska, Cēsu Valsts ģimnāzijas jauniešu koris Tomēr, diriģente Ilga Šķendere, Krimuldas un Limbažu jauniešu simfoniskais orķestris, diriģents Aivars Bunķis, Cēsu 1.pamatskolas zēnu koris, diriģente Ilze Grinfelde. Biļetes nopērkamas Biļešu paradīzes kasēs.

Īsi pēc tumsas iestāšanās, plkst. 17.30 notiks svinīgs brīdis pie Skolnieku rotas pieminekļa, kur spēlēs Alfrēda Kalniņa Cēsu mūzikas vidusskolas pūtēju orķestris ar diriģentu Aivaru Radziņu. Pēc tam visi aicināti kopīgi doties lāpu gājienā uz Lejas kapiem. Gājiena laikā lūdzam izmantot tikai drošas lāpas un būt uzmanīgiem to lietošanā.

Plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Lejas kapos.

Pēc piemiņas brīža Lejas kapos nākamais pasākums notiks Pils parkā, kur apmeklētāji būs aicināti izlikt savas svecītes mirdzošā Latvijas kontūrā uz kāpnēm viduslaiku pils pakājē, lai kopīgi radītu īpašu un neaizmirstamu sajūtu, kādu var baudīt tikai Lāčplēša dienas vakarā Cēsīs.

Arī šogad Renāra Sproģa un biedrības Live Latvija vadībā tiks izgaismoti pils mūri.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 bez maksas skatāma izstāde Pirmais gads un fotoizstāde Cēsnieki eposa centrā Cēsu Vēstures un mākslas muzejā. 

 

Dobelē

 

11.novembra vakarā Dobelē tradicionāli notiek Gaismas gājiens, kā arī svinīgs piemiņas brīdis pie Pirmajā pasaules karā un Latvijas brīvības cīņās kritušajiem karavīriem veltītā Dobeles Atbrīvošanas pieminekļa.

Pulcēšanās Gaismas gājienam sāksies pulksten 17.00 Vēsturiskajā Tirgus laukumā. Te dobelniekus sagaidīs folkloras kopa Leimaņi, notiks Zemessardzes 51.kājnieku bataljona bruņotās tehnikas demonstrācija, varēs locīt karogkrāsas lentītes un baudīt siltu tēju.

Pulksten 17.30 sāksies Gaismas gājiens, kurš pa Baznīcas un Brīvības ielu virzīsies uz Dobeles Atbrīvošanas pieminekli. Pulksten 18.00 pie tā notiks svinīgs pasākums, godinot Brīvības cīņu dalībniekus. Būs arī sadziedāšanās kopā ar mūziķi Tomasu Kleinu un garda zupa. 

 

Kuldīgā

 

Pirmdien,  11.novembrī, Kuldīgas novadā ar dažādiem pasākumiem svinēs Lāčplēša dienu – iedzīvotājiem un viesiem piedāvās apmeklēt kaujas tehnikas prezentāciju, būs arī piemiņas brīdis, militārā parāde, lāpu gājiens un svētku koncerts Sv. Annas baznīcā.  Lāčplēša dienas pasākumus Kuldīgas novada pašvaldība tradicionāli rīko kopā ar Zemessardzi.

Lāčplēša dienas pasākumi sāksies ar Nacionālo Bruņoto spēku, NATO kaujas grupas un Iekšlietu ministrijas struktūrvienību ekipējuma un tehnikas prezentāciju Pilsētas laukumā no 12.00 līdz 15.00.

Savukārt plkst. 13.00 ikviens aicināts uz piemiņas brīdi brīvības cīnītājiem Annas kapos.

Plkst. 18.00 Pilsētas laukumā sāksies militārā parāde. Īpaši svinīgu noskaņu radīs karogu aleja. Par muzikālo noformējumu pasākumā gādās Jūras spēku orķestris.

Pēc parādes zemessargi dosies lāpu gājienā, kur laipni aicināti pievienoties arī iedzīvotāji. Lāpu iedegšana un gājiena sākums paredzēts Rātslaukumā pēc militārās parādes. Gājiena maršruts šogad vedīs no Rātslaukuma pa Baznīcas, Kalna un Mucenieku ielu līdz Sv. Annas evaņģēliski luteriskajai baznīcai.

Sv. Annas baznīcā plkst. 19.00 Lāčplēša dienas koncertā ar patriotisku un sirdij tuvu un pazīstamu dziesmu programmu uzstāsies Babītes novada jauktais koris Maska diriģenta Jāņa Ozola vadībā. Ieeja koncertā – bez maksas.

Lāčplēša dienai veltīti pasākumi norisināsies arī vairākos Kuldīgas novada pagastos.

 

Padurē

 

11.novembrī 17.30 pie Padures pārvaldes ēkas – Lāčplēša dienas pasākums. Padures pagasta iedzīvotāji aicināti veidot gaismas ceļu no svecēm. Būs patriotiska mūzika un stāsti no vēstures notikumiem. Atnācēji tiks cienāti ar siltu tēju un pīrāgiem.

 

Vārmē

 

11.novembrī Vārmē lāpu gājiens un atceres brīdis Kur  divi gaismas ceļi satiekas. 17.00 lāpu gājienā no Vārmes pamatskolas un pagasta pārvaldes ceļš vedīs uz parku Aizupītes, kur 17.30 notiks muzikāls atceres brīdis ar dalībniekiem no grupas Trejasmens.

Gājienā lūgums ņemt līdzi lāpas, ikviens aicināts gājēju takas malā nolikt svecītes, lai izgaismotu gaismas ceļu.

 

Ventspilī

 

Pirmdien, 11.novembra vakarā, plkst 17.00 notiks jauno zemessargu uzņemšana pie Ventspils Lāčplēša kara ordeņa kavalieru piemiņas stēlas. Vakara turpinājumā plkst. 17.30 lāpu gājiens no piemiņas stēlas līdz Baltajam krustam, kur gājiens noslēgsies ar piemiņas brīdi un ziedu nolikšanu pie Nezināmā kareivja kapa.

Vēlāk, plkst. 19.00, Reņķa dārzā karavīru piemiņai no svecītēm tiks izveidotas Ugunszīmes Divas puses.

 

Valmierā

 

Atzīmējot Brīvības cīņu simto gadadienu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, plkst. 19.30 Valmieras Kultūras centrā norisināsies koncerts Roks. Mīlestība. Brīvība, kurā patriotiskās noskaņās savīsies Valmieras kopkora skanīgās balsis ar kokļu stīgām un dejotāju soļiem.

«Šis ir Ziemassvētku gatavošanās laiks. Ir jāapstājas un mirkli jāpadomā par savām saknēm, par to, no kurienes un uz kurieni mūsu tēvi gāja, lai mēs šodien varētu atzīmēt novembra svētkus. Bet, pats galvenais – jānodod šī cieņa jaunajai paaudzei, lai Baltijas ceļš būtu mūžīgs,» skaidro koncerta mākslinieciskais vadītājs, Vidzemes Augstskolas un Valmieras Kultūras centra jauniešu kora Skan vokālais pedagogs Rūdolfs Bērtiņš.

Vairāk par gaidāmo koncertu var lasīt šeit.

 

Saldū

 

No plkst. 18.00 Saldus aicina visus pulcēties Avotu ielā 12 kopīgam lāpu gājienam. Lāpu gājiens sāksies plkst. 18.30 un noslēgsies O.Kalpaka laukumā.

Plkst. 19.00 sāksies Lāčplēša dienas svinīgais pasākums O. Kalpaka laukumā Varonības stāsti.

Pasākumā piedalīsies dziedātāja Ieva Sutugova un Saldus apvienotais vīru ansamblis.

Ikviens saldenieks aicināts arī pie savām mājām nolikt svecīti un pievienoties lāpu gājienam, godinot Latvijas brīvības cīnītājus.

 

Baldonē

 

Baldonē ikviens aicināts kopīgā Lāčplēša dienas lāpu gājienā, lai godinātu visus Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

Pulcēšanās pie Baldones novada domes jau no plkst. 16.00, taču pats gājiens sāksies plkst. 17.00.

Lāpas un sveces būs pieejamas. Ja iespējamas, tiek lūgts līdzi ņemt arī savas lāpas vai sveces.

 

Viļānos

 

11.novembrī, pieminot Latvijas Brīvības cīņās kritušos karavīrus, Viļānos norisināsies lāpu gājiens un svecīšu iedegšana.

Plkst. 16.30 sāksies lāpu gājiens. Pulcēšanās piemiņas vietā Viļānu atbrīvotājiem 1920.gadā no lieliniekiem Viļānu kapos.

Plkst. 17.00 svecīšu iedegšana pie Viļānu Kultūras nama. Katrs apmeklētājs aicināts līdzi ņemt svecīti.

Tāpat Kultūras namā paredzēta cienāšanās ar karstu tēju un saldumiem. Par muzikālo noformējumu gādās jauniešu vokāli instrumentālā grupa Bez nosaukuma, notiks sadziedāšanās kopā ar Viļānu Mūzikas un mākslas skolas kori un Viļānu Kultūras nama kolektīviem, izpildot patriotiskas dziesmas.

Par godu Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem, visi viļānieši aicināti iedegt svecītes mājokļu logos!

 

Jūrmalā

 

Godinot Latvijas brīvības cīnītāju piemiņu, Lāčplēša dienā, 11.novembrī, Jūrmalā notiks lāpu gājieni, svētbrīdis Slokas baznīcā un piemiņas brīdis pie kapteiņa Paula Zolta pieminekļa Kaugurciemā.

Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi Jūrmalā 11. novembrī sāksies plkst. 16.00 ar svētbrīdi Slokas evaņģēliski luteriskajā baznīcā (Raiņa ielā 4), pēc svētbrīža notiks ziedu nolikšana pie piemiņas plāksnes Lāčplēša Kara ordeņa kavalieriem.

Plkst. 17.30, izgaismojot novembra krēslu, jūrmalnieki dosies lāpu gājienā no Raiņa ielas (pretī Slokas pamatskolai) līdz kapteiņa Paula Zolta piemineklim Kaugurciemā, kur plkst. 18.00 notiks piemiņas brīdis Latvijas brīvības cīnītājiem. Muzikālu priekšnesumu programmā Zeme labā un svētā sniegs Ieva Akuratere, Matīss Akuraters un Leons Sējāns. Piemiņas pasākuma noslēgumā varēs sasildīties pie ugunskura un tases karstas tējas.

Pieminot brīvības cīnītājus, notiks arī lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām Ķemeros, tas sāksies plkst. 17.00 no Ķemeru bibliotēkas (Tukuma ielā 20).

Laiks pirms Latvijas valsts dibināšanas liek atskatīties uz mūsu valstij nozīmīgiem notikumiem. Jūrmalā izšķirīgas atbrīvošanas cīņas norisinājušās Slokā, Kauguros un Ķemeros.

 

Rīgā

 

11.novembrī Lāčplēša dienas piemiņas pasākumi sāksies plkst. 9.00 ar Ekumenisko dievkalpojumu Doma baznīcā, pēc tam notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija laukumā pie Brīvības pieminekļa. Jau tradicionāli atceres pasākums Rīgas atbrīvotājiem notiks arī Sudrabkalniņā. Šajā dienā notiks arī vairāki izglītojoši pasākumi – radošās darbnīcas skolēniem Latvijas Kara muzejā, Nacionālo Bruņoto spēku tehnikas un karavīru prasmju paraugdemonstrējumi, svecīšu nolikšana un latviešu dziesminieku koncerts Kultūras pilī Ziemeļblāzma.

No plkst. 16.00 līdz pat plkst. 23.00 vakarā notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Tā ietvaros notiks gājiens no Rīgas Brāļu kapiem līdz 11.novembra krastmalai, latviešu karavīru piemiņai veltīts svētbrīdis pie Brīvības pieminekļa. Krastmalā pie Lielā Kristapa skulptūras skanēs vīru kopas Vilki, folkloras draugu kopas Skandinieki, folkloras un seno cīņu kopas Vilkači izpildītās dziesmas, un tradicionāli Daugavā tiks palaists piemiņas uguns plosts. 11.novembra krastmalā uz Rīgas pils fasādes būs skatāmi vēsturiski video materiāli un slīdrāde, kas stāstīs par teju 100 gadus seniem notikumiem un ļauj izprast 1919.gada nozīmi Latvijas vēsturē.

Šogad Lāčplēša dienā atzīmēs Bermontiādes simtgadi. Lai pieminētu šo nozīmīgo notikumu, iedzīvotāji gaidīti vairākos pasākumos – 11.novembra krastmalā notiks Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens, bet pie Latvijas Nacionālās bibliotēkas būs koncerts Brīvības cīnītāju gars cauri visiem laikiem. Savukārt pie Rīgas pils ikviens aicināts uz sadziedāšanos vīru kopas Vilki vadībā.

11.novembrī iedzīvotāji aicināti uz Lāčplēša dienai veltītiem koncertiem. Dailes teātrī būs skatāms koncertuzvedums Div’ dūjiņas ar Zemessardzes orķestra, kora Staris un populāru solistu piedalīšanos, VEF Kultūras pilī skanēs kokļu mūzika koncertā Satikšanās gaismā, kultūras centrā Mazā ģilde klausītāji gaidīti koncertā Par zemi, ko mīlam, kur dziedās Tenoru trio un instrumentālā grupa. Šajā dienā būs iespēja apmeklēt arī kora mūzikas koncertu Latvijai un Drosmei, kas skanēs Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā aulā. Un jau tradicionāli Lāčplēša dienā Rīgas Anglikāņu Sv. Pestītāja baznīcā būs dzirdama koncertprogramma Daugavmalā mierīgs vakars.

 

Kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā

 

Lāčplēša dienā, kad iedzīvotāji karavīru piemiņai aizdedz svecītes, VEF Kultūras pilī plkst. 17.00 sāksies kokļu mūzikas koncerts Satikšanās gaismā, kas klausītāju aicina izbaudīt Latvijas pirmās brīvvalsts paaudzes iecienītus skaņdarbus līdz pat mūsdienu komponistu kompozīcijām.

Koncertā skanēs komponista Jāņa Šipkēvica pirmatskaņojums koklēm Vēstules no sākuma, kā arī daudzu citu tautā iemīļotu komponistu radītas melodijas.

Līdz ar kokļu skaņām, koncerta apmeklētāji redzēs Bērnu un jauniešu centra Rīgas skolēnu pils tautas deju ansambļa Uguntiņa, deju studijas Ritms, dziedātājās Sniedzes Prauliņas, grupas Pērkonvīri, Augusta Dombrovska mūzikas skolas kora Strautiņš, Jāzepa Mediņa Rīgas 1.Mūzikas skolas stīgu instrumentu ansambļa, Kultūras un atpūtas centra Imanta bērnu vokālā ansambļa Tu un Es un Pāvula Jurjāna mūzikas skolas kora klases audzēkņu priekšnesumus.

Ieeja koncertā ir bez maksas.

 

Rīgas Motormuzejā

 

Pirmdien, 11. novembrī Rīgas Motormuzejs aicina visus interesentus uz īpašu Lāčplēša dienai veltītu notikumu muzejā. Muzeja apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Latvijas armijas tehnikas paraugu – Brīvības cīņu liecinieci bruņumašīnu Imanta. Savukārt skolēnu klases tiek aicinātas arī pieteikties un piedalīties speciāli šim notikumam sagatavotā izglītojošā nodarbībā. Muzeja apmeklētājiem, kā arī nodarbību dalībniekiem muzeja pagalma būs iespēja ieturēt arī spēcinošu maltīti armijas lauku virtuvē.

Nodarbībā skolēni iepazīs un izdzīvos par «dzelzs bruņinieku» dēvētās bruņumašīnas Imanta stāstu, kā arī pildīs dažādus izzinošus uzdevumus. Katrs dalībnieks, par godu Lāčplēša dienai, saņems sarkanbaltsarkano lentīti. Nodarbībās aicinām pieteikties 7.–12.klases skolēnus. Nodarbības ir bezmaksas, jāiegādājas muzeja ieejas biļetes. Pieteikšanās pa tālruni 67025858.

Daudz vairāk par muzeja eksponātiem var uzzināt, ja to apmeklē kopā ar zinošiem gidiem. Pieteikt ekskursijas ar gidu iespējams, zvanot pa tālruni 67025856. Vairāk informācija par muzeja apmeklējumu pieejama mājaslapā: www.motormuzejs.lv.


Pievienot komentāru

Lietuvai pērkot zemi Rail Baltica, daudziem īpašniekiem valsts maksātais atstāj rūgtumu

Lietuvā sirreāla vīzija par dzelzceļa satiksmi ar ātrumu 250 km/h jau 2026.gadā – ja tā piepildīsies – būs īstenota uz daudzu zemes īpašnieku rēķina. Valsts no viņiem atpērk zemi sliežu ceļa klāšanai, bet maksā, daļas īpašnieku skatījumā, cenu, kas ir būtiski zem tirgus vērtības.

Pērn ievērojami pieaudzis krimināllietu skaits noziedzīgu līdzekļu legalizēšanā

Ja 2017.gadā uzsākta kriminālvajāšana 16 krimināllietās pret 40 personām, tad 2019.gadā tās bijušas 65 krimināllietās, kā arī uzsākta kriminālvajāšana pret 118 personām.

Igaunijā novēro uzņēmumu apgrozījuma un ieguldījumu kāpumu

Igaunijas uzņēmumi 2019.gadā veikuši kopumā 3,2 miljardus lielus ieguldījumus, kas ir par vienu piektdaļu vairāk nekā gadu iepriekš, tā liecina sākotnējie dati par pagājušo gadu, ko publicējusi Igaunijas Statistikas pārvalde.

Grieķijā trešo dienu turpinās sadursmes, protesti pret migrantu nometņu celtniecību

Grieķijā vairāk nekā 60 cilvēki guvuši ievainojumus sadursmēs, kas norisinās Lesbas un Čiosas salās, cilvēkiem protestējot pret jaunu patvēruma meklētāju izmitināšanas centru būvniecību, ziņo britu raidorganizācija BBC.

Latvijā būvniecības izmaksu kāpums janvārī bijis 2,8%

Strādnieku darba samaksa pieauga par 7,5%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 1,8%, bet būvmateriālu cenas pieauga par 1,6%.

Reģionālās slimnīcas norāda uz augstu pieprasījumu pēc aizsargtērpiem

Jaunā koronavīrusa COVID-19 uzliesmojumu dēļ pašlaik ir ievērojami audzis pieprasījums pēc individuālajiem aizsargtērpiem, līdz ar to ir palielinājušās arī to cenas, atklāj reģionālo slimnīcu vadītāji.

Lietuvas trikotāžas ražotājs saņem Greenpeace apstiprinājumu par bīstamu ķimikāliju neizmantošanu

Lietuvas apģērbu ražotājs Utenos Trikotažas izturējis starptautiskās vides aizsardzības organizācijas Greenpeace pārbaudes par videi draudzīgu un izsekojamu ražošanas procesu, raksta Lietuvas raidorganizācija LRT.

Pūce: EK ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības

Eiropas Komisijas ziņojums norāda, ka Latvijas valdības ierosinātā administratīvi teritoriālā reforma radīs ilgtspējīgākas pašvaldības ar lielāku kapacitāti un iespējām sniegt salīdzināmas kvalitātes pakalpojumus.

Saeima maina ģenerālprokurora atlases kārtību

Uz ģenerālprokurora amatu varēs pretendēt visu līmeņu tiesu tiesneši un visu amatu prokurori ar atbilstošu darba stāžu, tādējādi paplašinot iespējamo kandidātu loku.

No 1.marta tiks paaugstinātas alkoholisko dzērienu cenas

Saskaņā ar grozījumiem likumā Par akcīzes nodokli 2020.gada 1.martā tiek paaugstinātas akcīzes nodokļa likmes alkoholiskajiem dzērieniem, izņemot raudzētos dzērienus līdz 6 tilpumprocentiem.

Akciju cenas mainās dažādos virzienos, koronavīrusam turpinot izplatīties

Ķīnā koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaits pieauga lēnāk nekā iepriekš, toties infekcijas gadījumi parādījās vēl astoņās valstīs, palielinot valstu skaitu ar koronavīrusa gadījumiem līdz apmēram 40.

Itālijā dienas laikā 80 jauni koronavīrusa inficēšanās gadījumi

Itālijā koronavīrusa infekcija konstatēta 400 cilvēkiem, no kuriem 80 konstatēti trešdienas, 26.februāra, laikā. Eiropas Komisija uzskata, ka vīrusa situācija ES ir jārisina pragmatiski, neceļot paniku, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Patlaban neredz pamatu Latvijā izsludināt ārkārtējo situāciju jaunā koronavīrusa dēļ

Latvijā šobrīd nav apstiprināts neviens koronavīrusa COVID-19 gadījums. Vienlaikus situācija var būt strauji mainīga, ņemot vērā saslimstības pieaugumu citās pasaules valstīs, tajā skaitā Itālijā.

Astoņu mēnešu laikā saņemti 435 trauksmes cēlāju ziņojumi

No visiem iesniegumiem par trauksmes cēlēju ziņojumiem ir atzīti 119. Visbiežāk trauksme celta par izvairīšanos no nodokļu nomaksas, amatpersonu pārkāpumiem un publiskas personas finanšu līdzekļu vai mantas izšķērdēšanas.

Lietuva izsludina ārkārtas stāvokli, gatavojoties koronavīrusam

Lietuva, kur pagaidām nav konstatēti jaunā koronavīrusa inficēšanās gadījumi, ir izsludinājusi ārkārtas stāvokli kā preventīvu soli, lai sagatavotos iespējamam infekcijas uzliesmojumam, ziņo Lietuvas sabiedriskais medijs LRT.

EK: Jaunā koronavīrusa dēļ var tikt koriģēta Latvijas ekonomikas izaugsmes prognoze

Trešdien, 26.februārī, publicētajā EK ziņojumā par Latviju norādīts, ka Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums 2020.gadā varētu būt 2,3% apmērā, bet 2021.gadā – 2,4% apmērā.

Ukraina ievieš Krimas okupācijas pretošanās dienu; Kremlis neizpratnē

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis pavēstījis, ka turpmāk 26.februārī valstī tiks atzīmēta Krimas okupācijas pretošanās diena, ziņo Ukrainas nacionālā ziņu aģentūra Ukrinform.

Saskaņas līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins

Pirms starta 13.Saeimas vēlēšanās kopā ar Saskaņu Čekušins aktīvi darbojies kopā ar citiem krievu skolu aizstāvjiem, tostarp Latvijas Krievu savienību.

Līdakam piedāvā turpināt strādāt Rīgas zoodārzā; piedāvājumu pieņemt nesteidz

Rīgas zoodārza kapitāldaļu turētājs Radzevičs piedāvājis Ingmāram Līdakam turpināt darbu iestādē sabiedrības izglītošanas jomā, taču Līdaka piedāvājumu pieņemt nesteidz, jo neesot skaidrības par jaunās zoodārza vadības plāniem.

Baltkrievija par piesārņotu naftu no Krievijas plāno saņemt 56 milj. eiro

Baltkrievija, kurai Krievija pērn piegādāja pusmiljonu tonnu nekvalitatīvas naftas, pēc ilgām sarunām ar Maskavu gaida kompensāciju 56 miljonu eiro vērtībā, ziņo Baltkrievijas valsts ziņu aģentūra BelTA.

Igaunijas Rail Baltica uzņēmuma jaunais vadītājs koncentrēsies uz termiņu izpildi

Igaunijas valsts uzņēmumā Rail Baltic Estonia priekšsēdētāja amatā stāsies Tenu Grīnbergs, kurš sola koncentrēties uz būvdarbu grafika izpildi un tālāka finansējuma saglabāšanu, ziņo ERR.

FM: Nākamajā ES plānošanas periodā uzsvars uz klimatam draudzīgas ekonomikas transformāciju

«Nepieciešamība pāriet uz videi un klimatam draudzīgāku ekonomiku ir nenovēršama. Jo ātrāk tiks mainīta attieksme, ka klimata pārmaiņu mazināšanas mērķi ir drauds mūsu attīstībai, jo konkurētspējīgāki mēs būsim nākotnē.»

SIFFA direktors: Latvijā otrais zemākais vēža ārstēšanas finansējums Eiropā

Latvijas kompensācijas sistēmu papildinājušas tikai divas jaunās zāles – medikaments aknu vēža un zāles metastātiskas melanomas ārstēšanai.

Igaunijā koronavīrusa analīzes veiktas četrām personām; rezultāti negatīvi

Igaunijā līdz šim jaunā koronavīrusa analīzes veiktas četriem cilvēkiem, un visas bijušas negatīvas, tā Igaunijas Veselības pārvaldes informāciju citē raidorganizācija ERR.

Latvijā samazinās lidojumu kavējuma laiks

Latvijā 2019.gadā kopējais kavējums gaisa satiksmes plūsmas vadībā bija 2 626 minūtes, kas ir par 83,8% mazāk nekā 2018.gadā, kas saistīts ar racionālāku gaisa telpas izmantošanu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!