Lāčplēsis domā, ka Eigims un Elksniņš nevēlas ārkārtas vēlēšanas, tāpēc viņi vienosies par mēra amatu

Rihards Eigims

Daugavpils domes deputāti Rihards Eigims (Mūsu partija) un Andrejs Elksniņš (S) baidās no vēlētāju izteiktā viedokļa ārkārtas vēlēšanu gadījumā, tāpēc viņi ceturtdien, 17.janvārī, gaidāmajā domes sēdē vienosies par nākamo pilsētas mēru, pauda Latgales partijas pārstāvis Jānis Lāčplēsis.

Deputāts un bijušais mērs apgalvoja, ka viņa pārstāvētais politiskais spēks nav iesaistīts sarunās par nākamo domes priekšsēdētāju, jo «tas ir Elksniņa un Eigima pasākums».

«Latgales partija uzskata, ka pareizākais risinājums būtu ārkārtas vēlēšanās, bet viņi [Eigims un Elksniņš] baidās no vēlētāju viedokļa, tāpēc vienosies,» pārliecināts Lāčplēsis.

Viņš apgalvoja, ka Latgales partija bija gatava iesaistīties sarunās ar citiem deputātiem par pilsētas attīstības jautājumiem, taču pārējie politiķi runājot vien par amatu sadali. Turklāt, pēc deputāta domām, situācija domē nemainīsies neatkarīgi no tā, vai ceturtdien priekšsēdētājs tiks ievēlēts, jo koruptīvās darbības un likumpārkāpumi domē turpināsies, tāpēc vienīgais risinājums ir ārkārtas vēlēšanas.

Savukārt Elksniņš apgalvoja, ka uz ārkārtas vēlēšanām uzstāj tikai Saskaņa, kurai šajā jautājumā neesot atbalsta. Deputāts vēlreiz atgādināja, ka politiskais spēks ir gatavs uzņemties pilsētas vadību.

Viņš gan «dažādu apsvērumu dēļ» nekomentēja, vai tiks virzīts mēra amatam, un apgalvoja, ka nekādas vienošanās ar Eigima Mūsu partijas politiķiem Saskaņai nav. Elksniņš neslēpa, ka gatavs uzņemties mēra amatu, ja Saskaņas kolēģi viņu tam virzīs, taču neatbildēja, vai to plānots darīt.

Plašākus komentārus par ceturtdien paredzēto mēra ievēlēšanu nesniedza arī Līvija Jankovska (Mūsu partija), kura novembrī atbalstīja neuzticības balsojumu Eigimam. Viņa atzina, ka «aplēses par kandidātiem ir», taču plašāku informāciju nesniedza, paužot cerību, ka deputāti vienosies un jauns mērs ceturtdien kļūs zināms.

Jankovska arī zinot, par kuru no kandidātiem varētu atdot savu balsi, ko pati dēvē par neatkarīgu, jo domē ir citi «lielie spēlētāji» – seši Latgales partijas deputāti, piecas Saskaņas un vēl trīs Mūsu partijas balsis. Viņa pati sevi uzskata par neatkarīgu deputāti.

Ne ar Eigimu, ne Mūsu partijas pārstāvi, mēra pienākumu izpildītāju Igoru Prelatovu trešdien sazināties neizdevās.

Iepriekš Eigims pauda, ka «sarunu ir daudz», taču gala lēmums par amata kandidātu vēl nav pieņemts. Eigims nekomentēja, vai iespējamais kandidāts ir Elksniņš, piebilstot, ka «mums domē ir 15 deputāti, un tie ir 15 kandidāti».

Arī pats Elksniņš, kurš līdz šim aicināja pilsētā rīkot ārkārtas vēlēšanas, no komentāriem atteicās. Deputāts pauda, ka ārkārtas vēlēšanu neiespējamību līdz šim nodrošināja pārējo domē strādājošo politisko spēku pretestība tām.

Tāpat Elksniņš kārtējo reizi atgādināja, ka Saskaņa ar zināmiem nosacījumiem ir gatava uzņemties Daugavpils domes vadību.

Jautājums par jaunā mēra ievēlēšanu iekļauts kā pēdējais jautājums kārtējā domes sēdē, kas ceturtdien norisināsies pulksten 14.00 Kā lēmumprojekta ziņotājs darba kārtībā jautājumam norādīts domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks, mēra pienākumu izpildītājs Prelatovs.

Pagājušajā nedēļā atgādinājumu par termiņa ievērošanu attiecībā uz jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanu domei nosūtījusi arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

TV3 ziņas pirmdienas, 14.janvāra, vakarā vēstīja, ka Daugavpils dome ceturtdien varētu lemt par Elksniņa apstiprināšanu domes priekšsēdētāja amatā. Lēmumprojektu bez Saskaņas varētu atbalstīt Eigima vadītās Mūsu partijas pārstāvji, bet pret varētu balsot Lāčplēša Latgales partija, kura tādā gadījumā paliktu opozīcijā, vēstīja raidījums.

Kā ziņots, Daugavpils dome kopš 22.novembra strādā «bezkoalīcijas stāvoklī» – Mūsu partijas saraksta līderis Eigimsir gāzts no mēra amata, par domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāju iecelts Prelatovs, taču viņam nav skaidra divu pārējo partiju – Latgales partijas un Saskaņas – atbalsta.

Daugavpils pilsētas domē ir pārstāvētas trīs partijas, no kurām Latgales partijai ir seši deputāti, Saskaņai – pieci, bet no Mūsu partijas bija ievēlēti četri deputāti. Pirmo koalīciju pēc pašvaldību vēlēšanām veidoja Saskaņa un Mūsu partija Elksniņa vadībā, taču drīz Mūsu partija Elksniņu gāza un izveidoja koalīciju ar Latgales partiju. Arī Eigima vadītajai koalīcijai nebija ilgs mūžs un šoruden tā izjuka.

Saskaņas vietējais līderis Elksniņš pēc šīm norisēm aktīvi aģitējis par ārkārtas vēlēšanu rīkošanu.

Pagājušajā nedēļā no Daugavpils domes Sociālo jautājumu komitejas vadītājas amata atcelta deputāte Helēna Soldatjonoka, tādējādi Latgales partijai zaudējot pēdējo priekšsēdētāja amatu domes komitejās. Latgales partija paziņoja, ka, Soldatjonokas atcelšana ir izdevīga Mūsu partijai un Saskaņas deputātiem, kas esot jaunā pilsētas domes koalīcija. Tādējādi partijas ieskatā koalīcija izrēķinoties ar visiem, kas apdraud tās labklājību.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas