Lāčplēša ielas 123 B ēkas īpašnieks bijis neziņā par nama tehnisko stāvokli

Četrstāvu ēka Lāčplēša ielā 123 B, 3.liters, pēc tam, kad tur nedēļas nogalē iebruka griesti, atzīta par dzīvošanai bīstamu, informē Rīgas domē.

Pašvaldībā informē, ka ēka bijusi privātīpašums, līdz ar to Rīgas domei nav bijis informācijas par tās stāvokli. Tomēr tās nav bijis arī ēkas īpašniekam, kurš celtni iegādājies vasarā.

Pēc ēkas visu četru stāvu aplūkošanas tika secināts, ka ēka šobrīd, pirms nav izvākti nokritušie būvgruži un veikti stiprināšanas darbi, ir dzīvošanai bīstama. Viskritiskākais ir ceturtais stāvs, kā arī ēkas otrā stāva labā puse. Ēkā uzturēties ir bīstami, jo nav zināms, kad iebruks nākamā kārta. Ēkā ir redzamas plaisas, tāpēc iespējama arī tās tālāka nobrukšana, skaidro domē.

Pēc tam, kad ēku pirmdien, 14.oktobrī, apskatīja pašvaldība, ēkas iedzīvotājiem pa vienam, ugunsdzēsēju pavadībā, tika ļauts ieiet dzīvokļos, lai savāktu nepieciešamākās mantas – dokumentus, naudu, zāles, drēbes utml., kā arī iznestu tur palikušos dzīvniekus.

Vēl par šo tematu: Pēc dzīvokļa griestu iebrukšanas Rīgas dome sasauc ārkārtas sēdi

Ēkas īpašnieks solījis, ka būvinženieri celtni apsekos 15.oktobrī. Nama saimniekam domē arī jāiesniedz detalizēts ēkas tehniskais apsekojums. Vadoties pēc tām, Būvvalde pieņems lēmumu par nama tālāko ekspluatāciju, informē Rīgas domē.

Pašvaldībā arī ziņo, ka Rīgas Sociālā dienesta Latgales rajona teritoriālajā centrā Krasts 14.oktobrī vērušies seši Lāčplēša 123 B iedzīvotāji, kuriem izsniegtas izziņas, lai varētu saņemt pārtikas pakas no Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām. Tāpat Rīgas Sociālais dienests ir gatavs izskatīt mājas iedzīvotāju iesniegumus, lai piešķirtu vienreizēju pabalstu krīzes situācijā pamatvajadzību nodrošināšana, izskatot katru gadījumu individuāli.

Pagaidām ar šādu iesniegumu neviens iedzīvotājs nav vērsies, informē pašvaldībā.

Kā jau ziņots, 12. oktobra vakarā četrstāvu dzīvojamajai mājai Lāčplēša ielā 123 B, 3. liters iebruka ceturtā stāva griesti apmēram 30 kvadrātmetru platībā, tāpēc no ēkas tika evakuēti visi cilvēki. Deviņus nama iedzīvotājus pašvaldība uz laiku izmitināja hostelī, bet pārējie no šāda piedāvājuma atteicās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas